Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kolekcjonerzy, nierzetelni

Autor Wiadomość
Nierzetelni kolekcjonerzy
pdurka 

Poland

Wysłany: 2016-06-15, 20:06   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki, bilety, karty telefoniczne, naklejki, czasopisma,długopisy, breloki

Najlepiej tworzyć od nowa forum, zupełnie coś nowego. Na przykład jest zdjęcie z kilkoma monetami, jak klikamy pod zdjęciem i wybieramy "chcę na wymianę" i przekieruje się do nadania wiadomości w tle, a w oknie pokazuje się zdjęcie w którym wybiieramy, a po zakończeniu klikamy OK, potem wkleja do treści wadomości, można dodatkowo wybrać i wysyłać i gotowe, a drugi pomysł jak ktoś wyśle to powinno byc przycisk "potwierdzam wysyłania listów/paczek" wtedy odbiorca upewni, że jest uczciwym użytkownikiem, a jak otrzyma to powinni mieć przycisk "potwierdzam otrzymania listów/paczek i oceń otrzymania przedmiotu" i nadawca otrzyma ocenę. Tak będzie najlepiej, więcej pomysłów póżniej napiszę. Ja zawsze jak wyślę to wysyłam wiadomości, że wysłałem list, a jak odbiorę to również odpiszę nawet gdy nie prosi o potwierdzenie otrzymania, robię tak by upewnić się, że jestem uczciwym :-)
Jestem niedosłyszący, prawdopodobie tylko ja kolekcjonuję. Kolekcjonuję breloczki, smyczy, gadżety, zakładki na książki, długopisy i ołówki reklamowe i firmowe, wizytówki, pocztówki i znaczki pocztowe polskie

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-06-15, 20:33   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Fajny pomysł ale raczej nie na naszym forum. To Twój pomysł czy podpatrzyłeś to na innym jakimś portalu?

Miło że tak robisz, wtedy wiadomo kiedy została wysłana przesyłka i kiedy otrzymałeś inną od kogoś. Porządna firma z Ciebie :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

pdurka 

Poland

Wysłany: 2016-06-16, 17:56   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki, bilety, karty telefoniczne, naklejki, czasopisma,długopisy, breloki

to mój pomysł, widzę że ci się podoba, gdyby był nowoczesny forum z nowymi funkcjami, potrzeba przenieść cała sieć na nowy a to potrwa. Poza tym może nazwę moją nową firmą:pdurpol :mrgreen:
Jestem niedosłyszący, prawdopodobie tylko ja kolekcjonuję. Kolekcjonuję breloczki, smyczy, gadżety, zakładki na książki, długopisy i ołówki reklamowe i firmowe, wizytówki, pocztówki i znaczki pocztowe polskie

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-06-16, 21:29   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Widzę że już kilka postów zniknęło... :-/
To pewnie ta konserwacja naszego serwera :->
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

turbomaniak85 

Poland

Wysłany: 2016-07-17, 17:30   
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum TURBO; naklejki PANINI

Drodzy kolekcjonerzy :!: Miejcie się na baczności :!:
Ostatnio na serwisie olx.pl umówiłem wymianę z jednym sprzedającym. Na chwilę obecną figuruje tam pod nazwą t-kent, miejscowość Hańsk Pierwszy. Chciałem u niego zakupić kilka obrazków. W momencie gdy poprosiłem o dane do wpłaty, to oprócz nr konta podał mi tylko imię i nazwisko. Nie wiem czy prawdziwe czy nie, więc go nie podam. Nie podał ani kodu pocztowego, ani miejscowości, ani też ulicy czy nr domu. No ale to akurat najmniejszy szczegół.
W dniu dzisiejszym napisałem mu wiadomość, że jednak nie jestem zainteresowany bo otrzymałem inną korzystniejszą ofertę. To co otrzymałem w informacji zwrotnej aż mnie delikatnie mówiąc - zatkało! Nie będę tego streszczał, tylko zamieszczę w całości.
Cytat:
Kręcisz gościu i łżysz jak pies.
Ktoś mnie już poinformował b.wyczerpująco o twoich przekrętach na olx, żeś Oszust i Krętacz.
Kombinujesz przez całe życie i okradasz ludzi.
Spoko mam namiary na ciebie.
I Spierdalaj łachu

Mam za sobą mnóstwo wymian nie tylko w Polsce ale też i za granicą. Kto się ze mną wymieniał wie jakie mam podejście do wymian. Staram się do tego podchodzić w ten sposób, aby zawsze obie strony były zadowolone. Gdyby nie odpowiedź tego gościa to dałbym sobie spokój, ale język jakiego tam użył i pomówienie mojej osoby (co jest mocno nietrafione) przeszło wszelkie granice.
Także uważajcie na tego "kolekcjonera".
Pozdrawiam
Mike/Turbomaniak85

PS. Jeśli umieściłem wpis w złym temacie proszę o przeniesienie :!:

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-07-17, 21:44   

Nie wdawaj się z nim w pyskówki, znam ten typu ludzi. To słabi ludzie, zakompleksieni i myślacy że są cwani... a to zwykłe chamy i prostaki. Często też są to zwykli oszuści...

turbomaniak85 

Poland

Wysłany: 2016-07-18, 04:17   
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum TURBO; naklejki PANINI

domimuseums napisał/a:
Nie wdawaj się z nim w pyskówki, znam ten typu ludzi. To słabi ludzie, zakompleksieni i myślacy że są cwani... a to zwykłe chamy i prostaki. Często też są to zwykli oszuści...

Tak też właśnie pomyślałem że to właśnie ON może być oszustem i dałem sobie spokój :)

pietras 

Poland

Wysłany: 2016-07-18, 14:44   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

domimuseums napisał/a:
To słabi ludzie, zakompleksieni i myślacy że są cwani... a to zwykłe chamy i prostaki.
Olx w pigułce niestety :-( Ostatnio życzyłem jednemu takiemu powodzenia w podsycaniu wieśniackich kompleksów spaleniem zapałek, co miał zrobić gdy nie chciałem zapłacić jak za złote antyki. Ciężka sprawa z tą tablicą/olx. Fajne tam rzeczy ale ludzie żałosne prostaki.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-07-18, 16:32   

Oczywiście nie wszyscy ale jest tam spory odsetek takich typów.
Niestety mam podobne doświadczenia z orgella i nie są to tylko użytkownicy z zielonym listkiem.
Zdarzy się szara i żółta gwiazdka.

Oszustów i chamów jest pełno na świecie dlatego jest tak kolorowo ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-10-07, 12:46   

Po tylu latach musze napisać że na tym forum nie przejechałem się na wymianach poza wymianą z mazakiem. Było to kilka lat temu ale do tej pory nie smak pozostał.
On już z rzadka się pojawia a nawet od 3 lat nie zaglądał więc mogę napisać swobodnie bez żadnych uwag czy gróźb że mi się odszczeknie na forum :-/
A takowe mi czynił a ja podchodząc że nie chce mieć tu konfliktów (a i tak miałem z dwoma panami B. i Sz.) dałem sobie spokój.
Przesyłka ode mnie do mazaka dotarła a jego do mnie z odznakami przepadła z kretesem. Zdarza się. Może i tak było tylko dlaczego nic w zamian?
No cóż... takich właśnie takich sytuacji nie lubię. Więc żółć wylałem i już mi lepiej... ;-) Sprawa zamknięta.

Ze mnie też lepszy ancymon i na przesyłkę ode mnie się długo czeka ale dociera... zawsze :-D
Ale każdy może mieć własne zdanie.

pietras 

Poland

Wysłany: 2016-10-08, 12:00   

Na tym forum jest uczciwie i bezpiecznie z wymianami. Może samo podawanie danych osobowych działa już zobowiązująco i anonimowość już nie ochroni, gdyby taki próbował oszukać następnych. A że do tego wiecznie terroryzowani przymusem bycia na forum, jak ten B w końcu zdołali uciec, to tym bardziej jest dobrze :-)

Ferenc 

Poland

Wysłany: 2016-11-05, 09:23   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki,bilety,odznaki,naszywki,prasa konspiracyjna

Myślałem że uniknę wpisów w tym dziale ale niestety
małydupek - od lutego czekam na przesyłkę , żadnych odpowiedzi , brak kontaktu

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-11-05, 09:32   

Słabo.
małydupek zachował się jak "mały dupek"...

pietras 

Poland

Wysłany: 2016-11-05, 18:21   

Ja bym miał wątpliwości co do wymiany z kimś o takim nicku :-)

gilus32 

Poland

Wysłany: 2017-09-23, 23:20   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Mam już parę lat, a dałem się podejść jak ... Jeden z Forumowiczów nalegał na wymianę, a że nie miał nic dla mnie interesującego, zaproponował pocztówkę (lub pocztówki) z pewnego popularnego portalu aukcyjnego. Być może jest to złamanie regulaminu Forum, ale podchodząc do tego nieortodoksyjnie - była to wymiana. Po przedstawieniu propozycji (naprawdę wybierałem najtańsze pocztówki, niekoniecznie aż tak bardzo przeze mnie pożądane, ale bądźmy szczerzy - stanowiące uzupełnienie mojej kolekcji o pocztówki nowe, dlatego tańsze) trzykrotnie otrzymywałem identyczną (zapewne kopiowaną) odpowiedź:
Cytat:
Witam tak jestem dalej zainteresowany ale dopiero odczytalem wiadomosc i aukcje juz nieaktualne l. Podeslij cos nowego to kupie i sie wymienimy :)

aż w końcu otrzymałem informację:
Cytat:
Zróbmy tak: zabieram wszystkie ............ (reszta mi niepotrzebna) za ta droższa pocztowke. wydaje mi sie ze to uczciwy deal :)

(przedmiot wymiany wykropkowałem, żeby jeszcze kolegi (?) nie zdradzać). Po prośbie o podanie (i otrzymanie od niego) adresu otrzymałem następną prośbę:
Cytat:
jakbys na dniach wyslal to fajnie.by bylo bo ta pocztówka dopiero za tydzien sie aukcja kończy czyli z 10 dni zanim dojdzie do ciebie. jak wylicytuje to po prostu podam twoj adres dla sprzedającego zeby szybciej bylo

Wysłałem 28.08 po południu priorytetem :-( . Aukcja na pocztówkę skończyła się 2. września, ale ofert kupna nie było, Wysłałem więc pytanie - co się stało ( ta wiadomość jeszcze była przeczytana), następna wiadomość (z 17.09) nie została już odczytana, mimo obecności adresata owej wiadomości na Forum w dniu 21.09. Mam nadzieję, że ów pan przeczyta moją wypowiedź w tym temacie i ruszy go sumienie, dlatego też na razie nie podaję jego nicku. Mam za to pytanie - jak długo jeszcze powinienem się wstrzymywać?
Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-24, 03:38   

Już nie mogę się doczekać :-P

monika_z 

Poland

Wysłany: 2017-09-24, 07:51   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

gilus32, zobaczysz czy ów osobnik przeczytał ten post, (przynajmniej teoretycznie - jeśli pojawi się na forum po 24.09.) - jeśli tak i nadal nie będzie żadnego odzewu to nie krępuj się z ujawnieniem. Od początku widać było, że coś kręci...

Moja kolekcja biletów

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-09-24, 08:18   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

To jedno, a drugie, aby nikt inny się nie nadział na niego...

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-24, 14:54   

Jeśli to celowe działanie Heniu, to posłuży ten delikwent nam jako nadzienie... ;-)

A propos, zastanawialiście aby rzetelne i potwierdzone negatywne komentarze/oceny lub wprost - oszustwo - karać wykluczeniem z forum?

monika_z 

Poland

Wysłany: 2017-09-24, 15:16   

Cytat:
A propos, zastanawialiście aby rzetelne i potwierdzone negatywne komentarze/oceny lub wprost - oszustwo - karać wykluczeniem z forum?

Za same negatywne komentarze nie, bo nie każdy neg wiąże się z oszustwem, ale za jawną próbę bądź udowodniony fakt oszustwa - owszem.

Moja kolekcja biletów

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-09-24, 15:30   

Każdy negatyw nie ale już ileś tam negatywów składa się na jakąś całość. Jeśli dotyczą tego że ktoś z jakiegoś tam powodu nie wywiązał się z transakcji wymiany to już jest jakaś podstawa. Oczywiście nie jeden czy dwa bo każdemu może się zdarzyć jakaś obsuwa.

gilus32 

Poland

Wysłany: 2017-11-28, 11:09   

Zamieściłem tutaj 24.09 taką informację:

Mam już parę lat, a dałem się podejść jak ... Jeden z Forumowiczów nalegał na wymianę, a że nie miał nic dla mnie interesującego, zaproponował pocztówkę (lub pocztówki) z pewnego popularnego portalu aukcyjnego. Być może jest to złamanie regulaminu Forum, ale podchodząc do tego nieortodoksyjnie - była to wymiana. Po przedstawieniu propozycji (naprawdę wybierałem najtańsze pocztówki, niekoniecznie aż tak bardzo przeze mnie pożądane, ale bądźmy szczerzy - stanowiące uzupełnienie mojej kolekcji o pocztówki nowe, dlatego tańsze) trzykrotnie otrzymywałem identyczną (zapewne kopiowaną) odpowiedź:
Cytat:
Witam tak jestem dalej zainteresowany ale dopiero odczytalem wiadomosc i aukcje juz nieaktualne l. Podeslij cos nowego to kupie i sie wymienimy :)

aż w końcu otrzymałem informację:
Cytat:
Zróbmy tak: zabieram wszystkie ............ (reszta mi niepotrzebna) za ta droższa pocztowke. wydaje mi sie ze to uczciwy deal :)

(przedmiot wymiany wykropkowałem, żeby jeszcze kolegi (?) nie zdradzać). Po prośbie o podanie (i otrzymanie od niego) adresu otrzymałem następną prośbę:
Cytat:
jakbys na dniach wyslal to fajnie.by bylo bo ta pocztówka dopiero za tydzien sie aukcja kończy czyli z 10 dni zanim dojdzie do ciebie. jak wylicytuje to po prostu podam twoj adres dla sprzedającego zeby szybciej bylo

Wysłałem 28.08 po południu priorytetem :-( . Aukcja na pocztówkę skończyła się 2. września, ale ofert kupna nie było, Wysłałem więc pytanie - co się stało ( ta wiadomość jeszcze była przeczytana), następna wiadomość (z 17.09) nie została już odczytana, mimo obecności adresata owej wiadomości na Forum w dniu 21.09. Mam nadzieję, że ów pan przeczyta moją wypowiedź w tym temacie i ruszy go sumienie, dlatego też na razie nie podaję jego nicku. Mam za to pytanie - jak długo jeszcze powinienem się wstrzymywać?

Minęło dwa miesiące, kolega ekostaffik pojawił się na Forum 26.11 (oczywiście tego roku), ale dwie moje wiadomości (PW) z 17. i 26. września nie zostały przeczytane. Głupio mi to pisać, bo kolega miał do tej pory 100 % pozytywnych komentarzy (dokładnie dwa - oba ode mnie :-( ).
Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-11-28, 13:36   

ekostaffik, czyżbyś nie zauważył że miałeś trzecią wymianę?

Może zapomniałeś? I nie czytasz PW od Henia?

Umawiamy się tak - jeśli w przeciągu dwóch tygodni nie odezwiesz się do gilus32 to jako administracja blokujemy Ci konto a w konsekwencji usuwamy.

Jesteś dłużej na tym forum niż ja ale jeśli Ci nie zależy na tym aby być dalej i się wymieniać a do tego robisz na "szaro" innego Forumowicza to dostaniesz bana.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-12-04, 15:08   

ekostaffik,, minął 1 tydzień!

gilus32 

Poland

Wysłany: 2017-12-31, 08:12   

Otrzymałem odpowiedź od kolegi ekostaffika, rozumiem przyczyny jego nieobecności i mam nadzieję, że uda nam się kiedyś dokończyć wymiany.

xochi 

Germany

Wysłany: 2018-06-11, 10:49   
  Rodzaj kolekcji: filatelistyka

Witam serdecznie wszystkich uczciwych kolekcjonerów.
Mam pytanie: ile czasu dajecie na wywiązanie się z „umowy” i kiedy można zacząć się denerwować z powodu braku odpowiedzi z drugiej strony?

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-06-12, 03:14   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Podchodzę do tego elastycznie - jeśli nie ma ciągłego kontaktu i otwartości z drugiej strony to krótko. Jeśli jednak sytuacja jest klarowna to może być to długo.
Moja największa (jak dotąd) wymiana korkowa trwa już dobrze ponad rok, a od mojego wywiązania się w całości minęło 8 miesięcy. Z drugiej strony jeszcze pozostał do przesłania mały fragment kończący wymianę, ale ani przez moment nie miałem i nie mam wątpliwości, że dokończymy ją pozytywnie i pewnie zrobimy kontynuację.
A jak wygląda sprawa u Ciebie?

monika_z 

Poland

Wysłany: 2018-06-12, 07:03   

Trudno powiedzieć ile dać czasu, bo nie wiadomo czym spowodowane jest opóźnienie. Wszystko zależy od zaufania do tej konkretnej osoby. Jeśli mi znana i już się wymienialiśmy, to z reguły nie zdarzyło mi się, żeby wymiana nie doszła do skutku. Stawiam, że skoro zanikł kontakt, to są jakieś chwilowe problemy, ważniejsze niż hobby i czekam na odzew tej osoby jak już znajdzie czas na dokończenie wymiany.

Jak pisze do mnie osoba nieznana, to z reguły umawiam się na wysyłkę w konkretny dzień i wybieram list polecony. Przeważnie sprawdzam kto do mnie pisze, tzn. jaki ma staż na forum, komentarze, czy oferty są wiarygodne itp. Jeśli ktoś nie wzbudza mojego zaufania to wolę poczekać aż wyśle pierwszy, o ile w ogóle podejmę temat wymiany z taką osobą.

Moja kolekcja biletów

Odpowiedz do tematu