Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzialu, moze, nazwe, wycena, zmienic

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2011-02-16, 14:17
Może zmienić nazwę działu? na WYCENA?

Czy chcesz przeprowadzenia zmian w "Identyfikacji"
Tak, całkowicie zakazać wyceny w PLN
24%
 24%  [ 7 ]
Tak, wprowadzić możliwość zakładania tematów od określonej liczby postów
31%
 31%  [ 9 ]
Tak, stworzyć forum moderowane (zatwierdzanie postów przez obsługę)
37%
 37%  [ 11 ]
Nie, pozostawić tak jak jest teraz
6%
 6%  [ 2 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Gość

Wysłany: 2010-04-30, 23:16   Może zmienić nazwę działu? na WYCENA?

Sorki za off topic. Tytuł wątku jest prowokacją.
Być może wątek ten powninien znaleźć sie w innym miejscu, ale...
Pierwotnie temat był zamieszczony w dziale "Społeczność Collections.pl » Identyfikacja" - dopóki Morion go tu nie przeniósł

Przejrzałem tematy w tym dziale - od początku tego roku na 33 założone watki 20 zawierało prośbę o wycenę.
Denerwowało mnie juz to wcześniej, ale agresja użytkownika domagającego się tutaj wyceny przebrała miarkę i "milczenia dość"

Rozumiem, że są kolekcjonerzy, którzy chcieliby znać wartość swojej kolekcji w złotówkach (czy też innej walucie). Jednak większość pytań i żądań nieodparcie nasuwa mi skojarzenia z przygotowaniami do sprzedaży. Są to (moim zdaniem) próby wykorzystania uczestników forum jako bezpłatnych rzeczoznawców. A taka bezczelność po prostu mnie wkurza.
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2010-05-17, 20:03, w całości zmieniany 6 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-04-30, 23:28   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Zgadzam się z autorem, czytam sporo tematów. Prawda jest taka, że zdecydowana większość osób pytających o wycenę zarejestrowało się chwilę przed założeniem tematu i to ich jedyny post na forum. Można by podnieść wymogi do zakładania tematów w tym dziale np od kilku postów (5-10-20), albo do czasu zatwierdzenia przez administratora moderatora. Jasne by było jeśli ktoś wystawi kilka rzeczy ze zdjęciami i napiszę co chce w zamian to znaczy że jest zainteresowany wymianą tutaj.
Ewentualnie rozdzielić Identyfikacje od wyceny (można by to wtedy podpiąć jako podfora Pubu).

warczp 

Poland

Wysłany: 2010-05-01, 11:55   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Czasem faktycznie trudno od razu wyczuć jaki przyjąć przelicznik np. zakładek za kufle od piwa. Przelicznik złotówkowy byłby najłatwiejszy.
Jestem jednak za "czystością idei" Forum i dla tego może zamiast pytania o cenę (zł/szt) możnaby pytać o cenę w innych jednostach (zakładek/kufel).
Na pewno będzie to dotyczyło tylko podstwowych walorów, będzie się zmieniało na przestrzeni czasu i będzie to informacja orientacyjna (tak samo zresztą jak info o cenie w zł/szt).

Gość

Wysłany: 2010-05-01, 12:03   

pytalem sie o nazwe kolekcji i o EWENTUALNĄ WYCENĘ co Ci tu miarke przebtrało? EWENTUALNĄ, a nazwy kolekcji nikt mi ne podał ot co

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-01, 12:21   

Kolego, my nie dyskutujemy tu o Twoim temacie tylko o zjawisku jakie na forum powstało.
Osobiście nie wnikam w Twoje intencje być może masz zamiary kolekcjonerskie być może nie. Nie zamierzam Ciebie krytykować ale mnie, jako stałego bywalca forum irytuje temat osoby z jednym postem prosząc o wycenę w PLN.

Proszę nie bulwersuj się tylko napisz temat powitalny jeśli coś zbierasz. Jeśli nie to zajrzyj na jakieś forum numizmatyczne gdzie znajdziesz więcej specjalistów od numizmatów którzy Ci lepiej pomogą.

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-01, 15:55   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Jak powstawało to forum kilka lat temu a byłem tutaj jako chyba jeden z pierwszych bywalców to miało służyć tylko i wyłącznie wymianie DLA KOLEKCJONERÓW A NIE HANDLARZY a od pewnego czasu to robi się tutaj coraz to bardziej nieprzyjemnie już kiedyś pisałem o cwaniakach na tym forum
http://collections.pl/moje-podsumowanie-vt3960.htm
http://collections.pl/osz...orzy-vt6447.htm
i dalej potwierdzam moją wypowiedz tutaj się przedstawiają osoby jako kolekcjonerzy a za kilka dni przedmioty wymienione na tym forum wędrują na allegro lub innych portalach giełdowych w sprzedaży .

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 10:00   

A co Wam to przeszkadza, że ktoś pyta o wycenę? Jak bym znał wartość danego przedmiotu to bym po prostu napisał w odpowiednim temacie np kosztuje mniej więcej 100 - 150 zł lub przedmiot jest niewiele wart itp. Piszesz w pierwszym poście, że wkurza Cię że niektóre osoby chcą mieć tu bezpłatnych rzeczoznawców, to co może mają Ci zapłacić, żebyś łaskawie napisał ile taki przedmiot kosztuje?? A nawet jak ktoś chce rzecz o którą pyta sprzedać na Allegro to co z tego? Co to Was obchodzi co on z tym zrobi? Czy łamie jakoś tym regulamin forum??? Ludzie trochę WYLUZUJCIE!

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-02, 10:05   

Bender napisał/a:
A nawet jak ktoś chce rzecz o którą pyta sprzedać na Allegro to co z tego? Co to Was obchodzi co on z tym zrobi? Czy łamie jakoś tym regulamin forum??? Ludzie trochę WYLUZUJCIE!

Tylko o te osoby nam chodzi. Zobacz, Ci ludzie zaśmiecają nasze forum nie wnosząc _NIC_ od siebie. Robią kryptoreklamę sobie (mam chce się dowiedzieć ile warte). Więc jeśli Ciebie/kogoś z forum zainteresuje przedmiot piszesz do kolesia, a on Ci cenę w złotówkach poda...

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-02, 11:08   

To niech sprzedaje a nie zawraca tutaj gitary
Powtarzam jeszcze raz to forum było tworzone z myślą o kolekcjonerach A NIE HANDLARZACH czy ty człowieku nie rozróżniasz tych dwóch rzeczy CWANIAK I HANDLARZ A KOLEKCJONER
właśnie tacy pseudo kolekcjonerzy psują całą opinię tego forum i samego faktu bycia kolekcjonerem
Ostatnio zmieniony przez alibaba 2010-05-02, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2010-05-02, 11:22   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Bender napisał/a:
A co Wam to przeszkadza, że ktoś pyta o wycenę? (...) A nawet jak ktoś chce rzecz o którą pyta sprzedać na Allegro to co z tego? Co to Was obchodzi co on z tym zrobi? Czy łamie jakoś tym regulamin forum??? Ludzie trochę WYLUZUJCIE!

Są dwie sprawy w temacie (umownie) "prawa": duch i litera. "Litera" prawa nie może zabijać "ducha", ale "duch" nie może usprawiedliwiać łamania "litery" - w niektórych (ale tylko wyjątkowych) sytuacjach może pozwolić na zrobienie odstępstwa.
"Prawo" na tym Forum nie jest szczególnie rozbudowane, a praktycznie jedyna restrykcyjność dotyczy właśnie kwesti sprzedaż-zakup (w sposób naturalny nie nawiązuję do wulgarnych i chamskich zachowań bo to jest oczywiste).
I tu dochodzę do sedna mojej wypowiedzi: jest to Forum służące WYMIANIE. "Duch" jest bardzo szlachetny, a zarazem delikatny. Gdy ktoś oszuka to w zasadzie nie ma senu zgłaszać tego na policję (niska szkodliwość), a jednocześnie zostawia dużą ranę.
Bardzo dobrze, że ta jedna kwestia jest bardzo pilnowana bo w przeciwnym razie bardzo łatwo i bardzo szybko duża część Kolekcjonerów z zamiłowania by stąd odeszła i Forum by się skończyło.
Jestem też na innym Forum. Tam w zasadzie nie było w żadnej kwesti silnego nadzoru moderatorskiego i wielokrotnie dochodziło do niemiłych rozmów (na Forum, a nie na PW). Doprowadziło to do tego, że odchodziły osoby, które zostały obrażone, a nie ci co byli najbardziej agresywni i obrażali innych. Ruch na tamtym Forum był faktycznie znaczniej mniejszy niż na tym, ale w chwili obecnej wynosi mniej więcej kilkanaście postów na tydzień.
Czy tego chcecie tutaj? Jestem za wprowadzeniem systemu ostrzeżeń widocznych dla wszystkich.
Może to trochę przesada ale:
Dura lex sed lex.

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 17:40   

Zbieram np monety 2 zł a znalazłem w piwnicy kolekcję płyt winylowych. Nie mam o nich pojęcia, więc robię zdjęcie, wstawiam na forum, na którym mam nadzieję znaleźć jakiegoś zbieracza tych płyt i zwracam się z pytaniem o ich wycenę, bo nie wiem czy mam je wyrzucić czy sprzedać. Co w tym złego??? Czy będąc kolekcjonerem monet i chcąc sprzedać niepotrzebny mi staroć robię coś złego. Czy nadal nie jestem kolekcjonerem monet? Alibaba Ty nie bądź taki pies ogrodnika co sam nie zje a drugiemu nie da...

I mam prośbę do wszystkich Wielkich Kolekcjonerów, nie przejmujcie się tak bardzo rolą! :-P Przecież wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 17:49   

Nie prawda .

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-02, 19:01   

Kolego Bender od czasu jak posyłałem pseudo nowym zaczynającym kolekcje kolekcjonerom różne zbędne mi przedmioty za NIC BEZ WYMIAN bo zaczynał zbierać i prosił na rozpoczęcie kolekcji a posiadałem podwójne duble to przesyłałem a za kilka dni te właśnie przedmioty widziałem na allegro wystawiane ( niestety są rzeczy numerowane a mam taki nawyk ze spisuje sobie numery ) to są właśnie PSEUDO KOLEKCJONERZY są to cwaniaki co żerują na tym forum oraz na forum gratyzchaty tam się dzieje właśnie to samo prosi o coś bo kolekcjonuje a za parę dni wystawia to tutaj lub na allegro.

Gość

Wysłany: 2010-05-02, 19:03   

Bender napisał/a:
A co Wam to przeszkadza, że ktoś pyta o wycenę?

Mi przeszkadza - inaczej nie zakładałbym tematu.
Cytat:
Piszesz w pierwszym poście, że wkurza Cię że niektóre osoby chcą mieć tu bezpłatnych rzeczoznawców, to co może mają Ci zapłacić, żebyś łaskawie napisał ile taki przedmiot kosztuje??

NIE, ja nie napiszę na TYM forum ile jakiś przedmiot kosztuje. Jeśli interesuje mnie wartość materialna jakiegoś przedmiotu jest wiele możliwości znalezienia odpowiedzi - wystarczy wystawić na jakiś serwis aukcyjny z ceną minimalną; można się udać do antykwariatu, czy też pogrzebać w sieci poprzez wyszukiwarki.
Cytat:
Co to Was obchodzi co on z tym zrobi? Czy łamie jakoś tym regulamin forum???

Mnie nie obchodzi co ktoś będzie robił ze swoimi rzeczami - uważam jednak, że przedstawiając przedmiot na tym forum oferuje go do wymiany, chwali się swoją kolekcją, albo próbuje coś zidentyfikować. W sposób prosty nie łamie (chyba), ale "ducha" forum napewno. Napiał o tym warczp, więc nie będę sie powtarzał.[/quote]
Ostatnio zmieniony przez Gość 2010-05-02, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: 2010-05-02, 19:05   

Bender napisał/a:
(...)znalazłem w piwnicy kolekcję płyt winylowych. (...)wstawiam na forum, na którym mam nadzieję znaleźć jakiegoś zbieracza tych płyt

i dotąd jest OK - chcesz znaleźć kogoś, kto zbiera płyty
Cytat:
i zwracam się z pytaniem o ich wycenę, bo nie wiem czy mam je wyrzucić czy sprzedać.
"wyrzucić czy sprzedać" - pozostawię bez komentarza
Ostatnio zmieniony przez Gość 2010-05-02, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2010-05-03, 08:03   

Nie rozumiem dla czego niektórzy upierają się przy tym, że temat "ile mogę dostać za to pieniędzy" powinien występować na tym Forum.
Platform internetowych, na których można coś sprzedać jest ogrom. Ile jest takich "bezpłatnych" stron jak ta? Wliczając w to strony "za darmo" (np. wspomniane już GratyzChaty itp.) i po części fora kolekcjonerów konkretnych rzeczy (choć tam generalnie nie ma obostrzeń np. z podawaniem linków do aukcji na Allegro).
Nawet patrząc tak szeroko jaki jest ich stosunek? 1:10 000 ?
Jak doliczyć sklepy internetowe to myślę, że nawet mniej niż 1:1 000 000 !!
Ludzie! Czy jesteście już tak bardzo jesteście zmaterializowani?!
Czy, nie licząc oczywiście kosztów wysyłki, nie może być "czystej" platformy wymiany bez włączania w to pieniędzy??
W życiu nie można robić wszystkiego dla forsy!!
Ostatnio zmieniony przez warczp 2010-05-03, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-05-03, 09:31   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Uwazam, ze przy niektorych kolekcjach niezbedna jest wycena w pieniadzach.
Moze warczp ciebie to nie dotyczy, ale pomysl o numizmatykach, baknociarzach, filatelistach...
Tutaj wartosc w pieniadzu jest po prostu niezbedna do wymieniania sie. Takie moje zdanie.

Poza tym szkoda, ze niektorzy sa tak zacietrzewieni. Jest sprawa tylko i wylacznie wlasciciela kolekcji co zrobi ze swoimi fantami, a proszac o wycene na tym forum jeszcze nie lamie regulaminu. Nie wiem, ale tak z ludzkiej rzyczliwosci moznaby zawsze pomoc. Ja bym przynajmniej tak zrobil, ale w tym (medale) wypadku totalnie nie mam pojecia do jakich drzwi pukac.

Uwazam tez, ze przez taka postawe forum traci potencjalnych nowych uzytkownikow.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-03, 09:37   

I jak zwykle prawda leży gdzieś po środku. Jest ok jeśli kolekcjoner z forum wstawia coś do identyfikacji, można napisać i się wymienić. W przypadku gdy wystawia to koleś z jednym postem to w 99% przypadków odpisze nam że interesuje go wyłącznie przelew na konto.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-05-03, 09:41   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

No niestety masz racje.
Bede jednak obstawal przy tym, ze dopoki nie chce sprzedac tego przez nasze forum to jeszcze nic sie nie dzieje.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-03, 10:00   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Cieszę się, że powstał ten temat, bo mnie już od dawna wkurza to, że ktoś rejestruje się tylko po to, żeby coś wycenić. Dział "Identyfikacja" powstał z myślą o szukaniu odpowiedzi na pytania w rodzaju "Co to jest?", "Skąd to jest?" lub "Jak bardzo jest to stare?". Osobiście najchętniej zabroniłbym pytań "Ile to jest warte?", ale może jest jakieś miej restrykcyjne rozwiązanie?

mazak
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-03, 12:03   

Zabierajac glos w dyskusji, kilka moich przemyslen.
1) uwazam ze jak ktos chce cos wymienic to albo potencjalnie wie ile jest to warte, albo wie czego za to oczekuje;
2) podejrzewam ze wiekszosc numizmatykow itp, zna potencjalna wartosc wymienianych rzeczy. W koncu nie malo jest katalogow w necie. Osoby ktore pytaja o wycene (nowi) zazwyczaj chca je szybko sprzedac poprzez te forum, bez prowizji itp;
3) trudniej moze byc np. biletami (z wyjatkiem komunikacji miejskiej - gdyz odbywaja sie gieldy i spotkania). Ja na przyklad zdobywajac poprzez te forum bileciki szacuje wartosc estetyczna i historyczna biletu - zazwyczaj finalizuje wymiane za zadowoleniem z obu stron.
4) sam juz kilka razy dostalem propozycje sprzedania a nie wymiany - odmawiam, Rzeczy ktore chce sprzedac odrazu wystawiam na serwisach aukcyjnych a nie na tym forum;
5) co sie tyczy innych forum (padlo takie stwierdzenie), to ze na innych mozna sprzedac bez zadnych ograniczen, nie znaczy ze tu mamy sie dostosowac do wiekszosci. Ja dlatego wole te forum - gdyz wole wymiane niz kupno.
4) a na koniec taka maksyma "przedmiot jest tyle wart ile ktos chce za niego dac" ;).

warczp 

Poland

Wysłany: 2010-05-03, 20:10   

Proponuję dorzucić moderatorski temat (widoczny zawsze na samej górze) z BARDZO WYRAŹNĄ informacją, że nie można dodawać ofert sprzedaży ani pytać o cenę w złotówkach.
Oprócz tego można tu dać linki do innych Forów, na których osoby szukające informacji/identyfikacji prędzej mogłyby uzyskać pomoc.
Nie wiem czy istnieje taka możliwość, ale jeśli tak to możnaby tak zrobić żeby nowe tematy pojawiałyby się w tym dziale dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora. Na pewno nie wyeliminuje to każdej próby cwaniactwa, ale przynajmniej część.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-04, 17:35   

warczp napisał/a:
Proponuję dorzucić moderatorski temat (widoczny zawsze na samej górze) z BARDZO WYRAŹNĄ informacją, że nie można dodawać ofert sprzedaży ani pytać o cenę w złotówkach.

Kto czyta "ważne informacje"? Skoro wystawia i chce sprzedać to na pewno średnio czytał regulamin lub ma go tam gdzie tę ważną informację.

warczp napisał/a:
Nie wiem czy istnieje taka możliwość, ale jeśli tak to możnaby tak zrobić żeby nowe tematy pojawiałyby się w tym dziale dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora. Na pewno nie wyeliminuje to każdej próby cwaniactwa, ale przynajmniej część.

To się nazywa forum moderowane i to jest świetny pomysł, żeby włączyć moderacje dla tego działu (tylko założenie tematu).
Ostatnio zmieniony przez Rosomak 2010-05-04, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  

gilus32 

Poland

Wysłany: 2010-05-04, 18:20   
  Rodzaj kolekcji: Autografy, pocztówki

Być może moja opinia będzie troszkę dziecinna (mimo wieku), ale wydaje mi się, że zapytanie o cenę jest najmniejszym problemem. Bo żeby się pojawiła odpowiedź, musi KTOŚ jej udzielić, a przecież ów hipotetyczny KTOŚ widzi (profil pytającego ;-) ) ile pytający ma tematów, postów, etc. W związku z powyższym bez sensu jest moim zdaniem zawracanie głowy moderatorom, żeby jeszcze czuwali, ile kto ma postów, domniemywali, czy aby dany osobnik nie jest nie wiadomo jakim kombinatorem i przekopywali się przez wszystkie portale aukcyjne czy może wycena z forum nie posłużyła komuś do zbicia fortuny. Jeżeli wiem, że jakiś autograf jest wyceniany na ok. 40 zł, a widokówka współczesna bez obiegu ok. 1,50 (np.) to głupio mi będzie domagać się od kogoś autografu za 3 widokówki. W związku z tym, jeżeli ktoś nie zna wartości jakiegoś przedmiotu, nie uważam pytania o wycenę za gorszące (trzeba tylko patrzeć kto pyta ;-) ).
Pocztówki z Wielunia i Ziemi Wieluńskiej /Wieluń,Wieruszów,Praszka,Bolesławiec,Działoszyn,Osjaków,Biała,Krzeczów,Toporów, Walichnowy,Sokolniki,Wierzchlas,Kamion,Konopnica,Dzietrzniki,Dzietrzkowice,Ożarów,Łubnice,Mokrsko,Szynkielów,Naramice/ i autografy.

pietras 

Poland

Wysłany: 2010-05-05, 16:35   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Moim zdaniem są dwa rodzaje wyceny:
1.Dosłowna o cenę w złotych.To trzeba tępić.Rejestrujących się po to żeby tylko zapytać, usuwać od razu i banować.
2.Wycena kolekcjonerska.Dotyczy takich walorów których nie da się przeliczyć na pieniądze albo jest to prawie niemożliwe.To pytania o wartości czysto kolekcjonerskie.
Np.: czy te zapałki są popularne wśród kolekcjonerów? Tu oczywiście można pomóc i wycenić.

warczp 

Poland

Wysłany: 2010-05-05, 17:02   

pietras napisał/a:
Moim zdaniem są dwa rodzaje wyceny:
1.Dosłowna o cenę w złotych.To trzeba tępić.(..)
2.Wycena kolekcjonerska.(..)To pytania o wartości czysto kolekcjonerskie. Np.: czy te zapałki są popularne wśród kolekcjonerów? Tu oczywiście można pomóc i wycenić.

Popieram takie podejście.
W drugim przypadku mimo wszystko unikałbym określenia wycenić. Zamiast tego "pomóc w określeniu popularności kolekcjonerskiej" np. zapałek.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2010-05-06, 11:42   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

...to i ja wtrącę swoje 3 grosze.

Osoby rejestrujące się na forum tylko po to, aby ktoś im wycenił jakiś przedmiot to wg mnie zjawisko często spotykane na forach kolekcjonerskich. Jeżeli chcecie Państwo zaprzestać temu procederowi na naszym forum to jest kilka wyjść. Część została już wypisana wyżej. Wg mnie można byłoby także w dziale "Identyfikacja" umieścić belkę z dość dużym zawiadomieniem, które określałoby w jakim celu został stworzony ten dział i co będzie skutkować nieprzestrzeganiem zasad w nim obowiązujących. Od razu odpowiem na posty, które pojawiłyby się za chwilę - tak, wiem, część osób by to zignorowała, ale... byłaby też cześć, która zastanowiłaby się przed napisaniem w temacie "ile jest to warte", "czy możecie mi to wycenić" itp. itd.
Odnośnie narastającej fali ofert sprzedaży na forum, proponowałbym, aby przy rejestracji, gdy potwierdzamy regulamin, było w pierwszej kolejności, przed resztą zawiadomień: podkreślone, powiększone itp. itd. zadanie, "FORUM SŁUŻY JEDYNIE WYMIANIE - TUTAJ NIE SPRZEDAJEMY" czy coś w tym rodzaju. Tak jak wyżej pisałem, cześć osób zapewne by się opamiętała, chcąc coś sprzedać na forum, a część by i tak niestety to zignorowała - ale to zawsze jakaś alternatywa i szansa.
Natomiast w odpowiedzi na post, który jakiś czas temu widziałem w tym temacie:
Osobiście od jakiegoś czasu mam konto na stronie: http://gratyzchaty.pl . Gdy widzę coś godnego uwagi to proszę rezerwację. Często się zdarza, że gdy ktoś zarezerwował mi np. ciekawą książkę, a ma jeszcze w innym ogłoszeniu np. podstawki - których nie zbieram, to piszę również i one, gdyż spróbuje je wymienić np. na tym forum. Nie widzę w tym nic złego. Ktoś by zapewne po jakimś czasie je wyrzucił... , a tak się nie zmarnują.
Odnośnie serwisów aukcyjnych:
Od zagoszczenia na tym forum bawię się w chomika. Gdy widzę, że jakieś przedmioty nie cieszą się uznaniem na forum - są pospolite lub niema osób, które by je kolekcjonowały, to próbuje je sprzedaż np. na Allegro, gdy i tam się nie uda, to staram się z nich zrobić jakiś alternatywny użytek - np. nazbierałem sporo korków - jest ich koło 600, na forum wymieniłem tylko kilka, na Allegro nie było chętnego, tak więc przekaże je osobie, która je zbiera na wózek inwalidzki czy coś w tym rodzaju. Wiem, że ktoś taki jest w moim mieście, ale jeszcze do niego nie dotarłem. Co do rzeczy, które kolekcjonuje. Mam w swoich zainteresowaniach kilka pozycji, które są tam tylko z jednego względu - zbieram je na wymianę z innymi użytkownikami lub na sprzedaż, ale nie tu na forum, lecz na serwisach aukcyjnych. Nie jest to żadna tajemnica i z tego co się orientuje to nie łamię tym regulaminu. Duble z moich kolekcji także wymieniam lub w ostateczności sprzedaje na serwisach aukcyjnych, jak to pisałem już wcześniej. Piszę to tylko dlatego, aby ktoś mi nie wytykał palcami mojej "polityki", bo w tych działaniach mam cel.

To tyle, pozdrawiam. :)

PS. Jeżeli ktoś z Państwa Administratorów i Moderatorów uzna, że jakiś punkt mojej polityki opisanej wyżej, jest niezgodny z regulaminem to proszę mi o tym napisać tutaj lub na PW, a się poprawię.

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2010-05-07, 06:39   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Cytat:
Odnośnie narastającej fali ofert sprzedaży na forum, proponowałbym, aby przy rejestracji, gdy potwierdzamy regulamin, było w pierwszej kolejności, przed resztą zawiadomień: podkreślone, powiększone itp. itd. zadanie, "FORUM SŁUŻY JEDYNIE WYMIANIE - TUTAJ NIE SPRZEDAJEMY" czy coś w tym rodzaju.
Coś takiego jest już od dawna.

Może problem rozwiązałaby np możliwość pisania w dziale "Identyfikacja" dopiero po osiągnięciu jakiejś ilości postów? W ten sposób zamknęlibyśmy drogę tym, którzy rejestrują się tylko po to, żeby spytać o cenę, ale pozostawilibyśmy tę możliwość stałym użytkownikom?

MarcinW napisał/a:
PS. Jeżeli ktoś z Państwa Administratorów i Moderatorów uzna, że jakiś punkt mojej polityki opisanej wyżej, jest niezgodny z regulaminem to proszę mi o tym napisać tutaj lub na PW, a się poprawię.
Każdy ma prawo robić sobie ze swoją własnością co mu się podoba. Jedynie byłoby moralnie naganne sprzedawanie rzeczy, które się dostało od kogoś za darmo.

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-07, 07:19   

[quote=] Jedynie byłoby moralnie naganne sprzedawanie rzeczy, które się dostało od kogoś za darmo.[/quote]

No właśnie i oto MI CHODZI
Od kogoś dostać żeby rozpocząć kolekcję ,a za kilka dni przedmioty lądują na aukcjach .
Ostatnio zmieniony przez alibaba 2010-05-07, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2010-05-07, 12:29   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Ok, ale to nie odnosi się do mnie, jeżeli już coś sprzedaje to jest to zdobyte w inny sposób. Co do liczby postów, tego granicznego progu, to myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. A co z naliczaniem postów tylko w dziale wymian?

Odpowiedz do tematu