Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dzialu, moze, nazwe, wycena, zmienic

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2011-02-16, 14:17
Może zmienić nazwę działu? na WYCENA?

Czy chcesz przeprowadzenia zmian w "Identyfikacji"
Tak, całkowicie zakazać wyceny w PLN
24%
 24%  [ 7 ]
Tak, wprowadzić możliwość zakładania tematów od określonej liczby postów
31%
 31%  [ 9 ]
Tak, stworzyć forum moderowane (zatwierdzanie postów przez obsługę)
37%
 37%  [ 11 ]
Nie, pozostawić tak jak jest teraz
6%
 6%  [ 2 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-05-10, 14:53   

W związku z tym, że pojawiło się kilka możliwości rozwiązania tego problemu postanowiliśmy zrobić anonimową ankietę. Łatwiej będzie dzięki temu zobaczyć, który pogląd dominuje na Forum i w tym kierunku przeprowadzić zmiany. Jeżeli jakiejś opcji nie ma, a ktoś chciałby takową widzieć - proszę o wiadomość tu lub na PW.

Każdy ma możliwość oddania jednego głosu. Nie można zmienić już oddanego głosu. Ankieta trwa 7 dni. Wyniki będą widoczne dopiero po zakończeniu.

Ankieta znajduje się na górze każdej strony dyskusji. Temat przyklejam.

Pozdrawiam

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-05-10, 14:56   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Mi tam na anonimowosci nie zalezy i zaznaczylem opcje trzecia. Uwazam, ze najrozsadniejsza.

Pozdrawiam.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Pawwwle 

Poland

Wysłany: 2010-05-12, 21:49   
  Rodzaj kolekcji: Figurki Gormiti Final Evolution wraz z kartami, komiksy z serii Gigant

Jestem tutaj nowy, więc moje zdanie może być uznane za mało znaczące. Mam jednak świeże spojrzenie na problem. :mrgreen:

Uważam, że jeżeli zakazana jest sprzedaż, to nie powinno być także wyceny.
Uważam również, że sprzedaż powinna być dozwolona - wtedy w naturalny sposób wycena również byłaby dozwolona.
Ale to już chyba temat na inną ankietę. :-)

REX 

Poland

Wysłany: 2010-05-14, 10:55   
  Rodzaj kolekcji: Karty telefoniczne

Witam,
identyfikacja a wycena, to dwie różne rzeczy aczkolwiek często ze sobą powiązane, które w żaden sposób nie muszą łączyć się ze sprzedażą.

Na tym forum nie dopuszczamy do sprzedaży - i to jest bardzo dobre.

Niemniej jednak coś takiego jak identyfikacja i ewentualna wycena powinna istnieć.

Przecież nie każdy się na wszystkim zna i wie co jest co i ile hipotetycznie jest warte a takie informacje potrzebne są również podczas wymian.
Co innego świadome "przepłacenie" wymiany (bo coś jest mi nie potrzebne, zbędne a mogę uzyskać w wymianie coś do swojej kolekcji - ale znam tego "wartość") a co innego szukanie na takim forum "okazji" (aby nie nazwać tego dosadniej).

Gość

Wysłany: 2010-05-14, 20:40   

REX napisał/a:

Co innego świadome "przepłacenie" wymiany (bo coś jest mi nie potrzebne, zbędne a mogę uzyskać w wymianie coś do swojej kolekcji - ale znam tego "wartość") a co innego szukanie na takim forum "okazji" (aby nie nazwać tego dosadniej).

Wiesz, akurat ja szukam okazji. Bo to co zbieram ma dla mnie wartość, to czego nie zbieram częst nie ma dla mnie żadnej wartości. Weźmy dla przykładu widokówki. Dla mnie zapisana, nawet pogięta, z lat 70-tych może być ekstra okazem, a dla kogoś innego okazem jest "nówka nie śmigana" nie starsza niż dwa lata, a ta moja to "badziew". I o to chodzi w wymianach żeby spróbować negocjacji, a nie po porostu wycenić wszystko w PLN, $, GBP, RUB czy w czymś innym i dopiero potem zastanawiać się nad wymianą.

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-14, 20:58   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Ludzie czy wy tego nie widzicie ze na tym forum to kolekcjonerów jest może ze 50 - 60 % a reszta to łapacze okazji i naciągacze co proponują rzeczy warte groszowe lub zaledwie złotówkowe a żądają w zamian złote góry .
Po co komu jakiekolwiek wycenianie wystarczy zobaczyć ile co kosztuje na paru portalach aukcyjnych przejechać się na perę giełd lub zainwestować kilka groszy w odpowiednie katalogi i już wyciągnąć wnioski .
Ostatnio zmieniony przez alibaba 2010-05-14, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: 2010-05-14, 21:31   

alibaba napisał/a:
Ludzie czy wy tego nie widzicie ze na tym forum to kolekcjonerów jest może ze 50 - 60 % a reszta to łapacze okazji i naciągacze co proponują rzeczy warte groszowe lub zaledwie złotówkowe a żądają w zamian złote góry .

Oczywiście masz rację, ale i nie masz.
Tak jak pisałem - w wymianach możesz ponegocjować. Jeśli się nie uda dojść do kompromisu, cóż wymiana nie dochodzi do skutku. Twoje złote góry dla kogoś mogą niewiele znaczyć i na odwrót, wg Ciebie groszowe rzczy dla kogoś mogą być niesamowicie cenne (np ostatnia brakująca sztuka do serii)
A giełdy - najbardziej cenię w giełdach możliwość kontaktu z innymi pozytywnie zakręconymi, wymiany, negocjacje. Ostateczność to sprzedaż albo kupno. A niestety na giełdach trafia się coraz więcej handlarzy. Dla handlarza nieważne czy trafia na giełdę numizmatyczną, birofilistyczną, filatelistyczną, czy inną - siedzi i czeka na kupca. Niewiele rozmawia, nie interesuje się zbiorami innych, podaje sztywną cenę, ...
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2010-05-17, 06:15, w całości zmieniany 2 razy  

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-15, 09:51   

darjot napisał/a:
Twoje złote góry dla kogoś mogą niewiele znaczyć i na odwrót, wg Ciebie groszowe rzczy dla kogoś mogą być niesamowicie cenne

Zgadzam się - np pocztówki / ulotki z filmów, które miały premiery dawno temu w moim przypadku.

alibaba napisał/a:

W sprawie tych naciągaczy... To że ktoś Ciebie nabrał w ten sposób, że wysłałeś mu za darmo na gratyzchaty czy gdzieś indziej, a on to kilka dni później sprzedał świadczy nie tylko o jego "cwaniactwie" (czego nie pochwalam) ale też o Twojej naiwności... Więc nie masz się czym chwalić. Ja nie wiem co chcesz tym udowodnić?

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-15, 10:29   

Udowodnić nie chcę tym nic tylko ostrzec innych ludzi takich jak ja co podarowali już nie jedną rzecz początkującemu kolekcjonerowi ale właśnie tacy cwaniacy co ty sądzisz że to nic złego i tylko moja naiwność robią opinie prawdziwym kolekcjonerom co na prawdę próbują coś zbierać

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-05-15, 11:07   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Nie będziemy przecież robić testów na kolekcjonera ;) fakt sam zarówno kolekcjonuje jak i zbieram. Fajnie jest na collections, że nie ma tego zjawiska "sprzedawania kolekcji po dziadku". A co zrobić z tym co tutaj nie możemy zamienić? Magazynować, pozbyć się przez inny serwis niekoniecznie za pieniądze. To forum cały czas się rozrasta przychodzą nowe osoby. Zdarzyło mi się już nie raz, że przedmiot który już miałem wyrzucić zainteresował nowo zarejestrowaną osobę. Tak więc uważam, brak możliwości sprzedaży za wielką zaletę Collections.pl.

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-15, 11:22   

darjot napisał/a:
A niestety na giełdach trafia się coraz więcej handlarzy. Dla handlarza nieważne czy trafia na giełdę numizmatyczną, birofilistyczną, filatelistyczną, czy inną - siedzi i czeka na kupca. Niewiele rozmawia, nie interesuje się zbiorami innych, podaje sztywną cenę, ...

Dokładnie o to chodzi .Kolekcjonerstwo to nie tylko nasze zbiory ,to ludzie to wiedza rozmowy itd.
Kto ma inne zdanie niech założy:
Forum Handlarzy Rzeczy Najróżniejszych
I zostawi nas w spokoju
i nie przekonuje do czegoś , od czego szukamy odskoczni ;-)
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2010-05-17, 06:24, w całości zmieniany 1 raz  

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-05-15, 11:32   

Tak więc uważam, brak możliwości sprzedaży za wielką zaletę Collections.pl.
Ja także i sądzę ze wszyscy ci co ciągle mają problemy że na tym forum nie można handlować mają żal do wszystkich tych co za wszelką cenę bronią te forum przed handlarzami i naciągaczami a tych jest coraz to więcej ( i coraz to bardziej są be szczelni )

Gość

Wysłany: 2010-05-16, 12:16   

Właśnie wczoraj zgłosiłem naruszenie zasady forum,to nie o to chodzi.
Ludzie niesamowicie nadwyrężają zasady tego forum tak jak moi przedmówcy wspomnieli wcześniej.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-05-26, 22:07   

Zapomniałem napisać od razu po zmianach → jeśli ktoś zna strony, fora itp. na których można oczekiwać identyfikacji/wyceny, może nie profesjonalnej, ale na pewno sprawdzonej to proszę o linki do nich tutaj lub na PW. Można by zrobić taki podklejony temat w Identyfikacji i te linki są do tego niezbędne.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-05-27, 00:13   

Co do monet, to można na monety.pl i Forum TPZN.

Odpowiedz do tematu