Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2gn, monety, pytanko

Autor Wiadomość
Monety 2GN - pytanko
knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 06:43   Monety 2GN - pytanko
  Rodzaj kolekcji: Naszywki Służb Mundurowych

Witam mam pytanie a mianowicie gdzie można zakupić monety 2GN?. Czy to w konkretnych bankach?. Z Góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam ;)

www.fb.com/NaMundurze

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 06:52   

Jeżeli chodzi o banku to tam, gdzie je emitują, czyli w Narodowym Banku Polskim. Czasem się zdarza,że w mniejszych miastach sprzedają je w innych bankach, trzeba popytać.

Możesz je zakupić również na wiele, wiele innych sposobów:
- na targach/ giełdach kolekcjonerskich
- na różnych serwisach aukcyjnych
- w sklepach numizmatycznych itp, itd.

pozdrawiam, mam nadzieję,że pomogłam ;]

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 06:57   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

W oddzialach NBP.

Poza tym popytaj po sklepach osiedlowych. W Zielonce mam sklep, gdzie wlasciciele odkladaja 2ng i wymieniaja po kursie 2pln. Problem jest taki, ze sa na tyle w tym sprawiedliwi, ze daja co maja kazdemu kto zapyta.

Mi udalo sie miedzy innymi trafic rocznice odzyskania niepodleglosci z 1998, ale wiem, ze jeden trafil krola z 1996. Potem wlasciciel mi mowil, ze wiekszosc z 4 stow jakie za niego dostal zamienil ze szczescia w sklepie na flaszki:)
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 07:08   

Odziały MBP - czyli?. Orientujecie sie może w jakie dni miesiąca jest taka "dostawa" - bo do oddziału mam około hmm 25 km ( Trasa Katowice- Tychy)

www.fb.com/NaMundurze

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 07:18   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Dostawa jest jak jest Emisja.

Nie MBP tylko NBP czyli jak napisala Natala Narodowy Bank Polski.

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 07:20   

*NBP sorry literówka ;) - a orientujesz się kiedy jest taka dostawa?. Czy co miasto to kiedy indziej?...

www.fb.com/NaMundurze

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 07:23   

na tej stronce masz plan emisyjny. Dokladna date podaja na krotko przed emisja. Monety pojawiaja sie w bankach w dniu emisji.

http://www.nbp.pl/home.as...n_emisyjny.html

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 07:38   

OK to ostatnie pytanie - monety sa dostępne przez cały miesiac ( do wyczerpania zapasów) ?

www.fb.com/NaMundurze
Ostatnio zmieniony przez knaustychy 2011-05-04, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 08:01   

Raczej do wyczerpania zapasow, a chyba nie ma reguly czy trwa to miesiac albo krocej czy dluzej.

powerr 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 11:50   
  Rodzaj kolekcji: karty telefoniczne, monety 2zł GN

Najnowszą monetę z okazji beatyfikacji Jana Pawła II wydali 28.04.2011r a dzisiaj jak byłem w NBP w Krakowie to już jej nie było (ale zdobyłem kilka starszych)

Jak mieszkasz w Tychach to najbliższy oddział NBP masz niestety w Katowicach przy ul. Bankowej 1

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 12:09   

Monety z beatyfikacji rozeszły się jak ciepłe bułeczki...nawet w moim oddziale PTN-u nie dostaliśmy tylu sztuk ile potrzeba.. ;/

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 13:53   

powerr napisał/a:
Najnowszą monetę z okazji beatyfikacji Jana Pawła II wydali 28.04.2011r a dzisiaj jak byłem w NBP w Krakowie to już jej nie było (ale zdobyłem kilka starszych)

Jak mieszkasz w Tychach to najbliższy oddział NBP masz niestety w Katowicach przy ul. Bankowej 1

A Czy jest możliwość kupienia X sztuk do tyłu po tej samej cenie ( 2 zł ) ?

www.fb.com/NaMundurze

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-04, 15:52   

Jeżeli mają akurat w banku jakieś starsze sztuki to oczywiście, sprzedają je po cenie nominalnej -2 zł.

powerr 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 17:46   

Dokładnie jak natala-figlara pisze, jak tylko mają (są to przeważnie monety które ludzie zwracają - zamieniają na normalne - czyli nie stan menniczy)
Dzisiaj udało mi się dostać monetę z 2005 r, ale jakiś miesiąc temu dostałem monetę z 1999r

Maisto50 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 19:08   
  Rodzaj kolekcji: Monety

No dziwna sprawa... Dostać monetę z 1999r. i to na dodatek w NBP. Czasem wydaje mi się, że kogoś ponosi straszna fantazja.
Chyba nie wiecie, jakie przekręty robią kasjerki w NBP mimo kamer. Nie ma praktycznie żadnych szans dostać tak stare monety. Chyba, że faktycznie kasjerce są one zbędne. Coś o tym wiem...

Jeśli był to oddział Katowice, igrało to z cudem by dostać tą monetę . . .

:-/

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 19:55   

Czyli mogę jechać nawet w piątek do NBP w Katowicach i zgłosić sie do okienka ? i powiedzieć że chciałbym kupić monety 2gn ?

www.fb.com/NaMundurze

powerr 

Poland

Wysłany: 2011-05-04, 21:05   

Maisto50 napisał/a:
No dziwna sprawa... Dostać monetę z 1999r. i to na dodatek w NBP. Czasem wydaje mi się, że kogoś ponosi straszna fantazja.

Dziwne ale prawdziwe! Byłem pod koniec marca w NBP w Krakowie i m.in. udało mi się dostać (kupić) "150 Rocznice śmierci Fryderyka Chopina" a o ile mnie pamięć nie myli jest ona z 1999 roku. Oczywiście nie jest ona w stanie menniczym. Może miałem szczęście że trafiłem na uczciwą kasjerkę.

knaustychy napisał/a:
Czyli mogę jechać nawet w piątek do NBP w Katowicach i zgłosić sie do okienka ? i powiedzieć że chciałbym kupić monety 2gn ?

Tak! Tylko okienka kasowe we wszystkich oddziałach NBP są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 13:00 :-P
Ostatnio zmieniony przez powerr 2011-05-04, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-05, 10:18   

Mi w NBP również udało się kupić starsze gny, nie tak stare jak Twoje powerr, ale 2000 i 2001 rok to też coś ;]

A w jednym sklepiku Pani sprzedała mi jakiegoś króla, już nie pamiętam co to było... , a u dziadka w szufladzize znalzałam Lidzbark Warmiński ;]

Prankster 

Poland

Wysłany: 2011-05-06, 08:58   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Małe sprostowanie - banki/sklepy/poczty tych monet nie sprzedają, a wymieniają (po nominale), tak samo jak wymieniają garść jednogroszówek na całą złotówkę.

O sprzedaży można mówić, jeśli ktoś oferuje GNy (i inne obiegowe pieniądze) po cenie wyższej od nominału.

Wymieniają je banki: NBP i niektóre (z reguły największe w mieście) oddziały PKO BP, czy jakieś inne - nie wiem, również wybrane oddziały Poczty Polskiej. Można je też dostać w niektórych sklepach, gdzie ludzie nimi płacą, ale mogą z tym być problemy - a to odkładają konkretnej osobie, a to w ogóle ich nie przyjmują.
W Sieradzu co chciałem płacić GNami, to w większości nie chcieli mi ich przyjąć, co ciekawe w oddziale Poczty (we Wróblewie, koło Sieradza), też nie chciała PzO (Pani z Okienka) mi ich przyjąć. Zacząłem się wykłócać, jej koleżanka przyznała mi rację, ale jak usłyszałem powód odmowy, to aż mi ręce opadły i dałem sobie spokój ("nie mam gdzie ich położyć, na tacce jest tylko miejsce na normalne"). Kilkaset sztuk zostawiłem w PKO i z miesiąc później, jak wpłacałem kasę na konto, kasjer zapytał, czy nie mam więcej GNów, bo z tych co wcześniej przyniosłem zostało może z 10 (z 300).

Odpowiedz do tematu