Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: krist7

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: domimuseums
2018-03-09, 09:16
Krist7
Krist7 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 08:24   Krist7
  Rodzaj kolekcji: brak

Witam serdecznie! Dziękuję za bezproblemowe przyjęcie do tego portalu kolekcjonerskiego, po trzech innych nieudanych próbach. Ale do rzeczy. Może nie jestem kolekcjonerem, a co najwyżej zbieram i interesuję się pamiątkami rodzinnymi. Ostatnio natrafiłem w albumie krewniaka na zdjęcie z żołnierzami w kożuszkach. Nie wiemy kto tam się znajduje, to jeszcze wymaga dochodzeń rodzinnych. Jednak najważniejszym teraz wyzwaniem jest to, aby zidentyfikować to zdjęcie - co to za regularne wojsko robiło sobie tą pamiątkową fotografię. Zaintrygował mnie ten temat szczególnie po wizycie w miejscowym IPN-ie, który nie potrafił sprecyzować i przyporządkować tych żołnierzy. Niespotykany znaczek przypominający "najkę" na furażerkach nigdzie nie wyskoczył w wyszukiwarkach. A gdzie orzełek lub inny znany nam emblemat. Czy to polskie wojsko? Patki na kołnierzykach jak najbardziej polskie. Więc pytanie i prośba na początek w identyfikacji tego oddziału.

Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2018-03-09, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
wiwern 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 09:05   
  Rodzaj kolekcji: Banknoty w stanie UNC, dukaty lokalne

Pułk Strzelców Konnych im. Hetmana Wielkiego
Grupa strzelców konnych w kożuszkach w latach trzydziestych
Wejdz sobie na te forum, https://m.dobroni.pl/_mobile/index.php?q=forum-post-show&ItemID=649. Tam jest podobne-jak nie takie same zdjęcie

38698-1.jpeg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 65,09 KB

Ostatnio zmieniony przez wiwern 2018-03-09, 09:10, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 09:18   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Witamy na forum kolekcjonerów :-D

To my będziemy teraz identyfikować zdjęcia? :roll:

W internecie bez problemu można takie zdjęcia znaleźć.

Czy ktoś tam jest z Twojej rodziny?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2018-03-09, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

wiwern 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 09:41   

Jak mozemy identyfikowc odznaki to czemu nie zdjęcia ? ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 11:13   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Też prawda :-D
Starą fotografię militarną jak i inną też można kolekcjonować.

Zmieniłem tylko miejsce tego tematu.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Krist7 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 20:12   

WIWERN!!! - jesteś niesamowicie skuteczny!!! To Ty powinieneś pracować w IPN-ie :) Dla Ciebie to był moment, a pan doktor patrzył i patrzył, to ja mu sugerowałem nawet trafniej :) Dziękuję bardzo w swoim i kilku innych osób., bo nawet "studedncik" nie poradził. Jak się okazuje, dla nas, to nie była takie proste wyszukać w internecie i to takiej samej fotki - Rewelacja!!! Czy można jeszcze się czegoś dowiedzieć o tym oddziale? I Masz rację, skoro można odznaki identyfikować, to też i na zdjęciach można :)

Odpowiadając "Domimuseums" , skoro zdjęcie znalazło sie w albumie wujka, to domniemamy, że to był ktoś z rodziny - jakis nieznany krewniak. A byc może i jakiś kawaler "ułan malowany" bo w tym okresie były dwie panny, więc może to od niego zdjęcie? Któż to nam teraz zweryfikuje? No chyba, że najstarsza ciotka coś sobie przypomni. Wybieramy sie do niej.

Macie rację, takie fotki rodzinne mogą się też stać - Kolekcją!

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję - Krzysztof Ch.

wiwern 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 20:37   

Dziękuję za uznanie, ale moja zasługa żadna. Miałem chwilkę czasu i udało mi się pomóc z czego się cieszę, a i ja się czegoś nowego dowiedziałem. Jeżeli chodzi o więcej informacji to wpisz w google 6 Pułk Strzelców Konnych im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiegoi wyskoczy wiele informacji. Jest nawet odznaka pttk :)
Pozdrawiam

Krist7 

Poland

Wysłany: 2018-03-09, 21:12   

No ładna drobnostka, jak my nic nie wyszukaliśmy przez dwa tygodnie, więc dlatego moja tu wizyta. Zapewne jeszcze o coś zapytam. A póki co dziękuję bardzo! i zaglądnę na stronę o której wspominasz. Pozdrawiam K.Ch.

Odpowiedz do tematu