Collections.pl uywa cookies w celu uatwienia uytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przegldarki, to zgadzasz si na ich uywanie oraz zapisywanie w pamici urzdzenia.

Wicej informacji znajdziesz w Polityce prywatnoci.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych Strona Gwna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najró¿niejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieñców!

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: kolekcjonowanie, naklejek, panini

Autor Wiadomo
Kolekcjonowanie naklejek Panini
SRDE 

Germany

Skd: Straubing (Bawaria)
Wysany: 2014-03-16, 12:45   Kolekcjonowanie naklejek Panini
  Rodzaj kolekcji: Autografy (¿u¿el, pi³karze uczestnicy Mistrzostw Europy/¦wiata)

Witajcie, zastanawiam siê od kilku dni jak Wy kolekcjonujecie naklejki Panini, tzn. w czym je przechowujecie? Zdajê sobie sprawê, ¿e s± kolekcjonerzy, którzy wklejaj± naklejki do odpowiedniego albumu, ale równie¿ istnieje druga po³owa ludzi, którzy ich nie wklejaj±, ja zaliczam siê do tego drugiego grona i zastanawiam siê jak je "trzymaæ" :-D .

Czekam na Wasze wypowiedzi, mo¿e kto¶ podsunie jaki¶ ciekawy pomys³ na co bardzo liczê :-) .

Pomó¿ g³odnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Ada555
[Usunity]

Wysany: 2014-03-16, 14:14   

Ja wklejam do oryginalnych albumów, ale znam sposób dla kolekcjonerów takich jak ty, a mianowicie: kupuje siê segregatory (takie jak do kart, albo zwyk³e), a do nich wk³ada siê strony z koszulkami na naklejki (bardzo podobne jak te w oryginalnych albumach na karty panini). Masz tu link do jednego miejsca gdzie mo¿na takie strony pozyskaæ: http://cards-planet.com/product.php?id_product=228 Pomog³am?

SRDE 

Germany

Wysany: 2014-03-16, 15:12   
  Rodzaj kolekcji: Autografy (¿u¿el, pi³karze uczestnicy Mistrzostw Europy/¦wiata)

Ada555 napisa/a:
Ja wklejam do oryginalnych albumów, ale znam sposób dla kolekcjonerów takich jak ty, a mianowicie: kupuje siê segregatory (takie jak do kart, albo zwyk³e), a do nich wk³ada siê strony z koszulkami na naklejki (bardzo podobne jak te w oryginalnych albumach na karty panini). Masz tu link do jednego miejsca gdzie mo¿na takie strony pozyskaæ: http://cards-planet.com/product.php?id_product=228 Pomog³am?

Takie koszulki u¿ywam do przechowywania moich jokerów gdzie mam ich oko³o 550 sztuk :) Tylko, ¿e dla naklejek to spory wydatek takie koszulki, poniewa¿ przypuszczalnie ka¿da z serii liczy 500 naklejek na stronê wchodzi 18 sztuk bior±c pod uwagê przód i ty³ koszulki, to zliczaj±c wszystko trochê to wynosi :-D . Mimo tego dziêki za odpowied¼, mo¿e kto¶ jeszcze poradzi co¶ w tej kwestii :).

Ada555
[Usunity]

Wysany: 2014-03-16, 16:17   

Mam jeszcze inn± opcjê zdecydowanie tañsz±: zeszyt, notes z pogrubionymi kartkami, jak nie chcesz wklejaæ to mo¿na ponacinaæ ostrym no¿em strony tak aby wchodzi³y w nie rogi naklejek, nie widaæ wtedy ty³u.

Turtwig 

Poland

Skd: Tricity
Wysany: 2014-03-16, 16:48   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Istniej± te¿ woreczki strunowe - do kupienia za kilkadziesi±t groszy w lepszych papierniczych. Nie mo¿na w nich prezentowaæ swojej kolekcji, ale s± idealne do samego przechowywania (dobrze zabezpieczaj± przez np. kurzem, bo maj± zamkniêcie).
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę

Ada555
[Usunity]

Wysany: 2014-03-16, 17:14   

No ja mam trochê odmienne zdanie, bo takie woreczki nie s± zbyt reprezentacyjne, a i te¿ na pewno nie odpowiadaj± idealnym rozmiarom naklejki, s± dobre do przechowywania hurtem powtórek, bo to zamkniêcie jest ich atutem, g³ównie ze wzglêdu jak wszystkim wiadomo, trzymane "gdzie¶" na wierzchu naklejki trac± swoje w³a¶ciwo¶ci. Ja swoje powtórki chowam do metalowych puszek, ale to mój sposób bo akurat takie posiadam. :-P

KaWi 

Poland

Skd: Go³dap
Wysany: 2014-03-17, 01:24   
  Rodzaj kolekcji: Naklejki Panini i Toopsa

Ja niestety nie polece ¿adnego sposobu bo naklejki przewa¿nie od razu jak dostaje to wklejam do albumu, bardzo lubie ten moment wklejania, momenty wymian. A powtórki trzymam w czym¶ takim, no nawet nie wiem jak to nazwaæ.

SRDE 

Germany

Wysany: 2014-03-17, 19:39   

Ada555 napisa/a:
Mam jeszcze inn± opcjê zdecydowanie tañsz±: zeszyt, notes z pogrubionymi kartkami, jak nie chcesz wklejaæ to mo¿na ponacinaæ ostrym no¿em strony tak aby wchodzi³y w nie rogi naklejek, nie widaæ wtedy ty³u.

Ten pomys³ mnie siê podoba, jak to wygl±da? Masz takie co¶, chcia³bym zobaczyæ zdjêcie dla zobrazowania :)

Ada555
[Usunity]

Wysany: 2014-03-17, 21:02   

To tylko pomys³, nie mam czego¶ takiego ju¿ pisa³am, ¿e pasuj± mi oryginalne albumy, ale zrobi³am dla ciebie co¶ takiego na wzór:

SRDE 

Germany

Wysany: 2014-03-18, 15:05   

Dziêki, ju¿ wiem, nacina siê 4 rogi i tyle :) Tak bêdê przechowywa³, tyle, ¿e muszê zakupiæ zeszyt z porz±dnymi kartkami, ¿eby siê nie porozrywa³o jak zacznê rozcinaæ :-P

Ada555
[Usunity]

Wysany: 2014-03-18, 15:16   

No to na pewno nie mo¿e byæ zwyk³y zeszyt. Proponujê jaki¶ bardziej notes, albo co¶ w stylu szkicownika, w tym mog± byæ grubsze kartki, a jak bêdziesz nacina³ to dobrze powymierzaj i zaznacz miejsca, lepiej pod kolejn± stronê pod³ó¿ jaki¶ kartonik i u¿yj najcieñszego no¿yka do tapet lub ¿yletki. :-)

SRDE 

Germany

Wysany: 2014-03-18, 18:11   

Zanim siê zabiorê do tego, ka¿dy ruch przemy¶lê :) heh

Ada555
[Usunity]

Wysany: 2014-03-18, 18:57   

No i koniecznie potem zaprezentuj ten "wytwór". :-P

SRDE 

Germany

Wysany: 2014-03-18, 18:59   

Ada555 napisa/a:
No i koniecznie potem zaprezentuj ten "wytwór". :-P

Namówi³a¶ mnie ;-) .

Viertel
[Usunity]

Wysany: 2014-03-19, 18:16   

Aj, pamiêtam jak je zbiera³em w podstawówce :D Jeszcze 1,50z³ jedna paczka kosztowa³a... i ten zapach kleju... ale tylko raz uda³o mi siê ca³y album uzbieraæ :roll:

SRDE 

Germany

Wysany: 2015-02-08, 16:31   

Tak wiêc niebawem wracam do komponowania albumu. Mogê zdradziæ, ¿e zakupi³em specjalny zeszyt (rysownik) ma bardzo grube kartki wiêc idealne do naciêcia dla naklejek. W pó¼niejszym czasie zaprezentujê jak to wygl±da. :->

oen 

Poland

Skd: wawa
Wysany: 2015-02-09, 07:47   naklejki
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum, samochody, sport, film

ja przechowujê tak jak w zdjêciu poni¿ej (razem 32 naklejki na jednej karcie) - oczywi¶cie nie odklejam :)

Naklejki Panini - karta

SRDE 

Germany

Wysany: 2015-02-09, 10:20   Re: naklejki

oen napisa/a:
ja przechowujê tak jak w zdjêciu poni¿ej (razem 32 naklejki na jednej karcie) - oczywi¶cie nie odklejam :)

Naklejki Panini - karta

Gdzie zakupujesz takie folie? Ja mam podobne do jokerów klasery, ale wchodzi 18 na stronkê licz±c obie strony.

oen 

Poland

Skd: wawa
Wysany: 2015-02-10, 10:02   
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum, samochody, sport, film

Niestety u¿ytkownik od którego kupowa³em to (na najbardziej znienawidzonym portalu aukcyjnym) ju¿ od d³u¿szego czasu nic nie sprzedaje - on bra³ z jakiej¶ drukarni. Cena dawniej by³a 1,5z³/szt, pó¼niej posz³a na 2z³.

frontside666 

Poland

Wysany: 2015-04-05, 15:27   
  Rodzaj kolekcji: Naklejki Panini

Fajne s± albumy Deluxe, w twardej oprawie, w³a¶nie zamówi³em taki do World Cup 2014 :mrgreen: Twarda oprawa = d³uga ¿ywotno¶æ albumu :-D

P.S. A co do samego kolekcjonowania naklejek...co s±dzicie... wielu ludzi uwa¿a to za dziecinne, ja osobi¶cie zbieram, nie maniakalnie, ale zawsze to zbiory :mrgreen: Ja to uwa¿am za ¶wietn± pami±tkê po danych rozgrywkach.

SRDE 

Germany

Wysany: 2015-04-05, 15:50   

Postanowilem zbierac naklejki w oryginalnych albumach do tego przeznaczonych :) Kazdy album owijam specjalna folia przezroczysta aby album sie nie niszczyl. Karty Adrenalyn mam rowniez w albukach do tego przeznaczonych. A karty XXL Panini mam w albumie z folia magnetyczna i calkiem spoko sie to prezentuje :)
Co do dziecinnosci zbierania ogolnie mnie to bawi poniewaz uzbierac cala serie nie jest proste a mnie to sprawia przyjemnosc takie zbieranie.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: