Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kolekcjonowanie, naklejek, panini

Autor Wiadomość
Kolekcjonowanie naklejek Panini
SRDE 

Germany

Wysłany: 2014-03-16, 12:45   Kolekcjonowanie naklejek Panini
  Rodzaj kolekcji: Autografy (żużel, piłkarze uczestnicy Mistrzostw Europy/Świata)

Witajcie, zastanawiam się od kilku dni jak Wy kolekcjonujecie naklejki Panini, tzn. w czym je przechowujecie? Zdaję sobie sprawę, że są kolekcjonerzy, którzy wklejają naklejki do odpowiedniego albumu, ale również istnieje druga połowa ludzi, którzy ich nie wklejają, ja zaliczam się do tego drugiego grona i zastanawiam się jak je "trzymać" :-D .

Czekam na Wasze wypowiedzi, może ktoś podsunie jakiś ciekawy pomysł na co bardzo liczę :-) .

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Ada555
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-16, 14:14   

Ja wklejam do oryginalnych albumów, ale znam sposób dla kolekcjonerów takich jak ty, a mianowicie: kupuje się segregatory (takie jak do kart, albo zwykłe), a do nich wkłada się strony z koszulkami na naklejki (bardzo podobne jak te w oryginalnych albumach na karty panini). Masz tu link do jednego miejsca gdzie można takie strony pozyskać: http://cards-planet.com/product.php?id_product=228 Pomogłam?

SRDE 

Germany

Wysłany: 2014-03-16, 15:12   
  Rodzaj kolekcji: Autografy (żużel, piłkarze uczestnicy Mistrzostw Europy/Świata)

Ada555 napisał/a:
Ja wklejam do oryginalnych albumów, ale znam sposób dla kolekcjonerów takich jak ty, a mianowicie: kupuje się segregatory (takie jak do kart, albo zwykłe), a do nich wkłada się strony z koszulkami na naklejki (bardzo podobne jak te w oryginalnych albumach na karty panini). Masz tu link do jednego miejsca gdzie można takie strony pozyskać: http://cards-planet.com/product.php?id_product=228 Pomogłam?

Takie koszulki używam do przechowywania moich jokerów gdzie mam ich około 550 sztuk :) Tylko, że dla naklejek to spory wydatek takie koszulki, ponieważ przypuszczalnie każda z serii liczy 500 naklejek na stronę wchodzi 18 sztuk biorąc pod uwagę przód i tył koszulki, to zliczając wszystko trochę to wynosi :-D . Mimo tego dzięki za odpowiedź, może ktoś jeszcze poradzi coś w tej kwestii :).

Ada555
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-16, 16:17   

Mam jeszcze inną opcję zdecydowanie tańszą: zeszyt, notes z pogrubionymi kartkami, jak nie chcesz wklejać to można ponacinać ostrym nożem strony tak aby wchodziły w nie rogi naklejek, nie widać wtedy tyłu.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2014-03-16, 16:48   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Istnieją też woreczki strunowe - do kupienia za kilkadziesiąt groszy w lepszych papierniczych. Nie można w nich prezentować swojej kolekcji, ale są idealne do samego przechowywania (dobrze zabezpieczają przez np. kurzem, bo mają zamknięcie).
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę

Ada555
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-16, 17:14   

No ja mam trochę odmienne zdanie, bo takie woreczki nie są zbyt reprezentacyjne, a i też na pewno nie odpowiadają idealnym rozmiarom naklejki, są dobre do przechowywania hurtem powtórek, bo to zamknięcie jest ich atutem, głównie ze względu jak wszystkim wiadomo, trzymane "gdzieś" na wierzchu naklejki tracą swoje właściwości. Ja swoje powtórki chowam do metalowych puszek, ale to mój sposób bo akurat takie posiadam. :-P

KaWi 

Poland

Wysłany: 2014-03-17, 01:24   
  Rodzaj kolekcji: Naklejki Panini i Toopsa

Ja niestety nie polece żadnego sposobu bo naklejki przeważnie od razu jak dostaje to wklejam do albumu, bardzo lubie ten moment wklejania, momenty wymian. A powtórki trzymam w czymś takim, no nawet nie wiem jak to nazwać.

SRDE 

Germany

Wysłany: 2014-03-17, 19:39   

Ada555 napisał/a:
Mam jeszcze inną opcję zdecydowanie tańszą: zeszyt, notes z pogrubionymi kartkami, jak nie chcesz wklejać to można ponacinać ostrym nożem strony tak aby wchodziły w nie rogi naklejek, nie widać wtedy tyłu.

Ten pomysł mnie się podoba, jak to wygląda? Masz takie coś, chciałbym zobaczyć zdjęcie dla zobrazowania :)

Ada555
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-17, 21:02   

To tylko pomysł, nie mam czegoś takiego już pisałam, że pasują mi oryginalne albumy, ale zrobiłam dla ciebie coś takiego na wzór:

SRDE 

Germany

Wysłany: 2014-03-18, 15:05   

Dzięki, już wiem, nacina się 4 rogi i tyle :) Tak będę przechowywał, tyle, że muszę zakupić zeszyt z porządnymi kartkami, żeby się nie porozrywało jak zacznę rozcinać :-P

Ada555
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-18, 15:16   

No to na pewno nie może być zwykły zeszyt. Proponuję jakiś bardziej notes, albo coś w stylu szkicownika, w tym mogą być grubsze kartki, a jak będziesz nacinał to dobrze powymierzaj i zaznacz miejsca, lepiej pod kolejną stronę podłóż jakiś kartonik i użyj najcieńszego nożyka do tapet lub żyletki. :-)

SRDE 

Germany

Wysłany: 2014-03-18, 18:11   

Zanim się zabiorę do tego, każdy ruch przemyślę :) heh

Ada555
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-18, 18:57   

No i koniecznie potem zaprezentuj ten "wytwór". :-P

SRDE 

Germany

Wysłany: 2014-03-18, 18:59   

Ada555 napisał/a:
No i koniecznie potem zaprezentuj ten "wytwór". :-P

Namówiłaś mnie ;-) .

Viertel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 18:16   

Aj, pamiętam jak je zbierałem w podstawówce :D Jeszcze 1,50zł jedna paczka kosztowała... i ten zapach kleju... ale tylko raz udało mi się cały album uzbierać :roll:

SRDE 

Germany

Wysłany: 2015-02-08, 16:31   

Tak więc niebawem wracam do komponowania albumu. Mogę zdradzić, że zakupiłem specjalny zeszyt (rysownik) ma bardzo grube kartki więc idealne do nacięcia dla naklejek. W późniejszym czasie zaprezentuję jak to wygląda. :->

oen 

Poland

Wysłany: 2015-02-09, 07:47   naklejki
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum, samochody, sport, film

ja przechowuję tak jak w zdjęciu poniżej (razem 32 naklejki na jednej karcie) - oczywiście nie odklejam :)

Naklejki Panini - karta

SRDE 

Germany

Wysłany: 2015-02-09, 10:20   Re: naklejki

oen napisał/a:
ja przechowuję tak jak w zdjęciu poniżej (razem 32 naklejki na jednej karcie) - oczywiście nie odklejam :)

Naklejki Panini - karta

Gdzie zakupujesz takie folie? Ja mam podobne do jokerów klasery, ale wchodzi 18 na stronkę licząc obie strony.

oen 

Poland

Wysłany: 2015-02-10, 10:02   
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gum, samochody, sport, film

Niestety użytkownik od którego kupowałem to (na najbardziej znienawidzonym portalu aukcyjnym) już od dłuższego czasu nic nie sprzedaje - on brał z jakiejś drukarni. Cena dawniej była 1,5zł/szt, później poszła na 2zł.

frontside666 

Poland

Wysłany: 2015-04-05, 14:27   
  Rodzaj kolekcji: Naklejki Panini

Fajne są albumy Deluxe, w twardej oprawie, właśnie zamówiłem taki do World Cup 2014 :mrgreen: Twarda oprawa = długa żywotność albumu :-D

P.S. A co do samego kolekcjonowania naklejek...co sądzicie... wielu ludzi uważa to za dziecinne, ja osobiście zbieram, nie maniakalnie, ale zawsze to zbiory :mrgreen: Ja to uważam za świetną pamiątkę po danych rozgrywkach.

SRDE 

Germany

Wysłany: 2015-04-05, 14:50   

Postanowilem zbierac naklejki w oryginalnych albumach do tego przeznaczonych :) Kazdy album owijam specjalna folia przezroczysta aby album sie nie niszczyl. Karty Adrenalyn mam rowniez w albukach do tego przeznaczonych. A karty XXL Panini mam w albumie z folia magnetyczna i calkiem spoko sie to prezentuje :)
Co do dziecinnosci zbierania ogolnie mnie to bawi poniewaz uzbierac cala serie nie jest proste a mnie to sprawia przyjemnosc takie zbieranie.

Odpowiedz do tematu