Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: forum, kilka, odnosnie, pytan

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:53
Kilka pytań odnośnie forum
Rose 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 20:35   Kilka pytań odnośnie forum
  Rodzaj kolekcji: Muszelki

Witam :oops:

Jestem tu nowa. W zasadzie nie jestem jakąś zapaloną kolekcjonerką. Trafiłam tu przez przypadek. Interesują mnie tylko muszelki, ale nie do jakichś głębszych zainteresowań, zwyczajnie lubię sobie robić z nich dekoracje. Czy na forum znajdą się osoby, które mogłyby się ze mną wymienić za muszelki? Nie widziałam w tamtym dziale jakiegoś szczególnego zainteresowania.
Ewentualnie interesowałyby mnie zabawki, autografy hokejowe (ale nie pytajcie o konkrety, bo to byłby prezent i musiałabym zrobić jakiś delikatny wywiad środowiskowy...).

Chciałabym też zapytać o kilka rzeczy, które są dla mnie niejasne:
1. Czy ktokolwiek zbiera najzwyklejsze paragony, takie np. z Biedronki (polskiej/zagranicznej?)
2. Czy ktokolwiek zbiera kalendarze - nie kalendarzyki reklamowe, tylko takie zwykłe, np. naścienne? Jeśli tak, to aktualne czy zeszłoroczne?
3. Czy ktokolwiek zbiera karty telefoniczne pre-paid do zwykłych komórek, czy jednak tylko karty magnetyczne do budek telefonicznych?
4. Czy ktoś zbiera najzwyklejsze mapy miejscowości/państw?
5. Czy zwykłe bilety komunikacji miejskiej (kasowane) mają dla kogokolwiek wartość kolekcjonerską? I czy ktoś zbiera bilety typu kręgielnia, basen itd?
6. Czy ktoś zbiera zwykłe kapsle od napojów (np. Tymbark?)
7. Czy ktokolwiek kolekcjonuje zwykłe znaczki pocztowe, zużyte, będące aktualnie w obiegu? Polskie/zagraniczne?
8. Długopisy i zapalniczki - czy ludzie je zbierający oczekują niewyczerpanych, czy mogą być wypisane/zużyte? Pamiętam, że mój brat zbierał zużyte zapalniczki gdy byłam mała, ale nie wiem, jak to wygląda tutaj...

9. Jak na forum ma się sprawa masowych wymian? Tzn. np. autograf, 20 zawieszek od herbaty, 15 kalendarzyków, 300 wizytówek, 10 map w zamian za 15 muszelek, pluszaka i kubek?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Rose 2010-12-18, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Gość

Wysłany: 2010-12-18, 20:56   

Witaj, jestem tu o niedawna, ja zbieram miniaturki alkoholi, takie do 50 ml. ( 5 cl.) z całego świata, z naciskiem na stare Polskie. Mam kilka rzeczy na wymianę , ale jakoś ciężko z tymi wymianami. Wydaje mi się że owe forum jest trochę ubogie w rodzaje kolekcji ,tudzież rzeczy które się zbiera. Być może się narażę moderatorom ale taka jest prawda, inne miałem wyobrażenie o kolekcjonerach rzeczy najróżniejszych. Co zresztą widać po postach, jest grupka ludzi o ściśle określonych zainteresowaniach i Oni się wymieniają pomiędzy sobą. Pozdrawiam, i mam nadzieję że nikt się nie obraził ową krytyką.

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 21:10   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

No niestety kolego Foxlzulu że się rozczarowałeś że ktoś nie chce się z tobą wymienić za dwa skasowane bilety ma tobie dać miniaturkę alkoholu którą ty jeszcze wybierasz i podajesz stronkę gdzie może je nabyć bez przesady troszkę rozsądku .
Ostatnio zmieniony przez alibaba 2010-12-18, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: 2010-12-18, 21:17   

alibaba napisał/a:
No niestety kolego Foxlzulu że się rozczarowałeś że ktoś nie chce się z tobą wymienić za dwa skasowane bilety na tobie dać miniaturkę alkoholu którą ty jeszcze wybierasz i podajesz stronkę gdzie może je nabyć bez przesady troszkę rozsądku .

Witaj, nigdy nikomu nie proponowałem dwóch biletów za miniaturkę, a co do linku , to podaję , bo są ludzie którzy nigdy w życiu nie słyszeli o miniaturkach , bądź nie wiedzą skąd się one biorą. Na ogół pytam się jaką wartość przedstawiają dla kogoś rzeczy które chce z mojej oferty , a dopiero później proponuję coś w miarę rozsądku. Rozumiem że niektórzy chcieli by jeden bilet , dlatego też mogą załatwić to w inny sposób , większość wie jak to się robi, tylko kilka osób nie wie , albo udaje że nie wie, ich wybór. Pozdrawiam.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-18, 21:20   

Chyba nie takich odpowiedzi oczekiwała Rose...
Ostatnio zmieniony przez bodacious 2011-12-24, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  

alibaba 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 21:39   

Foxzulu napisał/a:
Rezerwację masz.
Ale ten likierek nie jest aż taki dla mnie cenny. Za ten likierek mogę zaproponować zwykłe trzy bilety.
Ale " pożyjom uwidim" jak skazał sliepoj
Pozdrawiam.

http://collections.pl/bil...icy-vt11626.htm
Ostatnio zmieniony przez alibaba 2010-12-18, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

Rose 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 21:46   

Boże, błogosław tych, którzy potrafią pisać na temat...

Gość

Wysłany: 2010-12-18, 21:48   

Jak sam widzisz kolego zaproponowałem trzy a nie dwa. Chciałeś wiedzieć ile jest dla mnie wart ten likierek , więc odpisałem, napisałem również że nie stanowi dla mnie aż tak wielkiej wartości owy likierek, i temat został zamknięty. Z Twojego podpisu widzę że nie miałeś zbyt owocnych wymian skoro ktoś Cię oszukał, pewnie oferta była zbyt kusząca, jak wiele tanich rzeczy w Internecie.

Rose przepraszam ale musiałem jakoś się obronić. Kończę i jeszcze raz przepraszam za zaśmiecenie tematu.
Ostatnio zmieniony przez Gość 2010-12-18, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 22:10   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Chłopaki dajcie już spokój bo Koleżanka faktycznie uwierzy Foxzulowi i pomyśli że to grupka kilkunastu osób które tylko między sobą się wymianiają i sprzeczają.
Rose - oczywiście że znajdziesz tu osoby które zbierają te rzeczy które wymieniłaś - może z punktem drugim i trzecim może być jakiś kłopot ale nie jestem z tego tematu więc też nie mogę tego potwierdzić na 100%. Bilety, paragony, długopisy napewno komuś posłużą do kolekcji a Ty masz ciekawy i łatwo dostępny temat z muszelkami. Ja już mam gorzej ze swoja kolekcją - odznakami z muzeów a już kilka bardzo ciekawych wymian na forum poczyniłem.
Tak więc więcej wiary i napewno się wymienisz. Sam poszukam czy jeszcze jakieś muszelki mi córka pozostawiła z wyjazdów nadmorskich :-)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-12-18, 22:28   

1. Są osoby zbierające paragony, ale tu na forum to rzadkość. Recibista, który je zbierał, nie zaglądał tu od prawie półtora roku.
2. Wystaw na forum, może ktoś się zainteresuje.
3. Pre-paidy ja mógłbym wziąć.
4-7. Tak, zajrzyj do odpowiednich działów.
8. Nie wiem.

Co do muszelek, to gdzieś kiedyś miałem troszkę, ale pewnie leżą na strychu. Nie wiem kiedy tam wejdę, bo tam mróz. :)

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-12-19, 07:38   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Zbieram głównie odznaki żużlowe, na forum jestem już dość długo, z dopiero w tym miesiącu udało mi się tu zdobyć pierwsze odznaki za to w ramach dwóch wymian z dwoma różnymi osobami:)

Pozaglądaj tu trochę, popatrz kto co zbiera i sama zacznij proponować i pytać czy ktoś kto zbiera to co masz w domu na wymianę nie ma przypadkiem jakiś muszelek?

Może wkręci Ci się coś innego z dziedziny szeroko pojętego zbieractwa.
Ja dzięki temu forum, zacząłem zbierać monety (głównie 2ng) oraz bilety żużlowe.

Poza tym pytanko do Ciebie:
Czy zwykłe muszelki bałtyckie też wchodzą w grę, czy tylko takie z cieplejszych mórz?

Foxzulu, jak tak będziesz reklamował forum przed nowymi użytkownikami to nie licz na jakąkolwiek poprawę, poza tym moją prośbę o określenie jakie miniaturki chcesz za swoje monety olałeś. Zacznij może od siebie, bo widzę, że na społeczność tego forum dość wybiórczo patrzysz, część olewając.

Cytat:
Rozumiem że niektórzy chcieli by jeden bilet , dlatego też mogą załatwić to w inny sposób , większość wie jak to się robi, tylko kilka osób nie wie , albo udaje że nie wie, ich wybór. Pozdrawiam.

Możesz rozwinąć myśl. bo tak zapętliłeś, że można tylko podejrzewać o co chodzi...
Poza tym jak sam napisałeś, jesteś tu od niedawna. Powiem, że mnie na początku też dziwiły wytyczne tego forum oraz jego specyfika. Nie sądziłem po prostu, że jeszcze są w necie takie miejsca. Zatem zamiast je krytykować i zniechęcać innych do wymian tutaj zrób coś żeby zachęcać.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2010-12-19, 08:21   Re: Kilka pytań odnośnie forum
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Również Cię witam. :)

Na naszym forum jest niewiele osób zainteresowanych tematem muszli, ale myślę, że jak dobrze popatrzysz i popytasz odpowiednie osoby to powiększysz swój zbiór. :) Osobiście mam w domu wiele muszli, lecz są to pamiątki. Uważam jednak, że część bałtyckich, pospolitych muszelek mógłbym przeznaczyć na wymianę. Odnośnie zabawek to na forum jest ich dość dużo, wystarczy popatrzeć na tej stronie:

http://collections.pl/cat18.htm .

Rose napisał/a:
1. Czy ktokolwiek zbiera najzwyklejsze paragony, takie np. z Biedronki (polskiej/zagranicznej?)

Kiedyś był jeden użytkownik, który ogólnie zbierał paragony, lecz z tego co się orientuję to w chwili obecnej nikt nie zbiera tego typu rzeczy.

Rose napisał/a:
2. Czy ktokolwiek zbiera kalendarze - nie kalendarzyki reklamowe, tylko takie zwykłe, np. naścienne? Jeśli tak, to aktualne czy zeszłoroczne?

Jest na forum kilka osób, które są m.in. zainteresowane kalendarzami ze zwierzętami, lecz więcej nie powiem, bo nie pamiętam, trzeba te osoby po prostu znaleźć.

Rose napisał/a:
3. Czy ktokolwiek zbiera karty telefoniczne pre-paid do zwykłych komórek, czy jednak tylko karty magnetyczne do budek telefonicznych?

Kolekcjonerów tych rzeczy nie ma zbyt dużo, lecz byłem świadkiem, gdy ktoś na zasadzie wymiany przyjmował owe przedmioty. Jeżeli mowa tu np. o zagranicznych, na których występują środki transportu to i ja nawet byłbym nimi zainteresowany.

Rose napisał/a:
4. Czy ktoś zbiera najzwyklejsze mapy miejscowości/państw?

Osób, które mogą być zainteresowane mapami jest sporo, nie zawsze je kolekcjonują, ale mogą być zainteresowane mapami swojego regionu, mnie np. interesują mapy mojej miejscowości tj. Radomska, jak i niektóre dość starsze egzemplarze z innych regionów.

Rose napisał/a:
5. Czy zwykłe bilety komunikacji miejskiej (kasowane) mają dla kogokolwiek wartość kolekcjonerską? I czy ktoś zbiera bilety typu kręgielnia, basen itd?

Kolekcjonerów biletów na forum jest sporo. Sam jestem nimi zainteresowany, mimo, że ich nie kolekcjonuje - zbieram je na przyszłe wymiany. Tak więc uważam, że z wymianą tych rzeczy nie będziesz miała problemu.

Rose napisał/a:
6. Czy ktoś zbiera zwykłe kapsle od napojów (np. Tymbark?)

Kilka osób zbiera, lecz trzeba mieć farta lub niezłe okazy, aby wstrzelić się w ich gusta. :) Kiedyś widziałem także kilka ludzi, którzy zbierali tylko zamknięcia od Tymbarka.

Rose napisał/a:
7. Czy ktokolwiek kolekcjonuje zwykłe znaczki pocztowe, zużyte, będące aktualnie w obiegu? Polskie/zagraniczne?

Wielbicieli tego typu rzeczy także trochę jest, należy tylko do nich dotrzeć.

Rose napisał/a:
8. Długopisy i zapalniczki - czy ludzie je zbierający oczekują niewyczerpanych, czy mogą być wypisane/zużyte? Pamiętam, że mój brat zbierał zużyte zapalniczki gdy byłam mała, ale nie wiem, jak to wygląda tutaj...

Z tego co się orientuję, to długopisy są bardziej poszukiwane niż zapalniczki (no chyba, że mowa o tych lepszych). Kilka osób je zbiera. Odnośnie ich zawartości, to już jest zależne od upodobania kolekcjonera.

Rose napisał/a:
9. Jak na forum ma się sprawa masowych wymian? Tzn. np. autograf, 20 zawieszek od herbaty, 15 kalendarzyków, 300 wizytówek, 10 map w zamian za 15 muszelek, pluszaka i kubek?

Można i wymieniać po 5000 szt. naraz. To zależy od tego jak się umówisz z drugim kolekcjonerem.

Porada na koniec jest jedna, aby dotrzeć do przyszłych odbiorców Twoich rzeczy na wymianę musisz przejrzeć to miejsce:

http://collections.pl/groups/

oraz zwracać uwagę na pola w profilu o następujących nazwach:

Podpis , Grupy , Rodzaj kolekcji i Zainteresowania

To tyle ode mnie, pozdrawiam i powodzenia w wymianach. :)

Rose 

Poland

Wysłany: 2010-12-19, 17:31   

Dziękuję wszystkim serdecznie za odpowiedzi. :-)

FALUBAZ_ZG napisał/a:

Poza tym pytanko do Ciebie:
Czy zwykłe muszelki bałtyckie też wchodzą w grę, czy tylko takie z cieplejszych mórz?

Ja tych muszelek nawet nie rozpoznaje, nie interesuje mnie skąd są. Świetnie wyglądają na telewizorze, albo jak się nimi oklei butelkę (powstaje wazon). Trzymam nawet takie niby-brzydkie:

Czekają na natchnienie i promocję w chemicznym, żebym przerobiła je na biżuterię.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-12-19, 18:20   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

To jak będę nad Bałtykiem to nazbieram i dam znać.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

jarkuc2 

Poland

Wysłany: 2010-12-19, 19:44   ..
  Rodzaj kolekcji: ZNACZKI POCZTOWE, bilety mzk

Witam:) powiem że do kolekcjonerów znaczków pocztowych można tu dotrzeć bardzo szybko a niekiedy sami się zgłaszają:) tak jak np ja:))

Gdzieś w domu mam muszelki znad Morza Śródziemnego i Atlantyku.

Zapraszam do wymiany i życzę samych udanych wymian, oraz powiększenia kolekcji..

pozdrawiam
Jarek

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-12-21, 17:01   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Ale się narobiło :)
Co do postu Foxzulu, to nieprawda. Odbyłem przez to forum prawie 100 wymian, fakt mam kilku zaprzyjaźnionych kolekcjonerów z którymi się wymieniam w miarę regularnie. To miejsce jest idealne do rozkręcenia swojej kolekcji i poznanie innych kolekcjonerów.

ps. Nie wiem skąd ten pomysł "narażania się moderatorom", narazić się możesz jak złamiesz regulamin. Ten klimat gdzie dostaje się ostrzeżenie lub bana za krytykę to znam z forów gdzie administratorem jest 14-to latek :)

Odpowiedz do tematu