Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 16:03
Kasowanie kont "martwych dusz"
warczp 

Poland

Wysłany: 2011-08-18, 20:23   Kasowanie kont "martwych dusz"
  Rodzaj kolekcji: Korki od win niemusujących, odznaki-herby miast polskich, naklejki-wyróżniki krajów ( PL, D, RUS, ...)

Przeglądałem listę użytkowników i stwierdziłem, że jest wiele kont z zerowym stanem postów.
Jestem za kasowaniem kont z takim stanem (lub także kilkupostowych) i ostatnią bytnością na Forum dawniej niż np. 6 miesięcy.
Co o tym myślicie?

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2011-08-18, 20:32   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Również jestem ZA. Jednak wydaje mi się, że 6 miesięcy to za krótka nieobecność żeby kasować konto. Zdarzają się przecież wyjazdy zagranicę i inne. Myślę, że można na początek skasować konta z min. 2 letnia nieobecnością. Taka osoba i tak pewnie nie pamięta, że jest zarejestrowana na forum. Dodatkowo można by było przy kasowaniu konta wysłać emaila do tego użytkownika z informacją o usunięciu konta i możliwością ponownej rejestracji.
Ostatnio zmieniony przez Wizytownik 2011-08-18, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

barthez 

Poland

Wysłany: 2011-08-18, 21:15   
  Rodzaj kolekcji: birofilistyka

Ja również popieram, myślę, że zerowy stan konta + roczna nieobecność na forum mogłyby być wyznacznikiem.

natala-figlara 

Poland

Wysłany: 2011-08-19, 09:13   
  Rodzaj kolekcji: Numizmatyka, foldery NBP, karty telefoniczne,magnesy.

Również jestem za, gdyż jest po prostu masa takich użytkowników ..;/

pozdrawiam ;]

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2011-08-19, 09:44   
  Rodzaj kolekcji: Stare POCZTÓWKI, 2NG, monety BIMETALOWE, przedmioty z RADOMSKIEM i CHELSEA Londyn

Również jestem za, ale proponuje przed usunięciem tychże kont napisać do ich właścicieli, przypominając im o istnieniu tego forum i informując ich o nadchodzących czystkach.

- MINERAŁY I KAMIENIE -
- CZARNO-BIAŁE POCZTÓWKI DO 1970 -
- 2GN, MONETY BIMETALOWE I BRYTYJSKIE -
- RZECZY Z: RADOMSKO, CHELSEA, STAR WARS -
Ostatnio zmieniony przez MarcinW 2011-08-19, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  

Prankster 

Poland

Wysłany: 2011-08-19, 14:23   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Jest parę stron, na których nie bywam latami, a czasem zajdzie potrzeba wejścia i napisania czegoś. Na wielu stronach mam konta, gdzie ani razu nic nie napisałem, też nie chciałbym stracić na nich konta. Parę kont jest na maile, które sprawdzam raz na parę miesięcy.

Jeśli chcecie takie konta usuwać, to proponuję usunięcie kont, które nie były w użyciu przez minimum 2 lata. Zanim jednak to nastąpi proponuję wysłać przynajmniej 3 przypomnienia o posiadaniu konta z prośbą o zalogowanie się, żeby konto nie było usunięte (bez pisania niczego, po prostu się zalogować). Takie przypomnienie mogłoby być wysłane miesiąc wcześniej, tydzień wcześniej, i na dzień wcześniej - przed akcją usuwania kont.

Gość

Wysłany: 2011-08-19, 14:25   

Popieram inicjatywę.

W kodzie php forum jest bodajże automatycznie zaprogramowane wysyłanie wiadomości mailowych, do użytkowników, których konta zostały usunięte.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-08-19, 14:51   

Myślę, że okres 2 lat jest w tym momencie najodpowiedniejszy dla usunięcia konta. Zapis w regulaminie... cóż, jest w sumie martwym przepisem (mi osobiście ci nieaktywni nie przeszkadzają w niczym), ale nie stwierdza, że po roku konto zostanie usunięte, tylko że może zostać.

W tym momencie trwają jeszcze wakacje i wiele osób może nie posiadać dostępu do komputera/Internetu. Proponuję więc wysłanie wiadomości pod koniec sierpnia do dwóch grup użytkowników:
- użytkownicy, którzy nie zalogowali się od 2 lat → wiadomość dot. usunięcia konta w przypadku braku zalogowania się na konto w ciągu miesiąca.
- użytkownicy, którzy nie zalogowali się od 1 roku → wiadomość "przypominająca" o Forum, bez żadnej informacji o usuwaniu.

20 kilka dni po wysłaniu wiadomości do 1. grupy osób → druga wiadomość o usunięciu z terminem 7 dni. Brak zalogowania po tym terminie → usunięcie.

Trzecią wiadomość użytkownicy dostaną oczywiście wraz z usunięciem konta (jest automatyczna już po usunięciu).

Jakieś zastrzeżenia lub pomysły, co do tej wersji?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-08-19, 15:22   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Myślę, że to optymalna wersja.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

pietras 

Poland

Wysłany: 2011-08-20, 20:25   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe, parę brakujących kart Wielkie Bitwy

Dobry pomysł.A po usunięciach trzeba by było jeszcze skasować parę grup takich jak lalki i guziki.
I według mnie kryterium ilości postów jest zbędne.Wystarczy długi czas nielogowania.
Ostatnio zmieniony przez pietras 2011-08-20, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2011-10-07, 11:52   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win niemusujących, odznaki-herby miast polskich, naklejki-wyróżniki krajów ( PL, D, RUS, ...)

Podzielcie się proszę informacjami jak wygląda teraz ten temat :-)

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-14, 10:08   

---
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-02-21, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2012-01-14, 14:17   

Na razie po przenosinach na inny serwer mamy drobne problemy z bazą danych. Musimy najpierw to załatwić, zanim zabierzemy się do usuwania nieaktywnych użytkowników.

Pozdrawiam

pietras 

Poland

Wysłany: 2012-01-14, 19:06   

A z ciekawości,dlaczego serwer jest w Holandii? Dodatek mi wyświetla i ciekawy jestem.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2012-01-15, 01:45   

Jest to niezależne od nas i nie mam pojęcia czemu akurat tam.

Pozdrawiam

Gość

Wysłany: 2012-01-17, 10:33   

Uważam że to dobry pomysł bo wiele osób rejestruje się, pyta o jedną rzecz i na forum już nigdy nie wraca.

pietras 

Poland

Wysłany: 2012-02-16, 15:41   

Jeszcze odnośnie usuwania zauważyłem że przydałoby się zlikwidować całe grupy w których są sami nieaktywni użytkownicy:
-guziki
-kupony loterii,losy
-lalki
-papeterie
-porcelanki
I nadal jest masa ludzi z 0 postów.Czyli nawet się nie przedstawili a to oznacza moim zdaniem że nie interesuje ich to forum a zarejestrowali się chyba przez pomyłkę.

warczp 

Poland

Wysłany: 2012-02-16, 20:09   

Popieram pietrasa

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-03-29, 21:42   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Jest dokładnie 128 nieaktywnych użytkowników którzy nie aktywowali swoich kont i poza rejestracją na forum ani razu na nim nie byli.
Usuwać?

4 kont są poniżej 100 dni reszta od 101 do 1100.

Jedziemy z tematem?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 4 600 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Odpowiedz do tematu