Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dominikanski, gdansku, jarmark

Autor Wiadomość
Jarmark dominikański w Gdańsku
pdurka 

Poland

Wysłany: 2013-07-27, 20:04   Jarmark dominikański w Gdańsku
  Rodzaj kolekcji: pocztówki, bilety, karty telefoniczne, naklejki, czasopisma,długopisy, breloki

Drodzy kolekcjonerzy!
Właśnie dziś ruszyła jarmark dominikański w Gdańsku, będzie trwać aż 3 tygodnie, tam są miejsce dla kolekcjonerów więc przygotujcie do sprzedaży i zarabiasz pieniądze, i jeżeli to możliwe do wymiany kolekcji. Co można sprzedać? dosłownie prawie wszystko (!) karty plastikowe, karty telefoniczne, banknoty (kupiłem tam za 1zł, myślicie że kupiłem zniszczony? nie! ale są zniszczone i jak mniej zniszczone, zawsze wybiorę jak najmniej zniszczony), bilety komunikacyjne, gry, aparaty i wiele innych. Ja tam będę coś kupić, bo udało się zaoszczędzić 40 zł! kupię coś z kolekcji aby uzupełnić kolekcję m.in. znaczek pocztowy, banknoty, bilety pkp i kartonowe. Kupię nawet karty bankomatowe!

Gdy będę miał dużo pieniędzy, pojadę tam sprzedać by móc zarobić, bo zbieram dla ... kolekcjonerów.

Zapraszam wszystkich użytkowników do jarmarku w Gdańsku i tam będę!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2013-07-27, 22:16   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Chociaż mieszkam blisko Trójmiasta (ok. 70 km) to tylko raz byłem na jarmarku dominikańskim i to jeszcze za dziecka. Wiem że przez jarmark przewija się setki kolekcjonerów - chciałem się dowiedzieć czy spotkaliście kiedyś tam jakiegoś kolekcjonera lub sprzedawcę wizytówek???

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2013-07-28, 08:18   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Nie widzialem. Ale 17 VIII będę na jarmarku.

pdurka 

Poland

Wysłany: 2013-07-28, 17:56   
  Rodzaj kolekcji: pocztówki, bilety, karty telefoniczne, naklejki, czasopisma,długopisy, breloki

Wizytownik, wizytówki i pocztówek nie brakuje i jest mnóstwo od najstarszych do obecnie i co najważniejsze są tanie.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2013-07-29, 11:25   

pdurka napisał/a:
Wizytownik, wizytówki i pocztówek nie brakuje i jest mnóstwo od najstarszych do obecnie i co najważniejsze są tanie.

To bardzo się cieszę, chyba będę musiał się wybrać. A możesz podać jakiś przykład cen???

pdurka 

Poland

Wysłany: 2013-07-29, 18:34   

cena wizytówek i pocztówki nie są drogie waha się od 1 do 5 zł. a nie antykwariatu od 2 do nawet 10.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2013-07-30, 09:13   

Złotówka za jedną wizytówkę ??? :shock:

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-07-30, 10:33   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Normalnie promocja ;-)
Gdybym wiedział że są takie ceny to bym majątek na wizytówkach zbił :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2013-07-30, 10:38   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Jeżeli mowa o zwyczajnych wizytówkach to chyba kpina. Może o jakiś wyszukanych, z ciekawego tworzywa, rzadko dostępnych albo z autografami - to już prędzej. W cenę pocztówek już prędzej uwierzę - warto zobaczyć cenę detaliczną nowej widoków na poczcie czy na stoisku z pamiątkami... Szkoda, że tak daleko, bo zapewne bym się wybrał.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2013-07-30, 11:40   

domimuseums napisał/a:
Normalnie promocja ;-)
Gdybym wiedział że są takie ceny to bym majątek na wizytówkach zbił :-D

To przy mojej ilości w kolekcji mógłbym sobie jakiś samochód kupić.

MarcinW napisał/a:
Jeżeli mowa o zwyczajnych wizytówkach to chyba kpina. Może o jakiś wyszukanych, z ciekawego tworzywa, rzadko dostępnych albo z autografami - to już prędzej.

Wystarczy zobaczyć na allegro - właśnie takie wyszukane typu historyczne lub bardzo znanych ludzi chodzą rzeczywiście po kilka do kilkunastu złotych za sztukę. Ja jednak chciałbym się zorientować czy można kupić (lub wymienić) i za ile na jarmarku zwykłe wizytówki.
Ostatnio zmieniony przez Wizytownik 2013-07-30, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  

pdurka 

Poland

Wysłany: 2013-07-30, 12:44   

ja też mieszkam daleko około 40 km. i tak zamierzam jechać, bo chcę oglądać coś ciekawego, kupic stare rzeczy i inne.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2013-07-30, 12:48   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

40km to nie problem. Co innego ponad 400...

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 12:31   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Mam propozycję - mieszkam w Trójmieście, mogę poszukać dla kogoś czegoś konkretnego na Jarmarku na wymianę w zamian za rzeczy, które mnie interesują (link w sygnaturce). Znalazłabym, załóżmy, jakąś kartę czy znaczek i wymieniła przykładowo z kimś za żeton. Nie gwarantuję że szukaną rzecz znajdę, oczywiście, ale myślę że spróbować mogę, tym bardziej że byłoby to z korzyścią dla obu stron. Jeśli ktoś jest chętny to niech da znać tu albo na priv :)
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę
Ostatnio zmieniony przez Turtwig 2013-08-02, 12:33, w całości zmieniany 2 razy  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 20:08   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Turtwig - wszystko co mam do wymiany jest porozrzucane w linkach na forum. I to mogę przeznaczyć na wymianę.
Poszukuję natomiast.....hmmmmmmm....... też już gdzieś tutaj o tym pisałem: książek z serii "złota podkowa", ale konkretne, brakujące mi tytuły i inne książki (wykaz mogę podesłać Ci ewentualnie na maila), czyste widokówki Wrocławia zwłaszcza te starsze, filmy na dvd - podobnie jak książki-starsze. Wykaz też mogę podesłać, choć ten akurat wiem, że znajduje się w linku multimedialnym w dziale filmy.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 22:11   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Beatles napisał/a:
Turtwig - wszystko co mam do wymiany jest porozrzucane w linkach na forum. I to mogę przeznaczyć na wymianę.

Przejrzałam założone przez Pana tematy i mam pytanie - czy wśród oryginalnych płyt CD, filmów na VHS albo kalendarzyków listkowych z lat 70-tych, 80-tych i nowych ma Pan coś z Michaelem Jacksonem?

W wypadku płyt z tego wątku http://collections.pl/ofe...nia-vt11345.htm mogę nawet ściągnąć z Internetu:

Beatles napisał/a:
Wspomniałem wcześniej, ze mogą to być płytki przegrane od znajomych lub ściągnięte z netu.

jednak jak na razie nie widzę nic co mnie by interesowało, więc jeśli nie posiada Pan nic z MJ to chyba niestety wymiana nie dojdzie do skutku, gdyż nie znalazłam nic innego z moich zainteresowań w oferowanych przez Pana przedmiotach...
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę

Radzik 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 22:23   
  Rodzaj kolekcji: Dodatki do chipsów, karty telefoniczne, miniaturki alkoholowe, Playstation i MARVEL

Mam pytanie co do tego jarmarku... do kiedy on trwa?? i czy każdego dnia, będzie można dostać każdą rzecz?? Chodzi mi o ty, że np. bym pojechał w przyszłym tygodniu, ale nie wiem dokładnie kiedy... w celu uzupełnienia kart telefonicznych i czy każdego dnia znajdę osoby, które oferują karty czy rozkładają się przez te 3 tygodnie tylko w poszczególnych dniach??

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 23:25   

Spotykamy się ponownie ;)

Odpowiadając na pytanie, Jarmark trwa od 27.07 do 18.08. i dzieli się na kilka części: są np. ulice wyłącznie ze straganami z ubraniami. Ta część na której można się czegoś w kwestii kolekcjonerstwa spodziewać to Targ Staroci - kilka długich ulic wypchanych straganami oraz często nielegalne małe prywatne stoiska, które niekiedy codziennie się zmieniają. Istnieje więc możliwość, że to co jest jednego dnia drugiego już nie ma (wielokrotnie widziałam, jak te nielegalne stragany były zgarniane przez straż miejską czy policję - a jest o co walczyć, bo za wykup miejsca są wysokie ceny). Nie ma gwarancji, że "każdego dnia można dostać każdą rzecz", nie ma też gwarancji że w ogóle w danym roku przyjedzie, dajmy na to, dużo kolekcjonerów kart telefonicznych. Za wykup miejsca taki sprzedający płaci sowitą kasę, i może je wynajmować na czas krótszy niż cały Jarmark, np. tylko na tydzień. Na Targu Staroci nie ma dalszych podziałów typu "a teraz w tym tygodniu prezentujemy starą ceramikę", każdy wykupuje miejsce pod stragan na czas jaki się mu podoba.
Jeśli chodzi o karty telefoniczne, to o te akurat bym się nie martwiła - osób je sprzedających jest co roku sporo, przynajmniej jeśli chodzi o polskie. Gorzej np. z Pokemon tazo, których od kilku lat bardzo ciężko znaleźć, a które kiedyś przewalały się dosłownie na chodnikach.
Zresztą, w ten weekend będę na Jarmarku, to mogę rzucić okiem, jak się prezentuje ilość kupców na Targu Staroci i w co celują ze swoim towarem.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 23:30   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Jacksona mam tylko i wyłącznie kopie - 27cd solowych, 1 z Janet Jackson, 1 z Dianą Ross i 1 z Freddim Mercurym. I te mogę udostępnić.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-02, 23:37   

Dziękuję Panu za przeszukanie zbiorów, jednak kopie mnie niestety nie interesują jako że w dobie internetu jestem w stanie je sama "produkować" (oczywiście na pożytek własny, żeby zaraz nikt z forum mnie o piractwo nie oskarżył :P). Michaelem Jacksonem zaczęłam interesować się dopiero w okolicy roku 2000, dlatego liczyłam na jakieś starsze "perełki" jeśli chodzi o CD. Jeśli jednak w przyszłości miałby Pan coś oryginalnego tego artysty to polecam się na przyszłość i pozdrawiam.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-04, 21:42   

Odpowiadając dalej na Twoje pytanie, Radzik:

Radzik napisał/a:
Mam pytanie co do tego jarmarku... do kiedy on trwa?? i czy każdego dnia, będzie można dostać każdą rzecz?? Chodzi mi o ty, że np. bym pojechał w przyszłym tygodniu, ale nie wiem dokładnie kiedy... w celu uzupełnienia kart telefonicznych i czy każdego dnia znajdę osoby, które oferują karty czy rozkładają się przez te 3 tygodnie tylko w poszczególnych dniach??

Dzisiaj byłam na Jarmarku kilka godzin i naprawdę dokładnie przeszukałam każde stoisko jeśli chodzi o Targ Staroci. Tak jak mówiłam, nie wiem jak w inne dni, ale dzisiaj stoisk z kartami telefonicznymi było 6 - jedno miało jedynie ok. 20 sztuk trzymanych w recepturce, natomiast reszta już fachowo, spore ilości w klaserach. Na kartach się nie znam więc nie wiem jak duża była ich wartośc kolekcjonerska, natomiast były w dobrym stanie, praktycznie jak nówki.

Raport z Jarmarku św. Dominika

Pomyślałam, że wiele osób może również mieć wątpliwości czy jechać czy nie, więc co mi szkodzi napisać ;) Tak jak mówiłam wcześniej, stragany mogą się zmieniać w zależności od dnia. Część osób jest całe trzy tygodnie, część osób prywatnych może być nawet tylko jedno popołudnie, także to też w sporej mierze kwestia szczęścia.

Na dzień dzisiejszy było:
- karty telefoniczne polskie - stoisk z kartami telefonicznymi było 6 - jedno miało jedynie ok. 20 sztuk trzymanych w recepturce, natomiast reszta już fachowo, spore ilości w klaserach. Na kartach się nie znam więc nie wiem jak duża była ich wartośc kolekcjonerska, natomiast były w dobrym stanie, praktycznie jak nówki;
- karty telefoniczne japońskie - jedno stoisko prowadzone przez mężczyznę w stanie albo permanentnie zawianym, albo chwilowo nie do końca trzeźwym; chciałam przejrzeć jakie ma sztuki, dowiedziałam się że sprzedaje tylko całą kolekcję naraz... na odchodnym dodał że ma ponad 60 tysięcy tych kart, więc sama nie wiem co myśleć.. te strony w klaserze które zdążyłam przejrzeć bez dziwnych komentarzy raczej nie prezentowały niczego ciekawego, duuużo powtórek, ale wszystkie w bardzo dobrym stanie;
- znaczki - na oko jakieś kilkanaście - 20-parę stoisk, wszystko elegancko nówki w klaserach, polskie i zagraniczne. Na znaczkach się niestety nie znam, więc nic więcej dodać nie mogę;
- pocztówki - 10, może kilkanaście stoisk; raczej polskie, jedno widziałam z Taj Mahal w kilku wersjach;
- zdjęcia - ok. 5-6 stoisk; czarno-białe zdjęcia osób prywatnych; na jednym straganie jakieś samoloty, chyba z II wojny światowej;
- monety - spoooro bardzo różnych, od kilkunastu do kilkudziesięciu stoisk; 2-złotówki NG na ok. 6 - 7 stoiskach, stare monety (typowe nawet od 1 zł za sztukę), te bardziej wartościowe trzymane w klaserach, o ceny nie pytałam, bo się w większości nie znam;
- zabawki z kinder niespodzianek, McDonalda itp. - jakieś trzy czy cztery stoiska osób prywatnych, zabawek na każdym raczej mało - ok. 20-30 na każdym, z ceną różnie, już nawet od 1 zł, większe do czasami 7 zł; jedno stoisko typowo kolekcjonerskie, gdzie figurki były skatalogowane za szybkami;
- jakiekolwiek tazo - posucha, jedno chyba nielegalne stoisko z kilkoma sztukami;
- odznaki - głównie militarne, czasami z biegów i pielgrzymek; militarnych jakieś kilkanaście, może ponad 20 stoisk, w stanie zachowania różnym; odznaki z biegów czy pielgrzymek jakieś 4-5 stoisk; na dwóch czy trzech odznaki miast;
- medale, ordery, militaria - jakieś kilkanaście, może ponad 20 stoisk, w stanie zachowania różnym;
- ceramika, fajans - naczynia, figurki - jakieś dwie - trzy ulice wypakowane straganami; osoby prywatne mają pojedyncze sztuki, często bardzo elegancko wyglądające; stoiska legalne mają całe kolekcje, nawet z XIX wieku, i niestety cenowo także odpowiednie do wieku i stanu zachowania;
- książki - białych kruków raczej nie będzie, ale można znaleźć sporo taniej literatury w całkiem dobrym stanie; na jednej ulicy swoje zbiory wystawia z okazji Jarmarku antykwariat; bardzo starych książek niemieckich widziałam dosłownie kilka sztuk;
- stare zabawki- "stare" z pokolenia urodzonego w latach '50 - kilka straganów; z pokolenia lat '80 i '90 - jakieś kilkanaście stoisk prywatnych się znajdzie; "stare" z XIX i początku XX wieku - kilka stoisk;
- stare aparaty - dwa stoiska z kilkunastoma sztukami na każdym;
- meble - trzy ulice pełne stoisk z antykami, po kilkaset zł za sztukę, w większości w bardzo dobrym stanie; czasami jakieś pojedyncze sztuki, w gorszym stanie i odpowiednio tańsze na tych mniejszych, nie do końca legalnych albo tańszych stoiskach;
- baterie, bilety, opakowania po różnym jedzeniu, obrazki z gum, kalendarze, zakładki - nic takiego nie widziałam;
- butelki - mało, a jeśli już bez etykiet, raczej flakoniki;
- długopisy - pojedyncze sztuki;
- dokumenty - w tym roku widziałam jedynie jeden stary dowód sprzed ostatniej wymiany, ale w tamtym były dwa czy trzy stoiska ze starymi dokumentami, możliwe więc że dziś tych osób nie było;
- opakowania od zapałek - oryginalnych brak, aczkolwiek zauważyłam w tym roku nową modę - decoupage na pudełkach stylizowany na bardzo stary, np. z... Hitlerem albo Monroe, starymi modelami samochodów itp.; widziałam też na jednym stoisku same wycięte boki pudełek po zapałkach, tam gdzie są napisy, i te miały już na oko kilkanaście lat;
- karty - jedna talia, klasyczna;
- minerały - kilka stoisk, kilkadziesiąt oszlifowanych do wyboru;
- otwieracze - jakieś 7-8 stoisk, na których gdzieś po boku były rzucone otwieracze - większość typowych współczesnych, kilka wyglądających na co najmniej kilkunastoletnie i dla takiego laika jak ja na nietypowe;
- pamiątki sportowe - patrz wyżej pod: odznaki, medale;
- podstawki do piwa - dwa czy trzy stoiska, na każdym jakieś kilkadziesiąt sztuk;
- kapsle od piw - kilka stoisk, na każdym jakieś kilka-kilkanaście sztuk.

Jeśli pominęłam czyjeś hobby to wybaczcie ;) ale zawsze można pytać :)

Ponownie na Jarmarku będę za tydzień, tak więc powyższa oferta o przyjmowaniu "zamówień" do wymian albo sprawdzaniu co jest na stanie nadal aktualna.
Ostatnio zmieniony przez Turtwig 2013-08-04, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-08-04, 22:22   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Turtwig, dziękujemy za ten cenny raport z jarmarku. Myślę że się przyda wielu osobom :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Radzik 

Poland

Wysłany: 2013-08-04, 22:45   
  Rodzaj kolekcji: Dodatki do chipsów, karty telefoniczne, miniaturki alkoholowe, Playstation i MARVEL

Dzięki Turtwig za informacje!!!

Już kumpla namówiłem, żeby na przyszły weekend wybrać się do Gdańska na jarmark :-) . Jak nic nie wyskoczy to będę na pewno.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-05, 13:40   

Cieszę się, że mogę pomóc :)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2013-08-05, 15:26   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Turtwig, jak byś była na jarmarku 18, to przywiózłbym tego żetona.

A jak ktoś inny się wybiera 18, to można by się spotkac.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-05, 21:55   

Kowalsik, napisałam już Panu na priv że znalazłam także coś innego na wymianę. Faktycznie, możnaby na żywo tego 18.go :)

Radzik, może w takim razie my też na żywo się wymienimy?

Jakby wypaliło to można ustalić godzinę i konkretne miejsce na spotkanie tak żeby się znaleźć w tym tłumie.

Radzik 

Poland

Wysłany: 2013-08-05, 22:18   

No pewnie, że można się wymienić na żywo, tylko, że planuję jechać 11-go. Do Gdańska mam 260km. i 100% odpowiedź mógłbym dać dopiero w sobotę czy będę.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-05, 22:33   

Ok, mam o wiele bliżej więc się dostosuję, a 18-go swoją drogą mogę pojechać. Daj tylko proszę znać ten dzień wcześniej jeśli będziesz gdzie i o której konkretnie się spotykamy :)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2013-08-06, 06:12   

Wymienimy się telefonami i się zdzwonimy. Ja będę pewnie cały dzień, żeby sobie na spokojnie wszystko poprzetrząsać.

Figurkę przygarnę, popatrzę jeszcze, czy nie mam jakichś nalepek pokemonów nietoperzopodobnych w dublach.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-06, 10:59   

Ok, dziękuję :) Nr telefonu wyślę już na priv jak się będzie zbliżał termin spotkania.

Radzik 

Poland

Wysłany: 2013-08-11, 19:16   

czy 15 sierpnia w święto jarmark będzie czynny??

Odpowiedz do tematu