Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dominikanski, gdansku, jarmark

Autor Wiadomość
Jarmark dominikański w Gdańsku
Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-12, 20:18   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Według programu Jarmarku (program Jarmarku ) są nawet przewidziane różne atrakcje, więc Jarmark jako taki na pewno będzie. Jarmark Staroci myślę że też, bo w końcu to dzień wolny, czyli teoretycznie może być więcej odwiedzających i szansa na większy utarg. Poza tym kupcy we wszystkie niedziele też są, więc myślę że święto czy nie święto katolickie nie robi im to różnicy.

Radzik, czy jest jakaś szansa że wymienimy się na żywo czy mimo wszystko raczej wysyłkowo?
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę
Ostatnio zmieniony przez Turtwig 2013-08-12, 20:21, w całości zmieniany 2 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2013-08-16, 06:07   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

OK, to gdyby ktoś był jutro na Jarmarku, można się spotkać koło 12. Turtwig, zaproponuj jakieś miejsce charakterystyczne.
Ostatnio zmieniony przez Kowalsik 2013-08-16, 06:08, w całości zmieniany 2 razy  

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-08-16, 14:40   
  Rodzaj kolekcji: Pokemon Tazo (polskie, zagraniczne, podróbki), naklejki Pokemon

Jak dla mnie o 12 jest ok :) Myślę, że dla osób spoza Trójmiasta najlepiej będzie się spotkać przy fontannie Neptuna na ul. Długiej:
https://maps.google.com/maps?hl=en&ll=54.348403,18.653809&spn=0.003658,0.009645&t=h&z=17
Fontanna jest zaraz na prawo za skrzyżowaniem z ulicą Kramarską. Ten wysoki budynek obok to Ratusz Nowego Miasta
(http://upload.wikimedia.o...28by_Sfu%29.jpg), zresztą jakby ktoś miał problemy z trafieniem to jak się zapyta o fontannę to każdy Gdańszczanin bez problemu ją wskaże :) Zastanawiałam się przez chwilę czy nie wybrać jakiegoś punktu nieco bliżej Targu Staroci, ale w sumie nie ma tam nic na tyle charakterystycznego, żeby się nie zgubić. Myślę więc, że ewentualnych przybyłych po dokonanych wymianach poprowadzę po prostu na "naszą" część Jarmarku, żeby zaoszczędzić czasu na błądzeniu :) A, jakby co jestem ruda i ubiorę coś zielonego na głowę, żeby się nawzajem poznać. :)
http://collections.pl/tur...19948.htm#87674 <-- rzeczy które zbieram oraz te, które posiadam na wymianę
Ostatnio zmieniony przez Turtwig 2013-08-16, 14:41, w całości zmieniany 1 raz  

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2013-09-04, 19:09   

No i tegoroczny Jarmark się skończył... Dla wszystkich osób, którzy chcą przeczytać więcej na jego temat, mamy artykuł w najnowszej gazetce forumowej... ale tylko jeśli zostanie ona wydana! Jeśli chcesz wspomóc ukazanie się nowego numeru naszej gazetki, zajrzyj tu: http://collections.pl/pos...tki-vt18911.htm Każda pomoc jest mile widziana :)
W imieniu miasta Gdańsk zapraszam wszystkich forumowiczów na Jarmark Staroci za rok ;)

krysti27 

Poland

Wysłany: 2014-01-02, 11:39   
  Rodzaj kolekcji: polskie karty telefoniczne

Witam,
Zbieram polskie karty telefoniczne. Mam także kilka tysięcy kart magnetycznych i chipowych, polskich i zagranicznych, prepaid, sim na wymianę . Poza tym, mam ale nie zbieram Pokemon Tazo (stany bardzo dobre, niektóre jeszcze nie wypakowane), kinderki i parę innych szpargałów na wymianę za karty.
Chętnie się powymieniam :)
Staram się co roku odwiedzać Jarmark, w 2013 także byłam i kupiłam sporo sztuk do kolekcji. Chciałam kupić brakującą mi kartę, ale musiałam uciekać na pociąg i nie zdążyłam dobić targu. Czy znacie takiego starszego pana (ok.60-65 lat), który miał stoisko z monetami, znaczkami i kartami? Stał chyba z żoną i wnukiem, obok stołu mieli auto zaparkowane. Miał dość wysokie ceny i nie był za bardzo skłonny do upustu. Macie na niego jakiś namiar?

 Zamieszczanie ofert kupna i sprzedaży jest zabronione.
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2014-01-02, 13:22, w całości zmieniany 2 razy  

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2014-01-02, 15:15   

krysti27 napisał/a:
Czy znacie takiego starszego pana (ok.60-65 lat), który miał stoisko z monetami, znaczkami i kartami? Stał chyba z żoną i wnukiem, obok stołu mieli auto zaparkowane. Miał dość wysokie ceny i nie był za bardzo skłonny do upustu. Macie na niego jakiś namiar?

Biały, duży samochód dostawczy? Niedaleko był pomnik? Jeśli tak, to ten człowiek jest tam co roku. Jak byłam mała prosiłam chyba o maila jego żonę, ale nie pamiętam czy coś z tego wyszło. Ja również znalazłam u niego sporo rzeczy z moich róznych hobby, ale jeśli "nie kupię wszystkiego" (czyli kilka tysięcy sztuk, bo mu się "nie chce z tym wszystkim wracać") to nie kupię wcale. Nie wiem, że opłaca mu się wracać z tym wszystkim, bo raczej nikt nie kupi kilku tysięcy dla paru brakujących sztuk ;-) no ale ok. Koleś jest niezbyt sympatyczny i uparty, nie nie wskórasz. Możemy za rok zgłosić się do niego tego samego dnia i spróbować namówić na sprzedaż detaliczną, chociaż wątpię. Myślę ze jego żona byłaby bardziej skłonna na taką sprzedaż, on nie.
Ostatnio zmieniony przez Turtwig 2014-01-02, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  

krysti27 

Poland

Wysłany: 2014-01-02, 17:10   

Właśnie - biały samochód - chyba myślimy o tym samym człowieku. Wiesz o nim coś więcej? skąd jest, nr telefonu? możesz poszukać, czy masz ten @?

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2014-01-02, 18:27   

Niestety, żadnych namiarów nie mam, a zresztą wątpię żeby nagle zgodził się na sprzedaż detaliczną pod wpływem np. telefonu.

Ja ten mail próbowałam zdobyć jak miałam może 12 lat, nawet jeśli mi się udało to już dawno rozłożył się na jakimś wysypisku śmieci bo w domu na pewno go nie mam.

Viertel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-08, 12:47   

Byłem na Jarmarku dwa albo trzy razy, jedyne co tam nabyłem to karty CCG z Gwiezdnych Wojen parę lat temu. W tym roku ceny faktur, butelek, monet, pocztówek itd. skutecznie mnie znięcheciły do zakupu czegokolwiek oprócz zapasu kwasu chlebowego z Litwy za 50 zł :lol:

kemustek 

Poland

Wysłany: 2014-02-08, 13:13   
  Rodzaj kolekcji: Karty SIM, Pudełka zapałek, Papierosy

Bo na jarmarku trzeba szukać u "dziadków" którzy rozkładają się np. w parku przy ul. Świętego Ducha. Od kolekcjonerów nie ma co kupować bo to zdziercy.
Trzeba właśnie szukać u starszych osób co wyprzedają domowe starocie.

Wybierasz się za granicę? Pamiętaj się o mnie i przywieź mi papierosy.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-02-08, 16:00   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

:-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Viertel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-08, 16:34   

kemustek napisał/a:
Bo na jarmarku trzeba szukać u "dziadków" którzy rozkładają się np. w parku przy ul. Świętego Ducha. Od kolekcjonerów nie ma co kupować bo to zdziercy.
Trzeba właśnie szukać u starszych osób co wyprzedają domowe starocie.

Niestety byłem tylko przejazdem i wszyscy "domowi" sprzedawcy już się zwijali - była godzina 16-17 a chwilę potem burza z ulewą :) Ale za rok pewnie zawitam na cały dzień.

Turtwig 

Poland

Wysłany: 2014-03-16, 18:34   

W 13. numerze Gazetki jest raport z Jarmarku, można poczytać jak to wyglądało w tym roku :)

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2014-08-07, 15:50   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Czy ktoś odwiedził jarmark w tym roku???? Zastanawiam się czy nie wybrać się w weekend na poszukiwania jakiś wizytówek. Czy ktoś spotkał na jarmarku sprzedawców wizytówek???

krysti27 

Poland

Wysłany: 2014-08-07, 16:04   

Byłam na jarmarku w tym roku. Nie spotkałam nikogo z wizytówkami, z kolekcjonerów pojawili się głównie sprzedawcy staroci, znaczków, monet - czyli to ,co zdarza się co roku :)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2018-08-12, 06:54   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Zaliczony. Tragedii nie ma, chociaż słabo. Głównie handlarze, mam wrażenie, że co roku sprawdzam te same rzeczy - pocztówki z rysiami już poznaję ;) Bassety są, cudowne ołówki, ze 3 nietoperze. Idę na ptaki nad morze.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-08-12, 18:33   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

O! Aktualizacja po 4 latach :-D
Dzięki za fotki przypinek z rana. A mi ciągle nie po drodze mój jarmark :-/
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2018-08-17, 15:48   

Nie wspomniałem - dwa korki mam nadzieję stare i jeden z polskiej winnicy Saint Vincent. Może ciekawy...

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-08-18, 18:00   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

:-)
Możesz pokazać?

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2018-08-18, 19:29   

Polski ma tylko ten napis. A tamte - cóż, zniszczone, to chyba stare...

DSC02348.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 292,3 KB

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-08-19, 18:06   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Saint Vincent co prawda mam, ale trzeciego na pewno nie mam, a drugiego chyba też.
Super!
Ostatnio zmieniony przez warczp 2018-08-19, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu