Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Autor Wiadomość
Jak obejść Regulamin Forum i nie złapać "Karniaka"
Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-01, 23:13   Jak obejść Regulamin Forum i nie złapać "Karniaka"
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Witajcie,
Od dłuższego czasu noszę sie z zamiarem napisania o tym na forum, ale zawsze jakoś obawiałem się o punkt karny, a nawet wykluczenie mnie ze społeczności forum.
Chodzi mi mianowicie o wymianę za obiegowe monetki.
Wiem, że ludzie zbierają różne różniste rzeczy i kiedyś tam, mając kontakt z Jurkiem Owsiakiem zaproponowałem mu swój towar na licytację dla WOŚP.
Otóż - mam w domu trzy dość ładne inkrustowane dzbany, do których wrzucam zdobyte i wymieniane nieraz w sklepach 1,2 i 5 groszówki. Niestety, zbieram to już 4 lata, a jeszcze nie dopełniłem dzbanów do połowy.
Jak można to zrobić i jaka jest szansa zaproponować wymianę tego co zgłosiłem do wymiany, za takie właśnie monetki, nie narażając się na naruszenie regulaminu?
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2012-03-01, 23:17, w całości zmieniany 4 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wostr 

Poland

Wysłany: 2012-03-01, 23:27   

Beatles napisał/a:
Od dłuższego czasu noszę sie z zamiarem napisania o tym na forum, ale zawsze jakoś obawiałem się o punkt karny, a nawet wykluczenie mnie ze społeczności forum.

Kto pyta, nie błądzi :-) , więc nie widzę możliwości, aby za coś takiego dostać ostrzeżenie albo coś gorszego.

Beatles napisał/a:
Jak można to zrobić i jaka jest szansa zaproponować wymianę tego co zgłosiłem do wymiany, za takie właśnie monetki, nie narażając się na naruszenie regulaminu?

Mówiąc szczerze, nie mam pojęcia. Celem tego Forum było zawsze pomaganie w wymianie kolekcjonerskiej, a nie ściganie osób sprzedających/kupujących (chodzi o kolekcjonerów, nie handlarzy, bo ci ostatni będą tępieni). Jednak uogólniając ten przypadek, nie ma nigdy pewności, że dana osoba zbiera takie właśnie monety współczesne, a nie że chce po prostu coś sprzedać. A nawet jeśli pewność jest i zgodę się wyrazi, to zawsze znajdzie się druga osoba, która na podstawie tego przypadku będzie żądała tego samego.

W tym momencie, mimo wszystko, nie widzę takiej możliwości, ale może ktoś inny coś wymyśli.

Pozdrawiam

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-01, 23:43   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Właśnie tego się obawiałem.
I nie chodzi tu bynajmniej o sprzedaż czy wyciągnięcie z tego korzyści osobistych, tylko przekazanie pełnych już dzbanów Orkiestrze w celu wylicytowania w przyszłym, czy jeszcze następnym roku.
Ponieważ w moim przypadku jest to zbieranie do momentu uzupełnienia pojemników - dzbanów, w celu jak wspomniałem, przekazania do licytacji na WOŚP, czy nie można by było gdzieś tam - jakoś opisać, że w niektórych przypadkach, kiedy inny kolekcjoner coś tam sobie u mnie upatrzył, a nie ma nic na wymianę, wolno mi się wymienić właśnie na monetki. I tylko w takim przypadku. Żadnym innym.
Myślę, że inni, o których wspominasz, że wykorzystaliby taką okazję, nie mieliby motywu do takiej właśnie wymiany. A jeśli nawet, to byłoby to po protu papugowanie i świadomość osiągnięcia korzyści osobistych.
Zawsze w jakichkolwiek niejasnościach mogę za Twoją lub innego moderatora pomocą (sam niestety nie potrafię) zamieścić na forum zdjęcia tych swoich pucharów-dzbanów z pokazaniem ilości już zebranych monetek.
I niech ktoś kto zechce spapugować pomysł, udowodni, że ma podobne dzbany lub zebraną już taką ilość.
To nie są widokówki, kalendarzyki czy inne walory wymienne, których ogromną ilość można zebrać w ciągu kilku dni. No, chyba, że ma się ojca Rockefelera i matkę Liz Taylor.
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2012-03-01, 23:53, w całości zmieniany 2 razy  

wiwern 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 06:43   
  Rodzaj kolekcji: brak

Ja mam kule szklaną, którą wypełniam 1,2 i 5 groszówkami, popołudniu jeżeli chcesz zamieszcze zdjęcie, zeby udowodnić Ci że w cale nie jest to pomysł tak oryginalny jak Ci się wydaje, natomiast popieram Twoją inicjatywę, że w szczególnych przypadkach po uzyskaniu zgody np 3 moderatorów można bylo by zrealizować pomysł np oddam kalendarzyki za 1 groszówki :) czy coś w tym stylu. powodzenia :)
Ostatnio zmieniony przez wiwern 2012-03-02, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

lurtz 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 07:19   
  Rodzaj kolekcji: znaczki pocztowe

monety groszowe zbiera pewnie co trzeci obywatel, tez mam tego mnostwo.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 07:49   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Ale na tym forum pojawialy sie juz takie oferty.
Mniejsza z tym kto to wystawial, licz sie fakt.
Pamietam, ze raz "poszukiwane" byly wlasnie jednogroszowki, innym razem ktos poszukiwal dwudziestogroszowek z konkretnego rocznika i tez nikt nic nie mowil.

O wiele gorsze uwazam jest wystawie czegos na forum, a potem jak ktos zlozy propozycje to napisanie na PW, ze jest sie zainteresowanym sprzedaza, a nie wymiana.
Oto przyklad, ja tez jak bylem zainteresowany peleryna to mi oznajmiono, ze jest na handel, a nie na wymiane:
http://collections.pl/off...lki-vt15619.htm
a tu dowod na to, ze innym tez sie proponuje handel
http://collections.pl/pos...ighlight=#70665

W oblicz takiego czego wymiana na miedziaki wydaje sie byc malym piwem.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 08:01   

Falubarz napisał:
innym razem ktos poszukiwal dwudziestogroszowek z konkretnego rocznika i tez nikt nic nie mowil.

No tak, tylko w tym przypadku wyraźnie widać kolekcjonera, skoro poszukiwał tylko danego rocznika, a nie wszystkich jak leci.
Wymiana na tzw. miedziaki, jak mówisz, to rzeczywiście "małe piwo". Ale za to duży problem, bo biorąc pod uwage fakt zabronienia handlu na forum, za jaką ilość nie puściłoby się cvzegoś tutaj, to i tak będzie to handel. Niezależnie od tego, czy np. kalendarzyk puszczę za 1 grosik, czy za 5.
Gdyby chodziło tutaj o monetki wycofane z obiegu - to inna sprawa.
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2012-03-02, 08:02, w całości zmieniany 1 raz  

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 08:14   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Z tymi monetami z rocznika to niby masz racje, ale co w przypadku jak pojawi sie ogloszenie typu:
Cytat:
Przyjme kazda ilosc monet obiegowych z lat 2005-2010, zwlaszcza interesuja mnie jednozlotowki z 2008 i 2009

I co w takiej sytuacji? Ktos sie uprze, ze zbiera i koniec.
Mnie by takie cos raczej nie przeszkadzalo. Lepsze to niz proponowanie siana na PW.
Wymiana na miedziaki powinna byc jak najbardziej dozwolona.

Pozdrawiam.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 08:28   

Hmm......... zacytowana przez Ciebie odpowiedź, to jawny handel, który jest tutaj zabroniony.
Ale gdyby np. gdzieś tam w centralnym miejscu forum zamieścić post Jurka Owsiaka informujący, że ja, tzn. Beatles, zbieram miedziaki w celu wystawienia ich na aukcję?
Jeszcze go o to nie zapytałem, ale mając z nim kontakt, mogę spróbować poprosić. Myślę, że wyraziłby zgodę.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 16:02   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Ja myślę, że dużo powinno zależeć od tego jak długo ktoś działa na Forum, czy jest aktywny i czy jest aktywny pozytywnie (wymiany,komentarze). Jestem całkowitym przeciwnikiem totalnej równości wszystkich :), wiem. Nic na to nie poradzę.

Może jakieś rangi, wraz z coraz większymi możliwościami? Nie automatyczne, po 30 postach i 3 miesiącach działania tutaj, ale po jednoczesnej akceptacji danej osoby przez grono trzymające władzę?

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-02, 16:10   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-02, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 16:47   

Kurcze........... Kowalsik, mówisz po polsku, a ni cholery Cię nie rozumiem. Wyłóż to łopatologicznie.
Szejkoszwejku, wiem co masz na myśli, ale ja niestety nie jestem zarejestrowany na allegro i prawdę mówiąc, nawet nie mam takiej ochoty. Nie bawi mnie to. Zresztą nie chodzi mi o handel. Tylko dlatego zarejestrowałem się na tej stronie, bo znajoma poleciła mi ją z uwagi, że handlowanie jest tutaj zabronione. I to mi się podoba.
Zreszta jako "stary zgred", mam niechęć do wszystkich tych stron, gdzie "nic za darmo", tylko za duuuuża kasę.
Nadal jednak nie wiem jak można, i czy w ogóle można tutaj na tym forum załatwić tak tą sprawę, żeby bezkarnie móc wymieniać to co proponuję, za tzw. miedziaki nie podpaść Moderatorom czy Administratorom.
Szkopuł w tym, aby znaleźć takie wyjście, żeby ani oni, ani inni użytkownicy, którym zaproponuję wymianę za grosiaki, nie byli urażeni łamaniem przeze mnie regulaminu forum.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 17:19   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Po polsku. Jak proponuje jakąś podejrzaną wymianę (np.tylko za banknoty z Mieszkiem) osoba zarejestrowana 5 minut temu- ostrzeżenie, przy drugiej akcji - ban. A jak osoba mająca tu rok pobytu, sporo postów i wymian - dla mnie jest to do przyjęcia.

wiwern 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 18:29   

A ja mam prośbę do Administratorów pozwólcie Beatles, żeby uzbierał ten dzban grosików, jak tylko znajdzie chętnych i uszczęśliwicie i chłopa i dzieciaków dla których zbiera, wystarczy odrobina dobrej woli.
ps
Beatles przepraszam za "chłopa" ;-)

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 18:58   

Nie obrażam się. Wiem, że jestem stary zgred. Ale cholera, czuję się młodo i jakoś nie czuję na karku tych swoich latek.
Takie zezwolenie? Fajna rzecz - i gdyby ktoś poleciał z ozorem do Moderatora lub Administratora, że taki jeden, w kółko golony, rwie kasę za wymianę, sprowadza się go na ziemię i np. proponuje wejście choćby tutaj, aby poczytał sobie nasze posty.
Ale - i tutaj jest zagwozdka, o której już tutaj mówiliśmy - jak to zrobić, żeby ktoś pod przykrywka papugowania mnie, nie zechciał, jak sie powiedziało wyżej - życzyć sobiue za wymianę współczesnych złotówek, albo nie daj Boże większych nominałów.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 19:33   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

A co byście powiedzieli na takie rozwiązanie?

Niech Morion założy temat, w którym będzie informacja o zbiórce oraz o tym, że akcją zajmuje się Beatles, akcją czyli gromadzeniem oraz po zapełnieniu dzbanów - przekazaniem ich na następną licytację WOŚP.

Przy okazji wtedy będzie można zrobić "łączone wymiany" z większą ilością "sponsorów", np. ja wyślę komuś ileś tam kart telefonicznych, a on, zamiast coś dla mnie, to wyśle grosiki do Beatlesa. Takie osoby umożliwiające oddanie przedmiotów w zamian za wysyłkę grosików do Beatlesa mogły by być wymienione w pierwszy poście wątku o akcji.

Co do pomysłu Kowalsika na dodatkowe rangi z większymi przywilejami dla wybranych - popieram. Ale niech wyznacznikiem nie będzie ani staż, ani ilość postów, tylko ilość komentarzy, jakie uzyskał za wymianę.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 19:55   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Podoba mi się ten pomysł Prankster. Przy łączonych tzw. wielostronnych wymianach możnaby dołączać z góry ustaloną ilość groszy i przekazywać wraz przedmiotami wymiany do następnej osoby a ta poza nimi dołożyłaby swoje i przekazała jeszcze dalej, do następnego forumowicza który zechciałby się w ten sposób wymienić. Ostatnia osoba w wymianie miałaby za zadanie przekazać całość groszy do Beatlesa.

Wiadomo że motywem przewodnim takich wymian poza samą wymianą przedmiotów kolekcjonerskich byłaby pomoc. Pomoc w uzbieraniu odpowiedniej ilości groszy która zostanie przekazana na cel charytatywny.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-02, 20:32   

Hmmm............. wiecie co? Zatkało mnie. Słowo honoru, i........... kurcze, brak mi słów........

pietras 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 10:03   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

A z innej beczki ale na temat.Dlaczego tutaj nie ma żadnej reakcji jeśli mamy dwa dowody perfidnej próby sprzedaży z wykorzystaniem niemożliwości kontroli pw?
FALUBAZ_ZG napisał/a:
http://collections.pl/off...lki-vt15619.htm
a tu dowod na to, ze innym tez sie proponuje handel
http://collections.pl/pos...ighlight=#70665

warczp 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 10:49   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Ale na tym forum pojawialy sie juz takie oferty.
Oto przyklad, ja tez jak bylem zainteresowany peleryna to mi oznajmiono, ze jest na handel, a nie na wymiane:(...)

:oops: To nieładnie.
Niech to będzie ewidentnie podane: wrzuć proszę skan listu gdzie proponowano Ci sprzedaż.
Ostatnio zmieniony przez warczp 2012-03-03, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 12:11   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

FALUBAZ_ZG, wrzuć tutaj do posta lub podeślij na PW ten skan.

Wracając do rozwiązania Prankstera, co o nim myślicie?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

wiwern 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 13:00   

Jestem za !

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 13:18   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-04, 10:24, w całości zmieniany 2 razy  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 13:35   

[ Komentarz dodany przez: domimuseums: 2012-03-04, 01:03 ]
po co ukrywać swój wpis szejkoszwejk?

domimuseums napisał/a:
Wracając do rozwiązania Prankstera, co o nim myślicie?

szejkoszwejk napisał/a:
O którym rozwiązaniu piszesz ?

O tym rozwiązaniu:

Prankster napisał/a:
A co byście powiedzieli na takie rozwiązanie?

Niech Morion założy temat, w którym będzie informacja o zbiórce oraz o tym, że akcją zajmuje się Beatles, akcją czyli gromadzeniem oraz po zapełnieniu dzbanów - przekazaniem ich na następną licytację WOŚP.

Przy okazji wtedy będzie można zrobić "łączone wymiany" z większą ilością "sponsorów", np. ja wyślę komuś ileś tam kart telefonicznych, a on, zamiast coś dla mnie, to wyśle grosiki do Beatlesa. Takie osoby umożliwiające oddanie przedmiotów w zamian za wysyłkę grosików do Beatlesa mogły by być wymienione w pierwszy poście wątku o akcji.
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2012-03-04, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 13:39   

Myślę, że warto by było wymyśleć jakieś specjalne oznaczenia przy profilu takiej osoby - np. gwiazdkę czy jakiś tam inny symbol. Za każdorazowym otrzymaniem od kogoś grosików, albo ja, albo Moderator na moją prośbę dostawiałby użytkownikowi taką gwiazdkę, która podobnie jak komentarz do wymian, świadczyłaby o zaangażowaniu użytkownika i oczywiście podnosiła jego prestiż na forum.

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 14:02   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-04, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 14:30   

A jak jest do tej pory z wymianami? Ja wysyłam Ci np. kalendarzyki i płace pocztę. Ty wysyłasz mi płytki i Ty płacisz pocztę.
Dlaczego ja miałbym ponosić koszty pocztowe?

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 14:37   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-04, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 15:01   

Nie myślałem o tym, ale wydaje mi się, że można takie przesyłki pakować do np. 1kg.
W końcu jesteśmy forum wymiennym i nie znaczy to, żeby nagle wszyscy zaczęli się wymieniać za grosiki.
O ile dobrze pamiętam, też wspominałem o tym na początku. Mam do wymiany to czy tamto, czym jesteś zainteresowany. Ale nie masz dla mnie nic z tego co mnie interesuje. WTEDY I TYLKO WTEDY następowałaby ewentualnie wymiana za grosiki. Nie chcę, aby przez moje "widzi-mi-się" stratni byli kolekcjonerzy i nie mogli wzbogacić swoich zbiorów. Ja zresztą też.
I w tym momencie, nawet gdyby ktoś taki wysłał Ci grosiki, to nie uważam, że byłaby to ilość przekraczająca wagę 1,5kg.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 16:05   

Beatles kupię od ciebie jedną,jakakolwiek widokówkę za 10 pln a ty wymienisz ją w banku na 10 woreczków menniczych z groszówkami.Wrzucisz do dzbana i będziemy zadowoleni.Oczywiście pieniądze prześlę ci na konto.Tylko idiota wysyłał by groszówki warte 10 pln płacąc 11 pln za przesyłkę.Co ty na to.

Odpowiedz do tematu