Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Autor Wiadomość
Jak obejść Regulamin Forum i nie złapać "Karniaka"
Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 16:35   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Wymienić pieniądze w banku mogę sam osobiście, nie muszę "sprzedawać" za to widokówki. Zreszta mówiłem wyraźnie. WYMIENIAMY SIĘ JAK ZAWSZE. TYLKO W WYPADKU KIEDY NIE MASZ MI NIC DO ZAOFEROWANIA, WYMIANA ZA GROSIKI.
Poza tym wydaje mi sie, że wydając 10zł za grosiki i nawet 15zł za pocztę, nie zbiedniejesz ani Ty, ani ja. Więcej wywala się kasy na piwo czy fajki.
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2012-03-03, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 16:49   

Beatles napisał/a:
TYLKO W WYPADKU KIEDY NIE MASZ MI NIC DO ZAOFEROWANIA, WYMIANA ZA GROSIKI

To jeszcze wytłumacz mi jedna sprawę.Nie mam nic do zaoferowania i naprawdę mam ci wysyłać grosiki pocztą płacąc za przesyłkę? Czy mogę ci te pieniądze wpłacić na konto a ty sobie je wymienisz na grosiki.Czy lepiej żeby opłata pocztowa trafiła na konto np: WOŚP czy Poczty Polskiej? Ja wpłacałem już pieniądze za bilety które zbieram ,na konto schroniska bo tak się umówiłem,nie jest to dla mnie problemem.Ale tego waszego pomysłu z grosikami to nie pojmuję.Mam ochotę to wpłacam na konto Fundacji a nie robię manewrów z wysyłaniem grosików żeby zapełniać dzbanki skoro pieniądze docelowo i tak mają trafić do potrzebujących.PO co mi pośrednik do tego-ty w tym przypadku.P.S Na "fajki" nie wywalam bo nie palę.

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 18:35   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-04, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 19:46   
  Rodzaj kolekcji: Płyty cd i dvd współczesne monetki-grosiki,figurki-szklane pieski, widokówki Wrocław, książki, modele okrętów i żaglowców w butelce, niestemplowane znaczki z całego świata z wizerunkiem The Beatles

Przecież wysłanie do mnie grosików zamiast innego waloru wymiennego nie jest przymusowe.
Jeżeli nie odpowiada Ci tego typu wymiana, nie musisz w niej uczestniczyć.
Forumowicze wymieniając ze sobą inne walory kolekcjonerskie i tak opłacają pocztę. Za darmo niestety ta instytucja nie pracuje.
A ja - owszem - mogę wymieniać pieniądze w banku, ale wtedy ja musiałbym dopłacać do tego interesu, bo w mojej miejscowości banku niestety nie ma. Musiałbym wtedy opłacać inne instytucje, np. PKP lub PKS.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 20:28   

Beatles napisał/a:

Rozsądek kazał mi zabrać głos,a nie niechęć do tego typu wymian więc proszę abyś takich sugestii nie czynił.Przypominam sobie pierwszy odcinek "Zmienników" S.Bareji gdzie Jacek Żytkiewicz jedzie do pracy najpierw rowerem,potem łodzią,autobusem,tramwajem itd.Podobną drogę przebyły by te pieniądze zanim trafią na konto Fundacji.Pomysł moderatora żeby grosiki korespondować przez ileś tam wymian a ostatnia osoba wyśle je do ciebie uważam za kwintesencję kuriozalności i pomysł rodem z filmów wymienionego przeze mnie reżysera.

To ten tekst Dominika-"Przy łączonych tzw. wielostronnych wymianach możnaby dołączać z góry ustaloną ilość groszy i przekazywać wraz przedmiotami wymiany do następnej osoby a ta poza nimi dołożyłaby swoje i przekazała jeszcze dalej, do następnego forumowicza który zechciałby się w ten sposób wymienić. Ostatnia osoba w wymianie miałaby za zadanie przekazać całość groszy do Beatlesa. "
Ostatnio zmieniony przez bodacious 2012-03-03, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 21:03   

To Dominik poddał ten pomysł, który - nie ukrywam - jednocześnie spodobał mi się, z drugiej strony zaskoczył.
Ja myślałem o czymś zupełnie innym. A mianowicie o tym, żeby to w stosunku do mnie i tylko do mnie - jeśli forumowicz nie miałby nic do zaoferowania w zamian - podesłał grosiki. Wówczas nie byłaby to waga 1,5kg czy większa, a powiedzmy - 0,5kg.
Ale - jak zaznaczyłem - i nie masz sie za co obrażać - wolna wola każdego. Nie odpowiada Ci taka wymiana, to w niej nie uczestniczysz. Odpowiada - bierzesz w niej udział. Nawet gdybyś miał coś dla mnie do wymiany, i tak musiałbyś "uszczęśliwić" Pocztę Polską opłatą za wysyłkę. Bez względu na to, czy przesyłka bvędzie zawierała grosiki, czy inne walory wymienne.
Zakładając ten temat miałem nna uwadze jedynie i tylko jedynie tro, aby nie być posądzonym, że w ramach wymiany biorę nie walor wymienny, tylko obiegową monetę.

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 21:10   

Beatles napisał/a:
Zakładając ten temat miałem nna uwadze jedynie i tylko jedynie tro, aby nie być posądzonym, że w ramach wymiany biorę nie walor wymienny, tylko obiegową monetę.

Jestem pewien,że nikt cię o to nie podejrzewał.Pozdrawiam.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-03, 21:11   

Nie wiadomo, regulamin jest regulaminem.
Trzymaj sie.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2012-03-04, 01:10   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

szejkoszwejk napisał/a:
Ale logika mi podpowiada .Przypuśćmy że chcę Ci wysyłam :
1000 monet jedno groszowych
ich waga to ~1,6 kg

Mówimy o realiach a nie przypuszczeniach - posiadasz 1000 monet jedno groszowych?

100 lub 200 takich monet będzie ważyło odpowiednio około 160 lub 320 gram. Takiej wielkości przesyłki często się wysyła przy wymianach.

bodacious napisał/a:
Beatles napisał/a:

Rozsądek kazał mi zabrać głos,a nie niechęć do tego typu wymian więc proszę abyś takich sugestii nie czynił.

Nie rozsądek a dobra wola jest tu potrzebna Arkadiuszu.

bodacious napisał/a:
Przypominam sobie pierwszy odcinek "Zmienników" S.Bareji gdzie Jacek Żytkiewicz jedzie do pracy najpierw rowerem,potem łodzią,autobusem,tramwajem itd.Podobną drogę przebyły by te pieniądze zanim trafią na konto Fundacji.Pomysł moderatora żeby grosiki korespondować przez ileś tam wymian a ostatnia osoba wyśle je do ciebie uważam za kwintesencję kuriozalności i pomysł rodem z filmów wymienionego przeze mnie reżysera.

To ten tekst Dominika-"Przy łączonych tzw. wielostronnych wymianach można by dołączać z góry ustaloną ilość groszy i przekazywać wraz przedmiotami wymiany do następnej osoby a ta poza nimi dołożyłaby swoje i przekazała jeszcze dalej, do następnego forumowicza który zechciałby się w ten sposób wymienić. Ostatnia osoba w wymianie miałaby za zadanie przekazać całość groszy do Beatlesa. "

Arku, lubię filmy Barei. Szczególnie lubię film pt. "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz". Jest tam tekst dwóch, miłych panów:
"-Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie: wstaję rano, za piętnaście trzecia; latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem. Śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę.
-No, ubierasz się pan.
-W płaszcz. Jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaa... fakt!
-Do pekaes mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest pekaes.
-I zdanżasz pan?
-Nie. Ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się.
-He, he, he, he.
-Przystanek idę do mleczarni - to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa (mleko, widzi pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada). W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny i do Stadionu, a potem to już mam z górki. Bo tak: 119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu, znaczy - w robocie. I jest za piętnaście siódma!(...)"

Miałem na myśli dwie, trzy osoby. Tak jak z powodzeniem teraz się wymieniałem kilka razy przy wymianach wielostronnych. Nie chodzi tu o jakieś wielkie ilości np. 1000 monet tak jak przedstawiał to szejkoszwejk, tylko mniejsze - 100 może 200 - tyle ile ktoś chce przekazać lub tyle ile uzbierał.
Rozwiązanie Prankstera traktuję jako pierwowzór, rozszerzyłem tylko możliwość działania.

Podoba mi się cały pomysł Beatlesa i chętnie mu w tym pomogę. Mieszkamy "niedaleko" siebie więc przekazanie osobiście tych groszy nie będzie żadnym problemem. Jeśli ktoś będzie chętny pomóc Koledze to tylko chwała mu za to.

Co do bodaciousa i szejkoszwejka... cóż, Beatles dosyć jasno się wyraził.
Beatles napisał/a:
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-04, 07:42   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-04, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-04, 08:52   

Szejkoszwejku, trzeba było zostawic swoje wiadomości. Niechby wszyscy się z nimi zapoznali...............
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2012-03-04, 20:56, w całości zmieniany 3 razy  

bodacious
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-04, 08:58   

Moderator z rozpędu rozbudowuje posty jak własne "ego".Małpuje mój tekst z Bareji rozbudowując go,małpuje pomysł Prankstera
domimuseums napisał/a:
Rozwiązanie Prankstera traktuję jako pierwowzór, rozszerzyłem tylko możliwość działania.

rozszerzając go.Tylko,że z tego twojego deliberowania nic nie wynika.Możecie się taplać w tym przesyłaniu groszówek i wydawać pieniądze na przesyłki.Skuteczniejszą i szybszą metodą pomocy jest wpłata pieniędzy bezpośrednio na konto Fundacji.Dzban Beatlesa napełni się groszówkami dopiero za następne kilka lat(zbiera kilka lat ,a ma dzban wypełniony w połowie).Moja propozycja: niech każdy ,kto ma ochotę wpłaci powiedzmy 10 pln na konto wybranej przez nas Fundacji z dopiskiem "od forum Collections.pl" Proponuję Dominika "Wielkiego Moderatora" na koordynatora tego pomysłu.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 09:15   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Niestety przez weekend staram sie nie odpalac kompa. Dyskusja sie tu rozpetala konkretna, niestety nie wiem co do powiedzenia mial szejkoszwejk, bo w miejscu jego wielu postow widze 3 kropki.

Co do wywolania mnie do tablicy zebym przedstawil jakis skan czy dowod na to, ze proponowano mi handel. Nie mam go. Najstarsze PW mam z poczatku lutego, a wiadomosc z propozycja sprzedazy przyszla wczesniej, jakos w grudniu 2011 i niestety juz sie usunela przez naplyw innych PW. Macie jednak slowa moje i jeszcze innego uzytkownika. Skoro chcecie sobie zyc w bajkowym swiecie i uwazac, ze skoro nie ma dowodow to nie ma problemu to prosze bardzo. Wasza sprawa.

Co do wysylanie jednogroszowek poczta to faktycznie klania sie Bareja. Fizyczne wysylanie jednogroszowek w imie zapelnienia jakis dzbankow to niestety jakas paranoja. Chcemy pomoc komus potrzebujacemu czy chcemy zapelnic dzbanek. Wydaje mi sie, ze w takiej akcji najwazniejsza jest taka optymalizacja kosztow zeby uzbierac jak najwiecej, a nie cieszyc sie widokiem dzbanka z jednogroszowkami.

Pomysl z jakims gromadzeniem siana z wymian, nie jest zly, ale jego techniczne wykonanie to porazka. Beatles, a poczte masz? Z tego co wiem przelew nie jest jedyna droga przeslanie kasy. Mozna puscic przekazem pocztowym. Podejrzewam, ze jak bysmy sie nie wyglupiali w wysylanie miedziakow w kopertach to spora kwote bysmy zaoszczedzili na przesylkach. Moglaby ona znacznie powiekszyc sumke jaka bysmy przekazali na fundacje. Sam mam spora puszke groszowek, ale jak mam ja wysylac to wole to wrzucic bezposrednio do puchy wolontariusza w dniu finalu + to co bym wydal na ewentualna przesylke.

Pozdrawiam.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

wiwern 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 11:15   
  Rodzaj kolekcji: brak

W całej tej dyskuji straciliście, niestety temat przewodni :( . Tematem jest zgoda na zbieranie jednogroszówek przez kolegę, a nie sens tego zbierania. Mi nie przeszkadza, jak chce zbierać i znajdzie chętnego na realizację to prosze bardzo, po co ta cała ideologia pt , to głupie, to Bareja itd.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 15:09   

FALUBAZ - jesli chodzi o Szejkoszwejka, to wstawianie kropek czy kresek, to już jest jego hobby. Nie w pierwszym temacie odwala takie numery. Widocznie wstydzi się swoich wypowiedzi, ale to już jego sprawa.
Jeśli chodzi o zbieranie przeze mnie groszówek, to prawdę mówiąc Domismuseum trochgę przesadził, choć nie ukrywam - jego pomysł mi się podobał
Mnie głównie chodziło o coś innego, a mianowicie o fakt, że gdyby ktoś kto chce dokonać ze mną wymiany, a nie miałby nic do zaoferowania z rzeczy które kolekcjonuję, aby zamiast tego podesłał mi groszówki.
Jest to oczywiście karalne z uwagi na regulamin forum, bo są to monety obiegowe i mógłbym narazić się na wspomnianego na początku "Karniaka". Dlatego pytałem w jaki sposób można obejść regulamin, żeby nie zarobić "kopa".
W dalszym ciągu podtrzymuję swoją propozycję - wymiana za grosiki tylko w momencie jak forumowicz nie będzie miał możliwości wymienić się za coś co leży w zakresie moich zbierackich zainteresowań.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 16:34   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

W sumie bodacious ma rację. Dla każdej rozsądnej ilości grosików koszty wysyłki przekraczałyby wartość samych monet. Mam więc kolejny pomysł.

Przez 3 miesiące w roku (grudzień - luty) niech będzie można wrzucać na forum linki do aukcji. Przy tym, że nie do dowolnych aukcji, a jedynie do tych wystawionych na Aukcjach WOŚP. Choćby nawet byłoby to możliwe tylko w jednym przypiętym wątku na forum. Oczywiście cała kwota uzyskana na aukcji idzie na konta WOŚP, a sprzedawca wysyłałby na swój koszt (o ile kupującym byłaby osoba z forum). Do tego można by było przygotować "forumowe" szablony aukcji, żeby było wiadomo, że to członkowie naszego forum wspierają WOŚP.

Natomiast wracając do sedna sprawy - osobiście uważam, że wysłanie większej ilości grosików nie powinno naruszać regulaminu, ze względu na to, co wynika z postów bodaciousa - taka forma "sprzedaży" jest bez sensu, ponieważ więcej można wydać na wysłanie grosików, niż w rzeczywistości są one warte.

Druga sprawa - ja zbieram obiegówki, w mojej kolekcji znajdują się wszystkie roczniki grosików z lat 1990-2011, mam w kolekcji również setki monet, którymi nadal można płacić (centy USA, pensy i funty brytyjskie, monety Chorwacji, Norwegii, Szwecji, Rosji, Litwy, euro, itd.), w tym również i GNy, które nawet w którymś poście mam zaznaczone, że mogę przyjąć wszystkie. Nie tyle ze względu na ich wartość nominalną, a raczej na łatwość, z jaką mogę je dalej wymienić. Równie dobrze nieregulaminowa może być wymiana na czyste aktualne znaczki pocztowe, w końcu mogą posłużyć do uregulowania kosztów wysyłki na poczcie.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 17:13   

Ok, cieszę sie, że jesteś "za", bo w momencie gdyby ktoś chciał zarzucić mi handlowanie na forum, zawsze odeślę go do PUB-u.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2012-03-05, 19:30   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Cała sprawa z wymianą, ogólnie pojętych, aktualnych monet obiegowych jest dziwna. Na forum jest wielu użytkowników (w tym i ja), którzy mają wystawione aktualne monety obiegowe z różnych państw i jakoś nikt nie robi afery, czy jest to legalne (w świetle regulaminu), czy też opłaca się za nie wymieniać... Ponadto, biorąc pod uwagę szczytny cel, jestem za tym, aby Beatles mógł przy pomocy tego forum uzupełnić owe dzbany do pełna. Wiem jednak, że moje zdanie jest na tym forum mało warte (przynajmniej dla niektórych użytkowników), dlatego też nie będę dalej brał udziału w tej dyskusji. Ostateczny głos odnośnie całej tej sprawy, po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi, powinien zabrać któryś z adminów.

Pozdrawiam

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 08:35   

Wy to macie problemy... :)

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-06, 09:37   

No wiesz........... a po co mam złapać "bana"? Lepiej 1500 razy zapytać, niż raz żałować.

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 15:55   

...
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-06, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-06, 16:38   

Czy w tej wiadomości też jutro wstawisz kropki?

szejkoszwejk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 17:01   

..
Ostatnio zmieniony przez szejkoszwejk 2012-03-07, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2012-03-07, 14:20   

szejkoszwejku, a czy mógłbyś choć wytłumaczyć po co to robisz?

venator24 

Poland

Wysłany: 2012-03-28, 09:54   Jak obejść Regulamin Forum i nie złapać "Karniaka"
  Rodzaj kolekcji: niebutelkowane kapsle, podstawki i etykiety piwne

Witam,
Na Forum jestem nowy i nie chciałbym się mądrzyć w tym temacie.
Może założyć nowy temat o tytule: "zbiórka góry groszy na licytację dla WOŚP"

Beatles 

Poland

Wysłany: 2012-03-28, 14:52   

Można, tylko wtedy kto by to zbierał?
Jesli chodzi o moją skromną osobę, zbieram groszaki już od pewnego czasu i chcąc oddać to Orkiestrze na najbliższy finał, potrzebowałbym pomocy. Sam zbierałbym to jeszcze trochę dłużej, a przecież nie o to chodzi.
Prosząc o pomoc kolekcjonerów z tego forum, chodziło mi - jak zaznaczyłem wcześniej - o zaproponowanie za wymianę grosików, ale tylko wtedy, gdy forumowicz nie ma nic co mnie interesuje do wzbogacenia moich zbiorów. A ponieważ są to pieniądze obiegowe, podchodziłoby to pod handel, który jest tutaj regulaminowo zabroniony.

Beatles 

Poland

Wysłany: 2014-03-01, 21:08   

Po nagonce na Jurka Owsiaka w tym roku, już myślałem że z mojego zbieractwa będą nici. Jednak nadal zdecydował się grać i ja w dalszym ciągu uzupełniam dzbany, aby oddać mu na licytację. Jeśli więc można wrócić do tematu, to prosiłbym wszystkich którzy się ze mną wymieniają - o pomoc.

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2015-01-03, 18:49   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

Zbierasz jeszcze te grosiaki ?

Beatles 

Poland

Wysłany: 2015-01-03, 20:27   

Oczywiście. Wazony są dość duże i napełnione dopiero do 2/3. Dlatego jeszcze w tym roku nie mogę ich przekazać. Mam nadzieję, że do przyszłej Orkiestry w 2016 roku mi się uda.
Ostatnio zmieniony przez Beatles 2015-01-03, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

beatkaaa119922 

Poland

Wysłany: 2015-01-08, 22:52   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej, wizytówki z kotami

To dobrze, to ja się chętne dorzucę ;)

Odpowiedz do tematu