Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ikony, motoryzacji, polskiej

Autor Wiadomość
Ikony Polskiej Motoryzacji
FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-11-10, 14:27   Ikony Polskiej Motoryzacji
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

WItam.
Ciekawi mnie kilka spraw dotyczcych tych monet. Jak zobaczylem reklame w tv, to szczerze mowiac myslalem, ze nie wywola to takiego zainteresowania wsrod numizmatykow, a tymczasem ceny na allegro wariuja i chetnych do zakupu nie brakuje. Poza tym jak sie dowiedzialem na stacji pierwsza partia srebrnych monet z Warszawa sie juz rozeszla i bija druga, a moze nawet kolejne.
Mam tez pytanie natury czysto komercyjnej, ale mam nadzieje, ze szefostwo przymknie oko.
Punktow mialem uzbierane akurat tyle, ze spokojnie starczylo mi na dwa sreberka. Problem jednak w tym, ze punkty byly zbierane celem zamienienia ich na jakis sprzet na nowe mieszkanie. Jak to zwykle u mnie bywa zwyciezylo zbieractwo i zamiast miksera beda dwie monety. Pierwsza trafi do mojej skromnej kolekcji, natomiast druga zostala wzieta wylacznie w celu inwestycyjnym:)
Stwierdzilem, ze bardziej oplaca sie za 14tys punktow pozyskac monete i ja sprzedac i kupic mikser niz zamieniac 60tys punktow za mikser.
Nie wiem tylko czy wstrzymac sie ze sprzedaza i dac tej monecie troche polezec w szafce czy od razu ja sprzedac. Baba pozwolila zamienic punkty na monety tylko pod warunkiem, ze za siano z monety dostanie aparature do kuchni. Planuje ja wykiwac i przetrzymac te monete tak, zeby o niej zapomniala i wymienic ja potem za jakas inna srebrna lub nawet jakies starsz Gny.
A wy jak uwazacie? Lepiej to szybko pogonic i uszczesliwic babe czy przetrzymac i potem za cos fajnego wymienic.
O opinie prosze nie tylko numizmatykow.
Pozdrawiam.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-11-10, 16:49   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Po 1 to nie moneta tylko żeton :)

Na 90% wartość monety poleci na łeb po kampanii reklamowej, lub po dobiciu większej ilości.
Większość tych pazłotek trafi do zbieraczy, nie kolekcjonerów więc jeśli o tym nie będzie głośno to stracą na wartości.

Takie jest moje zdanie, ale mogę sobie za to co najwyżej paznokcie dać uciąć :)

Na Twoim miejscu sprzedał bym obie i uszczęśliwił bym "babę" i kupił sobie coś :)

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-10, 16:57   

Jakbyś zdecydował się jednak jedną srebrną monetę przeznaczyć na wymianę, to ja jestem zainteresowana :)

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-10, 16:58   

Ja byłam pierwsza ;]

PW poszło około 16.00 ;]

Czekam na info ;]
Ostatnio zmieniony przez natala-figlara 2010-11-10, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-10, 16:59   

he he :)

mazak
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-10, 16:59   

To, ze zwyciezyla zylka kolekcjonera a nie mikser to dobrze :-D , choc pewno Kobita troszku mialczala - coz "ten typ tak ma" :lol: .
Przechodzac do meritum: uwazam tak jak moj przedmowca, poleci w dol. Na poczatku idzie w gore (szal, cos nowego itp), pozniej spada czasem szybciej czasem wolniej. Jesli dodatkowo zapowiadaja "dobicie" kolejnej parti to tym bardziej, bo nie wierze ze jak w wypadku innych walorow (znaczkow, kart itp) beda sie roznic seria lub jakims znakiem szczegolnym.
Podobnie bylo z zetonami Shella: na poczatku szal, a pozniej w dol.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2010-11-10, 20:04   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Również doradzałbym Tobie zainwestowanie tych żetonów w mikser bo może okazać się że tak spadnie ich wartość w najbliższym czasie że będzie problem aby kupić kobiecie cokolwiek do gospodarstwa domowego. A kobieta jednak docenia pewne zaangażowanie w ułatwienie jej pracy w kuchni :)
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-11-11, 07:30   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe, kapsle

Cytat:
A kobieta jednak docenia pewne zaangażowanie w ułatwienie jej pracy w kuchni :)

No dokladnie. Zwlaszcza jak sam sie wezme za robote i zrobie obiad;)
W takim razie mile panie wybaczcie, ale zeton ten puszczam "do Zyda" zeby jak najwiecej za niego wyrwac. Mam nadzieje, ze starczy na mikser.
Dziekuje tez za cenne rady bardziej zorientowanych kolegow.
Jakby ktos z forum mimo wszystko chcial te menete to moge ja wymienic na Gny lub cos srebrnego pod warunkiem, ze bedzie tego porownywalna wartosc jaka teraz ten zeton osiaga. Za dwa tygodnie powiniennem juz go miec, jak nikt do tej pory sie nie zglosi z ciekawa propozycja to go spieniezam.

Pozdrawiam.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-11-12, 10:51   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Chciałbym mieć Warszawę w kolekcji, ale nie dam za nią 300 zł. Zwłaszcza, że podobno jest już zamówiona 2 seria Warszaw, kolejne 5000 sztuk. Sprawdziłem na stronie Orlenu, może być nawet parę serii po 5000.

Małe wyliczenie. Ten żeton ma 10 gram srebra próby 500.
Zawartość srebra = 10 g * 500/1000 = 5 g
j.w. w uncjach (1 oz = 31,105 g) = 0,16 oz
Kurs Ag = 28$/oz
Kurs $ = 2,82 zł
0,16 * 28 * 2,82 = 12,63 zł

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-11-12, 10:54   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

haha zabawny certyfikat nawet nie ma nakładu, więc będą bić puki się będą sprzedawać :)

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-11-12, 11:02   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Kolejna ciekawostka. Mam już Syrenkę i dużego fiata, a na certyfikacie syrenki są 2 interesujące liczby:
- łącznie wyprodukowano 521 311 sztuk (o samochodzie)
- Nr 522 959 / 750 000 (o żetonie)

Czyli żetonów jest prawie o połowę więcej niż wyprodukowano syrenek.

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-11-12, 11:03   

Tez nie jest powiedziane, bo na stacji, gdzie to zamawialem wisiala kartka, ze jest dobijana druga seria 5000 sztuk i bedzie rozdawana do wyczerpania zapasow. Nic nie bylo o biciu kolejnych, ale faktycznie bardziej to prawdopodobne niz mniej, ze sie tak wyraze.

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-25, 12:08   

Dziś na stacji pani poinformowała mnie,że jest dostępna srebrno-złota moneta....za 28 000 punktów....

ktoś już ją posiada?

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-11-25, 12:51   

Widac wyszlo jakies uzupelnienie serii.
Od poprzedniej rozni sie tylko pozlacanym rewersem, a widze, ze dwa razy tyle punktow wolaja. Ciekawie kombinuja.
Ostatnio zmieniony przez FALUBAZ_ZG 2010-11-25, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu