Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: george03, lego, procesory

Autor Wiadomość
George03
george03 

United Kingdom

Wysłany: 2011-03-30, 13:19   George03
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, Albumy BOHMA

Witam.
Jako, że jestem nowy - a wiadomo - lepiej interesy robi się z osobami o których cokolwiek się wie, to przedstawię się tutaj przynajmniej na tyle, na ile to potrzebne ;) Jako, że jestem przeciw ekshibicjonizmowi w sieci to nie znajdziecie mnie na żadnej naszej klasie czy innym facebooku.

Mam na imię Jurek i mieszkam we Wrocławiu. Rocznikowo mam już 31 lat i pracuję jako serwisant komputerowy (czyli zajmuję się w zasadzie wszystkim co związane z komputerami prócz programowania ;)) Z racji zawodu (który przy okazji jest także moim hobby) jakiś czas temu zacząłem kolekcjonować stare procesory. Moja kolekcja jest na razie dość skromna ale myślę, że z czasem się powiększy.

Za młodu - kiedy koledzy z klasy zbierali puszki po piwie - ja, będąc z rodziny niepalącej, postanowiłem zbierać twarde opakowania po papierosach. Następnie przyczepiałem je na słomiance nad łóżkiem. Hobby to jednak zarzuciłem kiedy liczba marek zaczęła mnie przerażać ilością i różnorodnością a i za stary byłem by zbierać puste paczki z ulicy ;)
Pudełeczka leżą sobie w kartonie na strychu i jeśli mi jakieś gryzonie z nich nie porobiły sieczki to niedługo znajdą się w propozycjach wymiany :)

Moim głównym hobby a zarazem takim powrotem do dzieciństwa są klocki Lego. Posiadam kilkanaście zestawów oraz sporo klocków "niezrzeszonych".
Nie jestem fanem ogólnego motywu ani też nie zbieram ludzików na wystawę. Klocki zbieram po to by móc w przyszłości z dzieckiem tworzyć z nich miasta, okręty czy cokolwiek nam się zamarzy (jak to robiłem do 19-go roku życia i właśnie postanowiłem powrócić do starej pasji). Niestety nie posiadałem aparatu za młodu i wiele z rzeczy, które stworzyłem nigdy już nikt nie zobaczy ale na pewno jeszcze będę miał co fotografować i moja kolekcja zbudowanych rzeczy się powiększy :)

Nie uznaję klocków Lego z serii Bionicle oraz wszelkich "wielkich kawałków które zajmują sporo miejsca i nic poza pierwotnym przeznaczeniem w zestawie nie da się z nich zrobić"
Nie zbieram także klocków "legopodobnych" jako, że tylko precyzja wykonania klocków Lego jest dla mnie satysfakcjonująca.

Znalazłem ostatnio pewien album zoologiczny Bohma, który moja babcia uzupełniała w latach 1937-39 kartami z obrazkami (za 10 bonów z opakowań mieszanki (kawy?, herbaty?) wysyłano dwie serie obrazków. Babci udało się zebrać 11 kart na 18 możliwych. Postanowiłem w miarę możliwości uzupełnić babci kolekcję o ile nie okaże się to niewykonalne (bo w sumie nie wiem czy wojna nie pokrzyżowała planów wydania pozostałych kart...)

To na razie tyle jeśli chodzi o mnie i o to co chciałbym dostać na wymianę za różne rzeczy, których szkoda było wyrzucać a które komuś mogą powiększyć kolekcję :)

Pozdrawiam

To mam na wymianę
Ostatnio zmieniony przez george03 2011-03-31, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
MarcinW 

Poland

Wysłany: 2011-03-30, 14:30   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Witam na forum, fajna historia, życzę powiększenia kolekcji. :)

natala-figlara
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 14:31   

Witaj, witaj!

Życzę wieluuu udanych wymian i nowych znajomości!

pozdrawiam, Natalia

george03 

United Kingdom

Wysłany: 2011-04-08, 12:29   Moja kolekcja procesorów komputerowych
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, Albumy BOHMA

Postanowiłem dodać tu zdjęcie mojej (skromnej jeszcze) kolekcji starych procesorów komputerowych
Duble znajdują się w najniższej linii jakby znalazł się ktoś chętny na wymianę (w co wątpię :-P )
Zdjęcie w większej rozdzielczości można obejrzeć TU

To mam na wymianę

Odpowiedz do tematu