Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gazetka, kolekcjoner.

Autor Wiadomość
Gazetka "Kolekcjoner". Co wy na to?
knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 12:04   Gazetka "Kolekcjoner". Co wy na to?
  Rodzaj kolekcji: Naszywki Służb Mundurowych

Co w na to, żeby "wydawać" co miesiąc w formacie "PDF" gazetkę "Kolekcjoner" w której były by opisywane różne kolekcje, ciekawostki, wywiad z kolekcjonerem, ogłoszenia?

www.fb.com/NaMundurze
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2011-01-26, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 13:09   
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki

Dobry pomysl ale trzeba by zebrac kilka osob ktore by to redagowaly. Wiadomo ze kazdy by na PW, email lub gg wysylal swoje propozycje tego co ma sie w danym numerze znajdowac ale ktos musi to zlozyl w jedna calosc by jakos to gralo. Moze jakies kategorie utworzyc zeby nie bylo sytuacji ze w jednym numerze bedzie opis pieciu kolekcjonerow a w nastepnym tylko same ogloszenia i ciekawostki. Jesli ktos sie zgodzi na bycie "redaktorem naczelnym" chetnie pomoge w tworzeniu gazetki w miare swoich mozliwosci. Pozdrawiam

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 14:13   

Tak myślałem żeby zostać "redaktorem naczelnym", ale potrzebował bym jeszcze kilka innych osób, do zbierania informacji itp ;)

www.fb.com/NaMundurze

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 14:28   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Też o czymś takim myślałem. Na wiosnę miałem powoli ruszać z takim projektem (łącznie z rejestracją czasopisma w sądzie). Mógłbym zająć się składem.

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 14:28   

Tj w sądzie też trzeba ?

www.fb.com/NaMundurze

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 14:30   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Nie trzeba, ale lepiej ten temat zalatwic to cie nikt nie okradnie.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 14:31   

Hmm. Myślałem że to będzie "Lajtowa" sprawa. Ale jak sądownie coś załatwiać to raczej odpada ;(

www.fb.com/NaMundurze

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 15:43   

Narazie ruszmy z tym pomyslem a pozniej pomartwimy sie o sprawy sadowe. Przeciez nie wiadomo jak ta gazetka sie przyjmie wiec poco robic sobie dodatkowy klopot. Stworzmy kilka numerow i rozpowszechnijmy je miedzy uzytkownikow ktorzy dzieki swoim opiniom zdecyduja czy projekt ma sie rozrosnac.
Jak juz pisalem moge pomoc w tworzeniu, zawsze lubilem pisac rozne referaty, relacje itp. Jako ze to byl temat zapoczatkowany przez Knaustychy wiec do niego nalezy ostatnie slowo na temat osob redagujacych i innych spraw zwiazanych z gazetka

monika_z 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 16:18   
  Rodzaj kolekcji: Bilety autobusowe i kolejowe, kapsle polskie

Pomysł fajny, też mogę pomóc w razie czego.

Moja kolekcja biletów

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 17:10   

Wizytownik - dzięki ;). Wiec wszystkie zainteresowane osoby "projektem" Proszę o kontakt na gg 4236652 ;) ( żeby nie było tłoku, czy jakiś "problemów", puki co w "redakcji" będzie koło 3-5 osób. Wiec kto pierwszy ten lepszy ;) ;) ;) )

www.fb.com/NaMundurze
Ostatnio zmieniony przez knaustychy 2010-12-22, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 20:06   

Takie małe pytanko. Wolicie gazetkę w PDF raz w miesiącu, czy stronę z aktualizacjami na bieżąco?

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 20:07   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

PDF

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 20:11   

Ja też szczerze mówiąc wolałbym PDF, bo strona to minimum kilka osób musi być. A Np nie ma tylu imprez, czy kolekcji zeby opisywać np co tydz, dla tego zadecydujcie wy ;) ;)

www.fb.com/NaMundurze

Gość

Wysłany: 2010-12-22, 20:12   

Sądzę że na początek lepsze rozwiązanie to PDF może kiedyś stronka...

Gość

Wysłany: 2010-12-22, 21:28   

Świetny pomysł z tą gazetką. Co prawda nie bardzo się znam na pracy dziennikarskiej, ale z chęcią poczytam.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2010-12-22, 22:46   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Bardzo ciekawy pomysł, myślę że na początku najlepsza będzie gazetka w formie pdf gdzie można ją albo pobrać albo podesłać znajomym. Stronka to już więcej zdecydowanie pracy ale też troski o jej utrzymanie i aktualizowanie. Gdybym w czymkolwiek był pomocny to proszę na PW lub email o kontakt. Z chęcią pomogę. Czasem różne muzea podsyłaja mi w pdf`ach swoje gazetki - można podejrzeć jak pewne sprawy rozwiązują za pomoca grafiki lub składu tekstu.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2010-12-23, 07:35   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

jak juz wystartujecie to w miare wolnego czasu moge cos naskrobac o swoich odznakach, ewentualnie o biletach zuzlowych, bo monetki sobie zbieram, ale od niedawna i wiem, ze sa o wiele bardziej doswiadczeni w tej dziedzinie.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-12-23, 08:02   

Dziękuję za zainteresowanie. Puki co zbieram materiały do pierwszych dwóch numerów. Pozdrawiam ;)

www.fb.com/NaMundurze

Gość

Wysłany: 2010-12-23, 16:39   

Też podoba mi się ten pomysł ;)
Knaustychy, "póki", a nie "puki", tak, żeby się nie zapomniało ;)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-12-26, 18:30   

Jeśli potrzeba będzie trochę miejsca na serwerze na gazetkę lub np. wydzielony dział na forum to piszcie śmiało.

Pozdrawiam

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 17:27   

knaustychy napisał/a:
Hmm. Myślałem że to będzie "Lajtowa" sprawa. Ale jak sądownie coś załatwiać to raczej odpada ;(

Postanowilem troche przeszukac internet w poszukiwaniu info na temat rejestracji takich projektow. spotkalem sie z wieloma opiniami, jedni pisza ze trzeba rejestrowac inni ze nie trzeba. ogolnie "gazetki, czasopisma, biuletyny itp" wymagaja rejestracji. moze stworzylibysmy ten projekt w formie newslettera ktora wg mnie nie wymaga rejestracji sadowej (nie znalazlem zastrzezen). Jesli dobrze sie orientuje newslettery sa wysylane do uzytkownikow ktorzy zlozyli "zamowienie" poprzez podanie emaila na ktory ma byc wyslane.

Morion napisał/a:
Jeśli potrzeba będzie trochę miejsca na serwerze na gazetkę lub np. wydzielony dział na forum to piszcie śmiało.

Gdy stworzymy nasz newsletter (przepraszam za naduzywanie tego slowa ale nie chce nazywac tego gazetka zeby nie bylo potem nieporozumien) mozna by dodac temat, w ktorym informowalibysmy uzytkownikow o nowych numerach, a Ci zainteresowani zostawiliby swoj email. Mysle ze nie bedzie problemem wyslanie kilku egzemplarzy poprzez email (nawet moge sie zglosic na ochotnika ze zajme sie wysylka)
Ostatnio zmieniony przez Wizytownik 2010-12-28, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 18:13   
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Wizytownik napisał/a:
Gdy stworzymy nasz newsletter (przepraszam za naduzywanie tego slowa ale nie chce nazywac tego gazetka zeby nie bylo potem nieporozumien) mozna by dodac temat, w ktorym informowalibysmy uzytkownikow o nowych numerach, a Ci zainteresowani zostawiliby swoj email. Mysle ze nie bedzie problemem wyslanie kilku egzemplarzy poprzez email (nawet moge sie zglosic na ochotnika ze zajme sie wysylka)

Zdecydowanie lepiej było by umieścić go na serwerze i w e-mailach rozsyłać same linki. Jest co najmniej kilka dobrych powodów by nie przesyłać plików ponad 200kb przez e-mail.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 18:25   

Tylko ze nie jestem pewien czy to jest dalej newsletter. Jesli jest to mozemy wysylac sam link do pobierania.

Definicja z wikipedii:
Newsletter - elektroniczna forma biuletynu – czasopisma rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej do prenumeratorów.

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 18:34   

To nie ma znaczenia.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 18:36   

Jesli nie ma znaczenia to wtedy oczywiste ze lepszy jest link niz caly plik.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 19:24   

Newsletter to biuletyn w formie elektronicznej. Newsletter/biuletyn/gazetka/czasopismo - bez znaczenia jak się to nazwie, tak czy inaczej powinno być zarejestrowane (powinno - tak jak sprzedając powinno się płacić podatek czy zarejestrować działalność gospodarczą; niby można bez rejestracji, ale w razie czego mogą być problemy i to spore). Według ostatniego wyroku Sądu Najwyższego prasa w internecie też musi być rejestrowana. Inną sprawą jest to, co podpada pod definicję prasy.

Nie ma znaczenia forma publikacji - czy jest to rozsyłane mailem, czy wysyłana jest tylko informacja, że można sobie ściągnąć plik spod podanego adresu. Liczy się tylko fakt opublikowania.

Jak wspomniałem wcześniej, sam planowałem ruszyć z takim projektem, ale zdecydowanie w postaci strony internetowej. Póki co udostępniam swoją stronę jako zaplecze dla gazetki. Przy okazji, skrypt, który wybrałem umożliwia prowadzenie małego bloga przez każdego użytkownika. Jeśli ktoś chciałby zacząć prowadzić na tej stronie swój blog zapraszam na GG (1512528).

Swoją drogą, rejestracja czasopisma w sądzie chroni prawnie gazetę (choćby tytuł - jest prawnie zarejestrowany) oraz daje pewne korzyści wynikające z prawa prasowego. Daje również trochę więcej powagi i profesjonalizmu.

Wizytownik 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 21:04   

To jest wlasnie nasze polskie prawo. Ta ustawa o prasie pochodzi z 1984 roku i znajduje sie w niej zapis o srodkach przekazu masowego wynikajace z przyszlego postepu technicznego, czyli w naszym wypadku internet. Poprostu ta ustawa powinna byc poprawiona aby odpowiadac biezacym sposobom przekazywania informacji, bo niejednoznacznie z niej wynika co podpada pod slowo prasa.
Pomysl z newseletterem podalem poniewaz wiekszosc stron internetowych posiada takowa opcje i watpie zeby mieli to zarejestrowane w sadzie. Nie namawiam nikogo do takich praktyk tylko chce ukazac jak rozni ludzie interpretuja przepisy prawa
Jesli tak sie przedstawia sprawa to watpie zeby ktos sie wzial za robienie takiej gazetki. Oczywiscie nie wykluczam nikogo. Prankster pisales ze mozna to zrobic w formie stronki - wg mnie (to moje zdanie) nie odda to charakteru jak chocby gazetka w formie pdf gdzie jest okladka z tytulem, jakis spis tresci i poszczegolne artykuly ze zdjeciami. Jesli ktos zdecyduje sie na projekt gazetki pdf to chetnie pomoge w tworzeniu.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 21:31   

Myślę, że rozmowy na temat rejestracji będą sensowne dopiero po ukazaniu się kilku numerów gazetki. Wcześniej nie ma co się tym przejmować.

"Biuletyn Informacyjny TPZN" ukazuje się od jakiegoś czasu a też wniosek nie został jeszcze złożony (chociaż miałem to zrobić już jakiś czas temu).

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-12-28, 22:22   

Prankster napisał/a:
Myślę, że rozmowy na temat rejestracji będą sensowne dopiero po ukazaniu się kilku numerów gazetki. Wcześniej nie ma co się tym przejmować.

Sądzę, że nie będzie się co przejmować w całym cyklu życia tej gazetki. Tak z dystansu spojrzeć, rejestracja gazetki kolekcjonerskiej w sądzie? Przerost formy nad treścią... Może kiedyś w jakimś konkretnym celu. Ale na razie uważam, że nie ma co sobie głowy tym zawracać.

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2011-01-07, 14:55   

Rozmawiałem z znajomym (prawnik) na temat tej gazetki. Powiedział mi że nie ma sensu nie rejestrować tego. Najlepiej zarejestrować od 1-wszego numeru bo różne cuda się dzieją ( kradzieże artykułów, lub inne rzeczy których później nie można udowodnić, lub gdzieś się zgłosić, ze względu na to że każdy mógł z tego korzystać nie było znaku zastrzeżonego czy jakoś tak ;) ). W takim razie jednak Ja zrezygnuje z "Prowadzenia, lub rozpowszechniania" takiej gazetki, głównie ze względów prawnych, i rejestrowania tego w urzędach. Jeżeli ktoś się by zdecydował prowadzić "gazetkę", chętnie pomogę. Przepraszam osoby które pokazały chęci do prowadzenia - pomocy, ale sami będziecie rozumieli, że mamy takie prawo, którego nie da się ugiąć.. pod takim względem ;)

www.fb.com/NaMundurze

Odpowiedz do tematu