Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aparat fotograficzny, fotokolekcja, obiektyw, sprzet fotograficzny

Autor Wiadomość
Fotokolekcja
fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2013-11-26, 20:53   Fotokolekcja
  Rodzaj kolekcji: kolekcjoner aparatów

Witam serdecznie, od kilku lat zbieram stare aparaty i sprzętu fotograficzny - mam ponad 60 sztuk aparatów, plus dodatkowe obiektywy, lampy błyskowe, światłomierze, książki itp., itd.. Założyłem niedawno blog pod adresem http://fotokolekcja.blog.pl/ i zamieszczam tam opisy, zdjęcia i recenzje aparatów z mojej kolekcji. Najstarszy aparat z mojej kolekcji ma ponad 100 lat i jest to mieszkowy Kodak - posiadam jeszcze kilka aparatów, którym niewiele brakuje do stu lat, także myślę, że na blogu jest co oglądać i co czytać. Posiadam wiele ciekawych aparatów, trudno dostępnych w Polsce, kilka aparatów mam przywiezionych ze Skandynawii, a ten ponad 100 letni Kodak jest z Czech. Opisując aparaty staram się, aby tekst był jak najbardziej zrozumiały nawet dla laika. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do odwiedzin bloga.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr K.

Ostatnio opisywałem aparat Beroquick SL 125, produkowany przez niemiecką firmę Beier, której właścicielem był Woldemar Beier.
To link do tego postu: http://fotokolekcja.blog....ka-firme-beier/

A to "fotka-zajawka" tego aparaciku:

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-11-26, 21:54   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Witaj na forum!

Naprawdę masz bardzo ciekawe hobby a zaprezentowane zdjęcia zrobione na poszczególnych modelach zrobiły na mnie wrażenie... Aż mi szczęka opadła!
Ważne jest jak się kadruje, jakiego filmu używa i jakiej jest czułości ale zdjęcia czarno-białe ale i te kolorowe - jakbym je robił w tamtej epoce. Epoce modelu aparatu z którego pstryknałeś fotki.
Nie retuszowałeś tych zdjęć, obrabiałeś cyfrowo etc.? Używałeś jakiś filtrów tylko na obiektywie?

I blog i kolekcja aparatów - super! Gratuluję! :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2013-11-26, 22:07   

Miło mi, bardzo mi miło, że tak szybko ktoś zwrócił uwagę na mój post, a co ważniejsze na mój blog o kolekcji aparatów :) Już na sam początek muszę sprostować, że autorem zdjęć wykonanych niektórymi modelami aparatów jakie opisuję nie jestem tylko ja. Ja jestem tylko autorem zdjęć i to bardzo zwyczajnych zdjęć wykonanych aparatem Porst Compact Reflex S :) W każdym poście o ile dodaję fotki poglądowe wykonane danym modelem na końcu umieszczam informację kto jest autorem wykonanych fotografii. Zdjęcia wykonane Startem-B i Certo-Photem wykonały osoby, które wymieniłem z imienia i nazwiska na końcu wpisów - oczywiście uprzednio pytając o zgodę na publikacje ich fotografii na moim blogu. Uczciwość to podstawa.

P.S. Wiem, że pisałem już o tym w innym miejscu na forum, ale chciałbym zapytać raz jeszcze: czy jest możliwość stworzenia nowego działu na forum? Konkretnie nazwanego: Aparaty i sprzęt fotograficzny.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr K. :)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2013-11-26, 22:50   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Rozumiem, nie mniej zdjęcia są bardzo dobre.

Co do nowego działu - trzeba by zapytać samego administratora co o tym myśli ale chyba przeciwwskazań nie ma. Jedyny mankament to ten że mało jest na forum ofert z aparatami choć wiem że kilka osób jest zainteresowana, szczególnie starszymi, analogami.

Te oferty znajdziesz w dziale "Inne".

Powodzenia w poszukiwaniu i zdobywaniu następnych modeli do swojej kolekcji.
I owocnych wymian na tym forum!
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2013-11-26, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  

fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2013-11-26, 23:27   

Kurcze zależałoby mi na osobnym dziale kolekcjonerskim poświęconym fotografii, bo to jednak obszerna dziedzina - i zasługuje na szacunek :)

Dzięki serdeczne, mam nadzieję, że pobyt na tym forum wzbogaci mnie kolekcjonersko i "kumpelsko" :)

P.S. I oczywiście też życzę ciągłego powiększania Twojej kolekcji :)

Pozdrawiam,
Piotr K.

Carycek1 

Poland

Wysłany: 2013-11-27, 11:15   
  Rodzaj kolekcji: monety, banknoty, żetony, znaczki, koperty FDC, karty pocztowe, mapy, przewodniki

Witaj!

Masz fajne hobby. Ja też mam kilka (a dokładniej 3;) starych aparatów fotograficznych, a konkretnie firm: Echo, Beltica i Fed z ZSRR. Czy dałbyś radę zidentyfikować rok produkcji aparatu Echo? Mogę podesłać Ci zdjęcia na pw.

Dzięki z góry za pomoc.

Pomyślnych wymian i znajomości!

fotokolekcja 

Poland

Wysłany: 2013-11-27, 11:29   

Carycek1 napisał/a:
Witaj!

Masz fajne hobby. Ja też mam kilka (a dokładniej 3;) starych aparatów fotograficznych, a konkretnie firm: Echo, Beltica i Fed z ZSRR. Czy dałbyś radę zidentyfikować rok produkcji aparatu Echo? Mogę podesłać Ci zdjęcia na pw.

Witam serdecznie, szczerze powiem, że nic mi nazwa "Echo" nie mówi, mogę jedynie przypuszczać, że ta wymyślna nazwa pochodzi rodem z ZSRR :) Podeślij fotki, chętnie zerknę okiem - bo zaciekawiłeś mnie tematem :)

Pozdrowionka serdeczne!

Odpowiedz do tematu