Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dorastaniem, forum, powinno, rozwija, sie, sie, wraz, zmieniac

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2012-09-26, 15:50
Forum się rozwija, powinno się zmieniać wraz z dorastaniem?
Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-02, 23:26   Forum się rozwija, powinno się zmieniać wraz z dorastaniem?
  Rodzaj kolekcji: Rosomaki, monety, płyty z muzyką

Właśnie oglądałem statystyki i jak na wakacje wyniki są bardzo dobre i wg mnie będzie tylko lepiej. Dlatego mam propozycję zmian. Kategorii na stronie głównej jest zbyt wiele, może by je jakoś posortować myślę, że przydał by się dział birofilia.
Działy takie jak np Baterie powinny zniknąć (jest ze 2 kolekcjonerów baterii), zamiast tego w działach "inne" zrobić jeden temat z ofertami baterii i drugi temat na dyskusje zwiazane z tym hobby.
Można by kategorie "gadżety reklamowe" wzbogacić w podkategorie takie jak długopisy, dodatki do prod. spożywczych, smycze. I inne takie szacher macher zrobić :)

Co myślicie na ten temat (pytam zarówno administracje jak i użytkowników).

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 10:57   

Jestem za tym, żeby zlikwidować dział baterie i zrobić dział ulotki filmowe :mrgreen:

Gość

Wysłany: 2009-08-03, 10:59   

Ja tez jestem na tak, zwłaszcza za likwidacja działu baterie ;-)

Gość

Wysłany: 2009-08-03, 11:31   

ja rowniez na tak
Nikt tu nie zbiera baterii

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-03, 15:08   

Rosomak napisał/a:
drugi temat na dyskusje zwiazane z tym hobby.
W kategorii INNE? NO WAY. Żadnych dyskusji :!:
Bender napisał/a:
zrobić dział ulotki filmowe
Zamierzamy zrobić podkategorię w "Gadżetach" "Ulotki" (nie tylko filmowe) i być może także "Plakaty".
Rosomak napisał/a:
Działy takie jak np Baterie powinny zniknąć
Bender napisał/a:
żeby zlikwidować dział baterie
Wolverine napisał/a:
zwłaszcza za likwidacja działu baterie
kamus27 napisał/a:
ja rowniez na tak
Nikt tu nie zbiera baterii

Raczej nie. Prędzej usuniemy "Metki" (co osobiście chętnie bym zrobił) niż "Baterie. A kolekcjoner baterii jest.
Co do reszty to zgrredek się wypowie, jak tylko "skomponuje" swój post (wieczorem, juro rano... :-P )

Gość

Wysłany: 2009-08-03, 15:46   

Dział 'metki' tez jest niepotrzebny.....
Przynajmniej moim zdaniem :-P

Gość

Wysłany: 2009-08-03, 16:50   

Tak.Baterie,metki sa chyba niepotrzebne.Male zainteresowanie w dziale Skamieliny itp.Mysle ze powinny sie znajdowac w dziale inne.Dlugopisy rzeczywiscie moznaa wrzycic w gadzety reklamowe.
A Bender swoje... :mrgreen:

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-03, 20:08   

Ja nie mówie o likwidacji tylko o zmniejszenie zasięgu np owych baterii i innych mało ruchliwych zbieractw nie ma sensu zeby one zapychały pierwszą strone... Ogołnie uważam, że są potrzebnę lekkie zmiany w organizacji for.

Młodi 

Poland

Wysłany: 2009-08-03, 20:15   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacyjne, karty telefoniczne (kolekcja wybiórcza)

Faktycznie dzialy takie jak "baterie" są pustawe. Ale uwazam ze czym wiecej dzialow tym lepiej bo latwiej jest sie nawigowac na forum.
Ewentualnie mozna by w tym dziale "inne" zrobic wiele roznych grup, bo jesli chodzi o dzial "inne" obecnie to jest w nim taki misz-masz że ciężko to ogranąć. Jest tam nawet sporo ofert, które mają swoje odpowiednie działy. (np naklejki)
Ostatnio zmieniony przez Młodi 2009-08-03, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 20:19   

A co myślicie żeby oprócz "Inne" był dział "Oddam za koszt przesyłki" albo "Oddam za symboliczną złotówkę" albo po prostu "Oddam". Coś jak strona gratyzchaty :mrgreen: . Ja np mógłbym oddać część ulotek komuś kto chce zacząć kolekcję, skoro mam niektórych 30 sztuk i zajmują mi coraz więcej miejsca albo gdyby ktoś likwidował kolekcję itp Czy to w ogóle dobry pomysł?

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-08-03, 20:23   

Bender napisał/a:
. Ja np mógłbym oddać część ulotek komuś kto chce zacząć kolekcję, skoro mam niektórych 30 sztuk i zajmują mi coraz więcej miejsca albo gdyby ktoś likwidował kolekcję itp Czy to w ogóle dobry pomysł?

Ja mam dot. tego pomysl ale to nie dyskusja na ten temat. Bender zaloz nowy watek w tym dziale i chetnie dolacze sie do dyskusji.

Prankster 

Poland

Wysłany: 2009-08-03, 21:31   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Tak, załóż wątek, chętnie poprę.

Wracając do tematu, wnioskuję o przerzucenie prawie wszystkich kategorii głównych, które mają mniej niż 50 wątków (oprócz Multimediów, które są od niedawna) do kategorii Inne jako kategorie podrzędne.

Będą one wciąż "wyróżnione", ale nie będą zajmować miejsca na stronie głównej.

Co do podkategorii Ulotki to też bym chętniej widział ją jako kategorię Ulotki filmowe stricte dotyczące tylko tych ulotek, bez mieszania z innymi reklamowymi.

Też jestem zwolennikiem jak największej kategoryzacji, ale nie na stronie głównej. Tam powinno być ich jak najmniej.

Korzystając z okazji, mam prośbę do Administracji. Dotyczy ona podkategorii w Komentarzach. Czy mogłyby one być również pokolorowane? Podczas korzystania z opcji "Zobacz posty nieprzeczytane" nie wiadomo, czy posty w podkategoriach należą do Komentarzy czy Powitań. Jest tylko litera.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2009-08-03, 22:09   

Bender napisał/a:
"Oddam za koszt przesyłki"
Były już takie oferty na forum i były one w odpowiednich działach. Nie widzę żadnego powodu, aby tworzyć taką twór, który nie miałby tu racji bytu. Jeśli ktoś chce tak zrobić, niech zamieści swoją ofertę w odpowiednim dziale.
Bender napisał/a:
"Oddam za symboliczną złotówkę"
Za złotówkę? A może za dwa? Pięć? Dziesięć? Można oddać albo wymienić. Hybryd w stylu oddam za złotówkę nie będzie (choć i tak sprzedaż na tym forum kwitnie w najlepsze...)
Prankster napisał/a:
Co do podkategorii Ulotki to też bym chętniej widział ją jako kategorię Ulotki filmowe stricte dotyczące tylko tych ulotek, bez mieszania z innymi reklamowymi.
W takim razie ulotki filmowe będą w "ulotkach filmowych", a inne ulotki będą porozrzucane w Gadżetach, w Innych, itd. Jak na razie na forum są prawie wyłącznie ulotki filmowe, innych jest może kilka ofert. Nie będzie dużego bałaganu jeśli będą w jednym dziale. Gdy będzie więcej ulotek jakichś innych wtedy można by porozdzielać Ulotki (które chyba będą w Gadżetach) na Ulotki filmowe, Ulotki takie, Ulotki jeszcze inne.
Prankster napisał/a:
Korzystając z okazji, mam prośbę do Administracji. Dotyczy ona podkategorii w Komentarzach. Czy mogłyby one być również pokolorowane? Podczas korzystania z opcji "Zobacz posty nieprzeczytane" nie wiadomo, czy posty w podkategoriach należą do Komentarzy czy Powitań. Jest tylko litera.
Tak to dobry pomysł, bo także miałem z tym problemy i nie wiedziałem jak to rozwiązać.

Poza tym wszystkim w najbliższym czasie chcieliśmy wprowadzić tagi tematów. Miało być to zrobione już pewien czas temu, ale z braku czasu jeszcze tego nie ma.
Jako pierwszy Prankster zaproponował takie rozwiązanie (8 lutego 2008), jednak dopiero teraz pojawiła się możliwość, że oprócz głównego zastosowania jakim jest oznaczenie, czy ktoś poszukuje, czy oferuje, przyda się także do czegoś innego.
Prawdopodobnie (a raczej na pewno) będzie to po angielsku (1. Krótsze wyrazy 2. Przystosowanie także dla osób z zagranicy). Będzie to [Offer], prawdopodobnie [Want] i właśnie teraz myślę, że mogłoby być jeszcze coś na oznaczenie "Oddam za darmo".

Prankster 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 02:13   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Może "Free"? :P

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2009-08-04, 06:09   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Obecna lista działów znacznie różni się od tej, która powstała dwa lata temu. Na początku nie wiedzieliśmy jacy kolekcjonerzy do nas zawitają i co będą oferować do wymiany. Toteż niektóre działy znikały a pojawiały się nowe.
Nazwy działów są takie jakie są, żeby ułatwić wstawianie przedmiotów osobom, które mogą nie wiedzieć dokładnie co oferują. Dlatego nie ma działu "Birofilia", bo są osoby, które mogą nie wiedzieć co to znaczy. Poza tym gdyby był taki dział, to trzeba by wtedy stworzyć osobne działy na podstawki niepiwne, kapsle niepiwne, etykiety niepiwne, szklanki niepiwne i butelki niepiwne. A skąd kolekcjoner np monet ma wiedzieć czy kapsle, które ma na wymianę są piwne czy nie piwne, jeśli znalazł je gdzieś na strychu i nie ma na nich napisane "piwo", "beer" czy "browar jakiśtam"? A tak po prostu wstawi to do "kapsle".
Niechętnie usuwam działy z pierwszej strony, bo tematy, które tam są trzeba by wrzucać do działu "Inne". A tam i tak jest tłok. Jestem więc raczej skłonny tworzyć nowe działy, żeby odchudzić "Inne".

Gość

Wysłany: 2009-11-15, 19:26   

Tez z innej beczki może dodać na stronie głównej odtwarzacz muzyki? :

http://www.premiumbeat.co..._mp3_player.php

...albo bramkę SMS?:

http://www.4free.xfree.pl/bramka.php

Co o tym myślicie niby nie jakoś bardzo potrzebne ale...
;-)

Wismat 

Poland

Wysłany: 2009-11-16, 16:54   
  Rodzaj kolekcji: kapsle, polskie plastikowe zakrętki

IMHO niepotrzebne. To forum powinno słuzyc tylko do wymian. Jeśli będziemy dodawac tego typu rzeczy to w końcu szybkośc działania strony będzie się zmniejszać. Przykładem może być tutaj nowe Gadu-Gadu. Pojawiły się różne duperele(np. telefon, obrazki przy nickach, rozbudowana grafika), a autorzy, wydaje się, zapomnieli o najważniejszej funkcji - zwykła rozmowa tekstowa.

Nie chciałbym aby to forum również stało się wielkim kombajnem z funkcjami, z których 90% użytkowników nie skorzysta.

Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam ;-)

Najchętniej kontaktuję się poprzez mail - wismat99@gmail.com

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2009-11-16, 16:55   

Zupełnie niepotrzebne nie ma to związku z kolekcjonerstwem i nie pomoże w kolekcjonowaniu...

Gość

Wysłany: 2009-11-16, 18:26   

Spoko taki tylko pomysł rzuciłem :-P

Rosomak 

Poland

Wysłany: 2010-02-15, 21:09   

az sie przestraszylem tym nowym layoutem, panicznie szukalem gdzie tu wejsc na forum pub i cos napisac :P logowanie niekoniecznie dobrze dziala na tym nowym topie, niby sie loguje dobrze ale na tej nowej stronie nie widac tego. Ogolnie wrazenia mieszane bo z jednej strony nowosci calkiem fajne, a z drugiej troche przyzwyczajenia trzeba zmienic :)

--
edit
o czyzby wszystko wrocilo do normy? :P
Ostatnio zmieniony przez Rosomak 2010-02-15, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-02-15, 21:34   

Powiem inaczej: nic nie działa tak jak powinno, bo teoretycznie nie było to nawet jeszcze testowane. Ze zgrredkiem zgłosiliśmy trochę poprawek (nawet więcej niż trochę), ale widocznie komunikacja szwankuje. Przepraszam wszystkich za zaistniałą sytuację, ale nie miałem na to wpływu (dowiedziałem się dopiero dzięki powiadomieniom na mail o nowych PW, bo kilka na ten temat dostałem).

Wszystko wróciło do normy, bo w trybie ekspresowym, zamiast szukać zmian, podmieniłem zmodyfikowane pliki na oryginalne przemowskie, dlatego też nie jestem pewien, czy wszystkie modyfikacje działają poprawnie (ale chyba tak).

Jutro się to wyjaśni.

Dobranoc

Gość

Wysłany: 2010-02-16, 15:39   

No to się kolega Nam poudzielał :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Gość 2010-02-16, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-02-16, 16:32   

MarcinW napisał/a:
Odnośnie złego funkcjonowania forum, to dziwi mnie liczba postów u tego użytkownika: http://collections.pl/piotru,u,1537.htm . Czy wie ktoś o co w tym chodzi?

Użytkownik i tak zostanie usunięty. Niemniej jednak być może wystąpił jakiś błąd, gdy automatycznie usunęło mu posty z Postodsiewni. Ale jest 7 użytkowników z nieprawidłową ilością postów (m.in. także Ty...) i muszę sprawdzić czemu.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2010-02-16, 17:52   

Ja też co do przyczyny pewien nie jestem. Zgrredek i ja mamy tak od początku, po synchronizacji Twojego licznika postów, ich liczba zmniejszyła się z chyba 621 do 524, chociaż nadal wyskakuje, że się ta liczba nie zgadza. Nie przeszkadza to jednak w niczym, więc nie ma się czym martwić.

Odpowiedz do tematu