Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: euphorbia

Autor Wiadomość
EUPHORBIA
EUPHORBIA 

Poland

Wysłany: 2009-08-10, 22:16   EUPHORBIA
  Rodzaj kolekcji: Wizytówki, dzbanki porcelanowe

Witajcie !
Mam na imię Krystyna, kolekcjonuję wizytówki.
Zbieranie zaczęło się "niechcący". Znajomi często przechwalali się, jakie to arcydziełka grafiki sprawili sobie ostatno i zostawiali jedną sztukę. Coś tam przywoziło się z wakacji. Klienci w firmie zostawiali dane adresowe...itd.
Kiedy ilość przekroczyła 3 tysiące - można było uznać, że to już kolekcja. Trzeba było posegregować .
Przeważa tematyka turystyczna, medyczna, motoryzacyjna. Są tez zespoły muzyczne, sklepy, firmy ogrodnicze i kwiaciarnie, a nawet hodowle kotów rasowych.
Dobrą cechą takiego zbioru jest to, że nie ma szans, aby był skompletowany (czy ktoś pamięta problem Gapindera-Paszczaka z książki "W Dolinie Muminków"?)
W zamian za wizytówki oferuję długopisy reklamowe, widokówki, kalendarzyki listkowe. I oczywiście inne wizytówki. Smycze reklamowe i dwuzłotówki już wymieniłam. Po kilkutygodniowym uczestnictwie w forum - inaczej patrzę na otoczenie: rozglądam się za przedmiotami dla innych kolekcjonerów, zwracam uwagę na cukier w kawiarni, już nie wyrzucam biletów wstępu i paragonów...
Kolekcjonuję też inne rzeczy, ale bez zamiaru wymieniania: małe szydełkowe serwetki, porcelanowe dzbanuszki do mleka, storczyki i rośliny ogrodowe odmian Variegata.
Wizytówki trudno się fotografuje, dlatego jako ilustrację moich zbiorów użyję zdjęcia dzbanków (wiem, trochę nie na temat, ale niech nie będzie sztampowo).
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie te osoby, z którymi już dokonałam wymian i Moderatora, który nauczył mnie zasad posługiwania się serwisem.

Dzbanuszki 1.JPG
Plik ściągnięto 29 raz(y) 95,68 KB

Ostatnio zmieniony przez EUPHORBIA 2011-10-31, 16:11, w całości zmieniany 2 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Ewika 

Poland

Wysłany: 2009-08-11, 07:31   
  Rodzaj kolekcji: zakładki do książek

Fajna kolekcja :-) a ja oprócz zakładek kolekcjonuje małe porcelanowe dzwoneczki z różnych miast, ale to kolekcja pamiatek przywożonych z podrózy i tez raczej nie do wymiany kolekcjonerskiej :-)

EUPHORBIA 

Poland

Wysłany: 2009-08-11, 18:04   Wracając do wizytówek...

Często przy propozycjach wymiany jestem pytana, co jest, a co nie jest wizytówką. Spróbuję więc jakoś temat bliżej określić.
A więc: wizytówka jest to kartonik formatu 5-6 X 9 cm, zadrukowany jedno - lub dwustronnie, zawierający informację o właścicielu, umożliwiające nawiązanie kontaktu (nazwisko/nazwa, stanowisko, adres, telefon, e-mail, czasem również adres www). Do tego może dojść logo, ilustracja, mapka, kalendarzyk, ładna forma graficzna. I to wszystko.
Rzeczywiście, jest dużo papierków, które mimo podobnego formatu wizytówkami nie są: np. karteczki reklamowe produktu lub marki, hasła jakiejś akcji czy kampanii, karty rabatowe, ulotki wyborcze, nie zawierają jednak informacji "osobistej" - i takie mnie nie interesują.
Jeszcze jedno: zbieram tylko polskie, współczesne.

Poniżej - przykłady na to, co wizytówką NIE JEST:

To nie są.jpg
To NIE SĄ wizytówki
Plik ściągnięto 0 raz(y) 232,09 KB

Ostatnio zmieniony przez EUPHORBIA 2012-09-02, 19:29, w całości zmieniany 3 razy  

EUPHORBIA 

Poland

Wysłany: 2010-01-19, 20:45   Porządkowanie

Sposób segregowania i układania moich wizytówek opisałam tutaj:
http://collections.pl/prz...owek-vt8064.htm

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2010-05-02, 17:04   
  Rodzaj kolekcji: Naszywki Służb Mundurowych

Witam koleżankę "po fachu". Zapraszam do kontaktu

gg4236652 ( na wymianę) :-) :-)

www.fb.com/NaMundurze
Ostatnio zmieniony przez knaustychy 2011-01-28, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu