Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: emaile, etykiety, piwne

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: zgrredek
2008-12-26, 11:30
E-maile Po piwne etykiety
knaustychy 

Poland

Wysłany: 2008-12-23, 16:32   E-maile Po piwne etykiety
  Rodzaj kolekcji: Naszywki Służb Mundurowych

Cześć mam sprawę a mianowicie czy wysyłaliście kiedyś maile do Polskich lub zagranicznych browarów e-mail z prośbą o przesłanie etykiet kapsli itp czy w waszym przypadku to wypaliło ?
z góry dzięki za odpowiedz

www.fb.com/NaMundurze

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
pawe_pt 

Poland

Wysłany: 2008-12-23, 18:13   
  Rodzaj kolekcji: birofilistyka etykiety

wysłałem już chyba ze 100 emeili do europy i w świat na razie przyszły z budwaeser z czech i calsberg z danii a co do reszty to czekam nie które odpisują że są małymi browarami i proszą o znaczki zwrotne ale więcej informacji możesz zobaczyć na forum browarbiz
pod tym adresem tam opisują z jakich browarów można dostać i co wkładają do koperty a adresy do browarów z całego świata biorę z tej strony

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2008-12-24, 17:39   Etykiety

A Masz może wzór e-mail za granicę ?

www.fb.com/NaMundurze

pawe_pt 

Poland

Wysłany: 2008-12-24, 19:17   

angielska wersja

Dear Sirs
I have been interesting in Your brewery and all the gadgets connected with it for several years.
However, my collection is not too plentiful, that is why I am turning to You with a kind request about sending me any
gadgets connected with beers made by Your brewery.It could be: etiquettes, openers, mugs, information booklets.
I thank You in advance for considering my request positively, it will help me to enlarge my collection.

polska wersja

witam
Od kilku lat interesuje sie Waszym browarem i wszystkimi gadżetami z nim związanymi.
Jednak moja kolekcja nie jest zbyt obfita, dlatego też zwracam się z
uprzejmą prośbą o przesłanie mi jakichkolwiek gadżetów związanych z piwami Waszego browaru.
Mogą to być:etykiety, kapsle, podstawki, otwieracze , kufle, broszury informacyjne.
Za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby z góry Wam dziękuje, pomoże mi to zwiększyc moja kolekcje.

i pod spodem swoje dane

Gość

Wysłany: 2008-12-24, 23:05   

Jeśli chodzi o mnie, to swojego czasu (ok. 2 lata temu) wysyłałam dużo maili (ok. 3 tyś!) z prośbą o przesłanie podstawek piwnych (bo takowe zbieram). Były to różne browary z całego świata. Pisałam listy tylko w języku angielskim. Większość zagranicznych browarów nie prosi o przesłanie zwrotnej koperty (taki przypadek miałam 2 razy), zaś polskie browary w większości oto proszą. Najczęściej przesyłki pochodziły z Europy i o dziwo z USA i Kanady. Rzadziej z Azji czy Australii. Niektóre browary wysyłały nawet po dwa, trzy razy to samo.

Efekt mojego wysyłania? po około 3 dniach, dzień w dzień w ciągu roku zapychały mi się skrzynki od przesyłek, aż mnie listonosz wyklinał :lol: z tych 3 tysięcy maili jakie wysłałam, może z tysiąc mi odpisało. Zawartości były różne, ja prosiłam akurat o podstawki, ale czasami i dosyłali gratis etykiety mimo że nie prosiłam, całe foldery, piny, kapsle i inne gażdżety. Nie wiem jak jest teraz, czy coś się zmieniło od tego czasu, ale wiem jedno - WARTO PRÓBOWAĆ. W końcu jak się nie ryzykuję to się nic nie ma :-)

Jakby co, to służę pomocą w tym temacie :-)

Z piwnym pozdrowieniem,
Karina

recibista 

Poland

Wysłany: 2008-12-25, 07:33   
  Rodzaj kolekcji: rachunki z kas (bills of sale)

karin861 napisał/a:
po około 3 dniach, dzień w dzień w ciągu roku zapychały mi się skrzynki od przesyłek, aż mnie listonosz wyklinał :lol:

Sorry za off-top, ale... jestem w podobnej sytuacji. Bywa, że dostaję 6 listów dziennie i jakiś czas temu pani listonosz zaśmiała się, że przychodzi na moje osiedle tylko dla mnie i... że dostaję najwięcej listów w dzielnicy. :-D

A do browarów sam też chętnie napiszę, bo wielu birofilów ma dla mnie ciekawe rachunki. ;-)

PS Czy myślicie, że podobny myk mógłbym wykonać w sprawie rachunków? :-D

Wymieniam się tylko jeśli wśród rachunków jest coś spoza Polski.

Gość

Wysłany: 2008-12-25, 10:23   

No niestety listonosze mają trudną pracę, a te przesyłki były naprawdę różnej wielkości. Około 10% było niestety otwartych/naruszonych (prawdopodobnie przez ciekawskich Polaczków pracujących na poczcie).

Myślę że jeśli chodzi o browarniane rachunki to byłoby to dość trudne, bo oni dysponują z reguły podstawkami, etykietami nieklejonymi, broszurami, kapslami itp, a żeby mieć rachunek to trzeba coś kupić... No ale tak ja powiedziałam wcześniej. RYZYKUJ, NIC NIE TRACISZ, A NIE BĘDZIESZ SOBIE POTEM PLUŁ ŻE NIE SPRÓBOWAŁEŚ. A nóż widelec się uda? POWODZENIA!!! ;-)

Bender
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 14:26   

A co piszecie w temacie takiego maila?

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2008-12-25, 14:53   E-Maile Po Etykiety

No OK A Ma ktoś może spis albo e-maile do tych browarów ?

www.fb.com/NaMundurze

pawe_pt 

Poland

Wysłany: 2008-12-25, 16:02   Re: E-Maile Po Etykiety

knaustychy napisał/a:

nie wiem ale chyba widać aktywne linki kilka postów wyżej do strony z browarami skąd można brać adresy do browarów i wzór listu też jest wystarczy troszkę poczytać

Gość

Wysłany: 2008-12-25, 16:31   Re: E-Maile Po Etykiety

knaustychy napisał/a:

Polecam stronę www.beerme.com jest tam wiele adresów do browarów (wiele jest nieaktywnych już, ale warto próbować).

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2008-12-25, 20:55   E-Mail

Zaraz powysyłam maile :)

www.fb.com/NaMundurze

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2008-12-26, 09:27   E-Mail

A Ma ktoś jeszcze jakieś bo już do wszystkich wysłałem :)

www.fb.com/NaMundurze

pawe_pt 

Poland

Wysłany: 2008-12-26, 09:46   

wpisz w google "browar" w rożnych językach (korzystając z internetowego słownika ) masz ile chcesz browarów
wystarczy troszkę pomyśleć i poszukać

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2008-12-26, 10:52   E-Mail

Ok to zaraz szukam )

www.fb.com/NaMundurze

Gość

Wysłany: 2008-12-31, 20:50   

karin861 napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie, to swojego czasu (ok. 2 lata temu) wysyłałam dużo maili (ok. 3 tyś!) z prośbą o przesłanie podstawek piwnych (bo takowe zbieram). Były to różne browary z całego świata. Pisałam listy tylko w języku angielskim. Większość zagranicznych browarów nie prosi o przesłanie zwrotnej koperty (taki przypadek miałam 2 razy), zaś polskie browary w większości oto proszą. Najczęściej przesyłki pochodziły z Europy i o dziwo z USA i Kanady. Rzadziej z Azji czy Australii. Niektóre browary wysyłały nawet po dwa, trzy razy to samo.

Efekt mojego wysyłania? po około 3 dniach, dzień w dzień w ciągu roku zapychały mi się skrzynki od przesyłek, aż mnie listonosz wyklinał :lol: z tych 3 tysięcy maili jakie wysłałam, może z tysiąc mi odpisało. Zawartości były różne, ja prosiłam akurat o podstawki, ale czasami i dosyłali gratis etykiety mimo że nie prosiłam, całe foldery, piny, kapsle i inne gażdżety. Nie wiem jak jest teraz, czy coś się zmieniło od tego czasu, ale wiem jedno - WARTO PRÓBOWAĆ. W końcu jak się nie ryzykuję to się nic nie ma :-)

Jakby co, to służę pomocą w tym temacie :-)

Z piwnym pozdrowieniem,
Karina

Trochę odchodzę od tematu...
Myślę, że warto próbować. Ja piszę e-maile o smycze. Na koncie prawie 65 tys. wysłanych wiadomości do firm, instytucji, urzędów itd.
Tak też w 7 miesięcy uzbierałem 1766 smyczy + podwójne.
W wakacje, kiedy miałem czas na wysyłanie listonosz przynosił nawet po 40 paczek!
Teraz dostaję od 2 do 5 na dzień :(
A co do browarów, to w większości chcą kopertę z znaczkiem.

Wismat 

Poland

Wysłany: 2009-01-01, 02:41   
  Rodzaj kolekcji: kapsle, polskie plastikowe zakrętki

Pempek napisał/a:
Teraz dostaję od 2 do 5 na dzień :

Uważasz, że to mało? :shock:
Pempek napisał/a:
A co do browarów, to w większości chcą kopertę z znaczkiem.

Polskie? Tak. Ja niestety jak wysłałem to i tak nie odesłali.
U zagranicznych browarów dotąd się nie spotkałem z tym i uważam że PL browary powinny iśc w ich ślady. Zagraniczne browary wiedzą, że jak wyślą kilka kapsli czy innych rzeczy których mają całe kartony to kolekcjoner będzie już znał ich markę, dobrze będzie ją kojarzył i może spróbuje ich piwa... :->

Najchętniej kontaktuję się poprzez mail - wismat99@gmail.com

Gość

Wysłany: 2009-01-01, 10:15   

Wismat napisał/a:

Polskie? Tak. Ja niestety jak wysłałem to i tak nie odesłali.
U zagranicznych browarów dotąd się nie spotkałem z tym i uważam że PL browary powinny iśc w ich ślady. Zagraniczne browary wiedzą, że jak wyślą kilka kapsli czy innych rzeczy których mają całe kartony to kolekcjoner będzie już znał ich markę, dobrze będzie ją kojarzył i może spróbuje ich piwa... :->

Co do polskich browarów, jeśli poprosili mnie o kopertę ze znaczkiem to ZAWSZE mi odesłali, nawet jak nie mieli podstawek,to wysyłali list informujący że w zamian wysyłają mi etykiety np.
Co do zagranicznych, zgadzam się z kolegą w całości. Może polskie browary wciąż uważają się za na tyle biedne, że taka 'kampania reklamowa' ich nie interesuje, co jest kompletną bzdurą. Ale co zrobić, jaki kraj taki obyczaj.

Gość

Wysłany: 2009-01-01, 10:18   

Pempek napisał/a:

Na koncie prawie 65 tys. wysłanych wiadomości do firm, instytucji, urzędów itd.
(...)
W wakacje, kiedy miałem czas na wysyłanie listonosz przynosił nawet po 40 paczek!
Teraz dostaję od 2 do 5 na dzień :(

Możesz do mnie napisać PW z adresami mailowymi tych firm, lub podać strony z których korzystałeś ? Oraz co umieszczałeś w takiej prośbie? Gdyż zbieram chusty reklamowe z logiem na materiale i może to by powiększyło również moją kolekcję. Zdaję sobie sprawę, że smycze są bardziej popularne ale... warto próbować :-) Czekam na wiadomość. Dzięki z góry ;-)

P.S. swoją drogą 2-5 przesyłek na dzień to dużo!! jestem pod wrażeniem :shock: :shock: :shock:

knaustychy 

Poland

Wysłany: 2009-01-01, 10:38   

Czemu mój temat przeniesiono tutaj ? !

www.fb.com/NaMundurze

recibista 

Poland

Wysłany: 2009-01-01, 11:09   
  Rodzaj kolekcji: rachunki z kas (bills of sale)

knaustychy napisał/a:
Czemu mój temat przeniesiono tutaj ? !

Pewnie dlatego, że nie dotyczy on wymiany. :-)

Wymieniam się tylko jeśli wśród rachunków jest coś spoza Polski.

Gość

Wysłany: 2009-01-01, 12:24   

Dokładnie. Tematy ogólne zakładamy w "Pubie". I tam dyskutujemy. W dziale "Wymiana" są poruszane konkretne wymiany, a nie dyskusje.

Odpowiedz do tematu