Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dyskusje, moderatorow

Autor Wiadomość
Dyskusje moderatorów
tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 21:27   

Myślę, że warto byłoby zająć się tymi tematami:

- dublowanie tematów http://collections.pl/dub...tow-vt12230.htm
- kasowanie kont martwych dusz http://collections.pl/kas...usz-vt14444.htm

i przedyskutować poniższą kwestię:

Moja propozycja jest taka: powołać opiekunów kategorii tematycznych oraz opiekunów "użytkowników", mogłaby powstać specjalna ikonka, ewentualnie tacy opiekunowie byliby wyróżniani innym kolorem.
Można byłoby założyć specjalny temat i osoby chętne zgłaszałyby się w tym temacie, po akceptacji administracji osoby te zostawałyby opiekunami (bez praw moderowania).

Opiekunowie pilnowaliby porządku w swoich kategoriach, mogliby zwracać uwagę na wiele rzeczy w tym na dublowanie tematów.
Zgłaszaliby wszelkie uwagi nam moderatorom.

Opiekunowie "użytkowników" np. wyłapywaliby martwe dusze, mogliby wysyłać do nich pw o usunięciu konta.

Myślę, że warto w sprawy forum zaangażować samych, chętnych oczywiście forumowiczów.

Można wstępnie rzucić taką propozycję na forum, wtedy widzielibyśmy czy jest zainteresowanie.

Tak jak w tamtym roku miałam mnóstwo wolnego czasu i mogłam się pewnymi sprawami zająć, to w tym roku już niestety tego czasu nie mam.
Ostatnio zmieniony przez tattinganna 2011-10-02, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-02, 21:45   
  Rodzaj kolekcji: Kalendarzyki, widokówki

Przeglądając niektóre kategorie zauważyłam, że wiele tematów jest już zamkniętych od kilku lat. Wg mnie w ramach czyszczenia można te tematy poprostu pousuwać. Co Wy na to?
Mam teraz trochę czasu, więc mogłabym tym się zająć.

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 21:53   

Też to zauważyłam.

Część tematów jest pozamykana przez aktywnych użytkowników a część przez nieaktywnych użytkowników.

Jeśli chodzi o tych nieaktywnych to trzeba byłoby wpierw ich powiadomić o zamiarze usunięcia tematów.

Natomiast fajnie byłoby zrobić jakąś akcję wśród aktywnych użytkowników aby od czasu do czasu robili porządki w swoich tematach.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-02, 22:11   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

I ja też o tym pomyślałem :)
Pewne tematy są stare jak świat i tylko zapełniają serwer forum.

Ja myślę jeszcze o takiej akcji wśród forumowiczów - "wyrzuć stary temat do śmieci".
Sam zaglądam czasem u siebie że mam jakieś tematy którymi w ogóle nikt nie jest zainteresowany a ja miałbym problem z odnalezieniem tych przedmiotów :)

To jak? Robimy?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-03, 18:48   

Aktywnych użytkowników faktycznie można poprosić o uporządkowanie starych postów. Może podać czas, po którym my będziemy usuwać posty powiedzmy starsze niż 2010 rok.
Co do nieaktywnych, to jeżeli ktoś nie logował się od końca 2009 roku to wydaje mi się, że też można taki post usunąć. Jeżeli logowanie było 2010 lub 2011 to wtedy można wysłać wiadomość.

Wg mnie jeżeli ktoś przez 2 lata nie był na forum to nie ma sensu wysyłać do niego informacji o usuwaniu postów.
Oczywiście koniec XII.2009 - jest umowną datą. Możemy ustalić inną.

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-03, 18:52   

Jedyny znany mi wyjątek, który powrócił po 2 latach przerwy to recibista :) i miał najwięcej założonych tematów :)

A co myślicie o opiekunach, o których napisałam kilka postów wyżej?

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-03, 19:20   

Z opiekunami to pomysł całkiem niezły, pytanie czy znajdą się chętni.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-03, 19:39   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

W niektórych na pewno znalazłoby się po kilku chętnych ale są takie działy niszowe lub mało popularne że może być problem.
Są też tacy użytkownicy którzy udzielają się i są przypisani do więcej niż dwóch grup, może też się zgodzą opiekować więcej niż tylko jednym działem.
Ale trzeba spróbować aby wiedzieć na czym stoimy.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2011-10-03, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2011-10-03, 21:17   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

tattinganna napisał/a:
A co myślicie o opiekunach, o których napisałam kilka postów wyżej?
Nie bardzo wiem co myśleć, bo jak już ktoś miałby być takim opiekunem to raczej z prawem moderacji. Moderatorów mogłoby być więcej i wszystkie działy moglibyśmy podzielić między siebie, żeby nie dublować się w kontrolowaniu postów.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-03, 21:51   

tattinganna napisał/a:

Można byłoby założyć specjalny temat i osoby chętne zgłaszałyby się w tym temacie, po akceptacji administracji osoby te zostawałyby opiekunami (bez praw moderowania).

Opiekunowie pilnowaliby porządku w swoich kategoriach, mogliby zwracać uwagę na wiele rzeczy w tym na dublowanie tematów.
Zgłaszaliby wszelkie uwagi nam moderatorom.

Opiekunowie "użytkowników" np. wyłapywaliby martwe dusze, mogliby wysyłać do nich pw o usunięciu konta.

Wszelkie uwagi co do moderacji tematów przesyłaliby do nas moderatorów a z wysyłaniem maili też dałoby się jakoś to pogodzić. "Opiekunowie" mogliby podsyłać w ramach jakiejś listy - którą byśmy sprawdzali - użytkowników do których w formie jakiegoś szablonu trzeba wysłać wiadomość o usunięciu konta.

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-05, 08:37   

Zaczęłam weryfikować dział autografy. Wysyłam do ludzi informację o porząkowaniu forum ze starych i niekatualnych tematów i proszę o sprawdzenie czy dany temat jest jeszcze aktualny.
Przy okazji zauważyłam, że niektórzy mają temety nie aktualizowane jeszcze z 2007 i 2008 r. Więc przy okazji proszę o weryfikację pozostałych starych tematów.

Zobaczymy jaka będzie reakcja użytkowników.

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2011-10-05, 21:35   

Kasiucha napisał/a:
Przy okazji zauważyłam, że niektórzy mają temety nie aktualizowane jeszcze z 2007 i 2008 r.
Też mam takich sporo. I niedawno ktoś się odezwał z zapytaniem czy to aktualne. No i było aktualne.
Do tej pory nie usuwaliśmy tych starych, a nawet zamkniętych tematów, bo każdy z nich to jest zbiór jakichś słów kluczowych, po których ktoś może nas sobie wygooglać.

Co do tych "opiekunów" to mam mieszane uczucia. Był już wątek, z którego wynikało, że użytkownicy nie chcą dzielenia na lepszych i gorszych, a pewnie do tego by doszło, bo trzeba by było stworzyć dla nich jakąś rangę i wyróżnić ich innym kolorem. Mogłyby powstać niesnaski dlaczego opiekunem został ten a nie tamten. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje obiekcje na temat postów wciskając
Może po prostu zdopingować użytkowników do częstszego korzystania z tego wykrzyknika?

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-05, 21:48   

Wysłałam wiadomości do kilkunastu osób, kilka z nich mi odpowiedziało. Głownie tego typu jak te:
zabutem: "Wszystkie tematy zamknięte są nieaktualne i można je usunąć."
Foxzulu: "tematy zamknięte są nieaktualne, możecie również zamknąć te które są napisane później niż 3 miesiące temu i nie ma na nie odzewu"

Generalnie wcześniej nie było przycisku "usunąć". Część osób zamykała temat i tyle. I liczyła pewnie tak jak ja na początku, że po pewnym czasie sam zniknie ;-)
Nie chcę usuwać wszelkich starych tematów, interesują mnie głównie te zamknięte. Ale jak przy okazji użytkownicy popatrzą na te stare posty to może np. odświeżą je.
Ostatnio zmieniony przez Kasiucha 2011-10-05, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-05, 22:10   

Zgrredku, myślałam o tym, żeby rzucić taki pomysł na forum i zobaczyć czy ktokolwiek byłby chętny do sprawowania takiej funkcji.
Problem mógłby powstać wtedy kiedy zgłosiłoby się np 50 osób, no to wtedy rzeczywiście trzeba byłoby zrobić selekcję i powstałyby niesnaski dlaczego wybrano taką osobę a nie inną. Ale czy zgłosiłoby się 50 osób?
Myślę, że znalazłoby się kilku chętnych, którzy mają czas i chęć zaangażowania w sprawy forum.
Przy tym jednej rzeczy się obawiam, takiej że taka osoba po jakimś czasie znudziłaby się i przestała się angażować.

-----

Jeżeli mój pomysł jest problematyczny pod różnymi względami no to może rzeczywiście lepiej byłoby powołać większą ilość moderatorów i podzielić się działami oraz kontami "martwe dusze", to jest też bardzo dobre rozwiązanie :)

-----

Jak się przymierzamy do akcji o której pisał Dominik:
Cytat:
Ja myślę jeszcze o takiej akcji wśród forumowiczów - "wyrzuć stary temat do śmieci".

Pomysły jak przeprowadzić akcję:
- informacja w SB
- wysłanie PW do użytkowników poprzez korespondencję masową (czy forum ma takie możliwości wysyłania informacji masowej do wszystkich użytkowników?)
- wyróżnienie tematu "Wielkie sprzątanie" innym kolorem

-----

Kasiu, z tego wynika że wiele użytkowników do tej pory nie pomyślało o tym aby zrobić porządek w tematach, dlatego akcja "wyrzuć stary temat do śmieci" jest potrzebna :)
Ostatnio zmieniony przez tattinganna 2011-10-05, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 21:03   

Faktycznie wolałbym większą ilość moderatorów niż ryzykować, że będą jakieś kwasy. Bo może będzie OK, a może wyjdzie z tego coś trudnego do przewidzenia.
Jeśli miałoby być więcej moderatorów, to trzeba by było określić optymalną ich ilość i zastanowić się nad kandydaturami.
Co do czyszczenia tematów, to można ustalić, że wywalamy tematy starsze niż rok, albo dwa lata. Można poprzedzić to korespondencją masową i ogłoszeniem na Forum. Dalibyśmy czas użytkownikom na przejrzenie własnych tematów i wystarczyłoby, że napiszą w temacie post "Aktualizacja" i to oznaczałoby, że tematu nie tykać.
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2011-10-06, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 21:21   

zgrredek napisał/a:
Co do czyszczenia tematów, to można ustalić, że wywalamy tematy starsze niż rok, albo dwa lata. Można poprzedzić to korespondencją masową i ogłoszeniem na Forum. Dalibyśmy czas użytkownikom na przejrzenie własnych tematów i wystarczyłoby, że napiszą w temacie post "Aktualizacja" i to oznaczałoby, że tematu nie tykać.

To jest dobry pomysł. Wydaje mi się, graniczną datą mógłby być 2010 rok.
Od wysłania korespondencji i ogłoszenia na Forum można dać użytkownikom miesiąc na przejrzenie. Powinno wystarczyć ;-)
Ostatnio zmieniony przez Kasiucha 2011-10-06, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 21:34   

Rozumiem że można stworzyć taki list i taką masową korespondencją go rozesłać?
Wydaję mi się że ważne aby zrobić pierwszy ruch a po drodze możemy naszą akcję modyfikować.
Miesiąc powinien starczyć na przejrzenie swoich tematów gorzej z tymi którzy wyjechali np. poza granice kraju i z jakiś powodów nie mogą zajrzeć na forum.
Jeśli się zdarzą tacy użytkownicy to mam nadzieję że będzie ich garstka.

A co z "martwymi duszami"?
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2011-10-06, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 21:39   

Pytanie do adminów z innej beczki - zamykamy dyskusję aby się nie pozabijali? ;-)
http://collections.pl/ide...14947.htm#63769

Demokracja demokracją ale to zbyt emocjonalny temat.

Przy okazji mam pytanie - co z ciszą wyborczą?
Wyrzucamy wtedy wszystkie tematy polityczne związane z wyborami?

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 21:52   

domimuseums napisał/a:

A co z "martwymi duszami"?

Myślę, że też można przyjąć kryterium, że rok 2010 jest ta granicą. Jeżeli ktoś nie zaglądał na forum przez 2 lata i nie zareaguje na wiadomość to można jego tematy usunąć. Konto pewnie też.
Ostatnio zmieniony przez Kasiucha 2011-10-06, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 22:05   

Właśnie chodziło mi o konto użytkownika.
Tematy można wyrzucić ale co z użytkownikiem?

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 22:18   

domimuseums napisał/a:
Pytanie do adminów z innej beczki - zamykamy dyskusję aby się nie pozabijali? ;-)
http://collections.pl/ide...14947.htm#63769

Demokracja demokracją ale to zbyt emocjonalny temat.

Przy okazji mam pytanie - co z ciszą wyborczą?
Wyrzucamy wtedy wszystkie tematy polityczne związane z wyborami?

Na razie zamknęłam temat. Dyskusja zeszła już na pomówienia

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 22:28   

Mam lepszy pomysł - usunąłem go bo nie ma z niego żadnego pożytku nawet w Pubie poza obrzucaniem się błotem. Moderatorom też się oberwało ale to standardowo od bodaciousa :-)
Wcześniej napisałem pouczenie użytkownikowi portowiec ale widzę że otrzymał jeszcze ostrzeżenie.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 22:31   

Ciszą wyborczą raczej nie mamy się co przejmować. Oczywiście jeśli coś takiego się zdarzy, to usuwamy. Jednak szanse na to, że ktoś się tym zainteresuje, zwłaszcza gdy serwery Forum są w Holandii, są bardzo małe.

Pozdrawiam

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2011-10-06, 22:34   

Hehe... wyszło ciekawie, jak usuwałem ten temat to już był w postodsiewni - reakcja łańcuchowa ;-)

Serio... to myślę że trzeba raczej usuwać tego typu tematy szczególnie teraz gdyż jedna niewinna wypowiedź może być zalążkiem wojny emocjonalno-błotnej.

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2011-10-07, 08:20   

domimuseums napisał/a:
Moderatorom też się oberwało ale to standardowo od bodaciousa :-)
A jak mu kiedyś proponowałem, żeby został moderatorem to nie chciał.
A wszelką agitację polityczną należy ciąć w zarodku.

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2011-10-07, 09:18   

Ponieważ nie ma w regulaminie niczego o zakazie agitacji politycznej, to wydałem ukaz carski, żeby była "podkładka" do usuwania.
Trochę to wkurzające, jak się wejdzie w to ogłoszenie, a tam leci reklamówka PiSu. Morion wczoraj zmienił ustawienia, żeby nie leciały reklamy wyborcze, ale widać procedura długo trwa.

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 10:16   

Moja propozycja odnośnie nowych moderatorów:
- dodatkowo 2 lub 3 osoby
- propozycje osób: Warczp, Szlemik, Glopik, MarcinW, Interfan, Alibaba

Kategorii w dziale "wymiana" jest 39.
Użytkownicy - według liter alfabetu jest 27.
Myślę, że jakoś udałoby się podzielić poszczególne pozycje między moderatorów.

Bardzo dobry pomysł:
Cytat:

Pytanie techniczne - czy moderatorzy też mogą wysyłać korespondencję masową? Jeśli tak to gdzie można znaleźć przycisk?

Wostr 

Poland

Wysłany: 2011-10-07, 10:30   

Moderatorzy nie mogą tego wysyłać. Wcześniejsza chyba moja przytoczona wypowiedź dotyczyła moderatorów grup, a w tej chwili zgrredek jest moderatorem wszystkich grup.

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 10:44   

To rozumiem, że korespondencję masową można wysyłać tylko i wyłącznie do członków grup?
Nie wszyscy przynależą do grup więc informacja o sprzątaniu nie dotarłaby do wszystkich,
więc pozostaje tylko ogłoszenie na forum.

tattinganna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 11:09   

Propozycja ogłoszenia dotyczącego sprzątania:

"Uwaga, drodzy forumowicze przystępujemy do sprzątania forum.
Prosimy zatem o uporządkowanie swoich tematów do końca listopada.
Od 1 grudnia tematy, które zostały utworzone przed 1 stycznia 2010 zostaną usunięte.
Jeżeli tematy są nadal aktualne to prosimy o napisanie posta "Aktualne" w danym temacie.
Jeżeli dany temat jest nieaktualny to należy wstawić odpowiednią tabliczkę."
Ostatnio zmieniony przez tattinganna 2011-10-07, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu