Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dyskusje, moderatorow

Autor Wiadomość
Dyskusje moderatorów
Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2016-01-18, 18:20   
  Rodzaj kolekcji: Kalendarzyki, widokówki

Napisałam do niej, odpowiedziała mi, że tak bardzo jest zajęta pracą, że nie ma czasu na hobby :cry:

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-01-18, 20:17   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Proszę... mówiła że po przeprowadzce ma mało czasu na przyjemności i kolekcję, nawet w zeszłym roku zrobiliśmy małą wymianę.
Ale żeby usunąć konto?

Szkoda, ona mnie tu wprowadziła i z tego co pamiętam zaproponowała na moda...
Kilka wymian, fajne spotkania, ciekawi ludzie odchodzą z tego forum.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-04-20, 21:09   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Coś ciekawego lub nieciekawego się dzieje na forum? Coś zauważyliście?
Znowu wysyp jest darmowych wycen jednorazowych pewnie z allegro i olx`a.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-04-06, 08:28   

Bierzemy się za oczyszczanie.
Postaram się usunąć trochę użytkowników bez postów.
Ale do oczyszczania działów z tematów użytkowników usuniętych będzie potrzebna pomoc.
Kto się zgłasza?

Przygotowałbym jakąś listę.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-04-07, 12:54   

Co sądzicie aby MarcinW do nas wrócił?

Zapytałem się o moderatorkę i:

"W sumie praca którą obecnie wykonuje sprawia, że średnio od 10 do 18 jestem online, więc nie widzę problemu, aby pomóc w wolnych chwilach ogarniać forumowe sprawy."

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-04-08, 14:20   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Dawaj go.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-04-08, 16:07   

Cieszę się że jesteśmy jednogłośni :-D

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-04-11, 20:38   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Tak jak wyżej, witam ponownie. Czas podwinąć rękawy, miłego.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-04-11, 21:42   

To jak? Wiadomość do wszystkich i dajemy tydzień a po świętach porządki?
Przekopiemy zerówki poniżej 3 lat a potem z postami.

Zerówki będę musiał z panelu admina wycinać i to na amen więc muszę to spokojnie i powoli robić a już uczyniłem ze 300 tą przyjemność bo ciągle mam "bojaka" że wytnę któregoś z nas niechcący... ;-)

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-04-11, 21:47   

Brzmi dobrze. :)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-04-11, 21:53   

OK. To przerabiam od zgrredka wiadomość do wszystkich, dajemy tydzień i od 18 bierzemy się do roboty a na razie fajrant chyba że ktoś znajdzie jakiś temat "usuniętego"to wtedy do kosza.
Wątpię aby się jakieś zerówki odezwały ale liczę na osoby które dużo pisały i zakładały tematy nie tylko z wymianami.
Zobaczymy.

Cieszę się że jesteś z nami Marcin aczkolwiek nie powiem że musiałem się też nowego nauczyć jak starego/nowego moda dołączyć.
Praderę jako dobry przykład zbanowałem ale nie usunałem.
Niech będzie na postrach... ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-04-27, 12:29   

W sumie chodzi o październik ale rzućcie okiem co o tym myślicie.
Czy mam wysłać info do wszystkich?
Jest też możliwość puszczenia info tylko do działu bileciarzy.
Sam nie mam zamiaru tu decydować czy mam wysyłać korespondencją masową info o każdej imprezie kolekcjonerskiej.
Z tego co pamiętam to nadużywanie tego też nie jest wskazane.
Dwa razy wykorzystam tą usługę na zlot czerwcowy.

"Hej,
mam pytanie techniczne co do forum. W październiku organizuję zlot bileciarzy w Sopocie i zależy mi na tym, żeby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało. Czy dałoby radę rozesłać informację o tym zlocie do użytkowników forum? W sensie czy to nie "gryzie się" z jakąś koncepcją wysyłania e-maili z bazy? ;) Pytam, bo wiem, że dużo ludzi bileciarzy nie jest zalogowanych, a chciałabym puścić o tym zlocie szeroką "pocztą pantoflową". :)"

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-04-27, 12:55   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Jasne, że puszczać. O ciekawych zlotach - zawsze.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-04-27, 12:58   

Do wszystkich na bank nie, bo nie ma co spamować komuś kto biletów nie kolekcjonuje, tak uważam. Zastanawiam się jednak nad tym działem bileciarzy. Ale z drugiej strony... jaki to ma związek z forumowymi sprawami? Zlot forumowy, ogólny? Ok. Ale promować tym sposobem każdą, nawet i mini-akcję, to chyba nie bardzo, bo w końcu ludzie się wypiszą z forum, gdy dostaną za dużo spamu...

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-05-08, 09:36   

Kochani!
Jeśli ktoś zajrzy i widzi jakiś temat do oczyszczania to proszę w miarę możliwości o oczyszczanie tematów zaznaczonych tabliczkami.
Będę wdzięczny ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-06-27, 14:20   

Remont trwa ale zaglądam :-P
Ktoś usunął temat dicka z kapslami, zamiast go oczyścić :-D

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2017-06-27, 18:40   

domimuseums napisał/a:
Remont trwa ale zaglądam :-P
Ktoś usunął temat dicka z kapslami, zamiast go oczyścić :-D

Oj, chyba to nie ja??? :-?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-06-27, 19:30   

Nieważne, ważne że sobie siedział nadal w postodsiewni :lol:

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2017-06-27, 19:50   

:->

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-08-14, 14:41   

Od piątku przez kilka dni może mnie nie być... znaczy będę w niebycie ale wrócę :-D

W każdym bądź razie... czuwajcie :-P
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2017-08-14, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-11-06, 13:03   

Tianse - lecimy z tematem.

Za i przeciw.

Ciekawą ma kolekcję ale strasznie krnąbrny jest i do wszystkiego się czapie z czym się nie zgadzamy.
Czemu jeśli Marcin mu zwrócił uwagę z ta dopłatą to nie poprawił tego?
Bo lubi pokazać że ma rację. Będzie z nim coraz większy problem - ja nie mam czasu na pisanie z nim elaboratów. Jak strzelił PW to było naprawdę długie - to przy okazji logo. Nie mam tyle czasu i jego argumenty nie przekonują mnie.

Z tym usuwanie jego konta to bym się wstrzymał i akurat się zgadzam że dobrze Marku że zablokowałeś temat konfliktowy.

I tyle.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-11-06, 13:06   

Wiem, że temat był dyskutowany, ale może zróbmy to jeszcze raz, podejmijmy decyzję, napiszmy ogłoszenie widoczne w każdym temacie, i sprawa będzie jasna. Bo jak dla mnie nie jest jasna, to czemu zwykły użytkownik ma mieć jasność?

Kupno i sprzedaż są zabronione – to jest OK. Ale pamiętajmy, że oprócz rzeczy bez wartości, lub z wartością symboliczną, są też inne, jak najbardziej kolekcjonerskie. Jak wymieniam zużyty długopis na dwie zawieszki od herbaty, to są to rzeczy raczej bez wartości. Ale koszulki są strasznie drogie, o bardzo nie równej cenie. I co – ma kolega się wymienić dając koszulkę Arsenalu za koszulkę ROW Rybnik? Na prawdę, mi jakoś ta dopłata nie przeszkadzała.

Czy miał napisać, że ewentualnie przyjmie w rozliczeniu grosiki, bo zbiera? Np. 30 000 grosików? Które oczywiście dostanie przelewem, bo tak jest prościej? Nie pogonimy go, bo jest precedens ;) A jeszcze będą się cieszyć, że okantowali moderatorów...

Moim zdaniem, trzeba do tego podchodzić intencjonalnie. Czy intencją kolegi od koszulek jest wzbogacenie się? Nie. Jest ekwiwalentna wymiana. Ja staram się tak podchodzić – i na widoku, i na PW. Jak ktoś, kto ma zero postów pisze, że kupiłby coś ode mnie, to mu pisze, że nie sprzedaję. Ale jak osoba z 500 postami pisze, że może kupić mi coś na Ebay za 15 $, albo prościej – przesłać mi 15 $ na Paypala, a ja sobie kupię co będę chciał – to się zgodziłem...

Spróbujmy, jak już się wygadamy, napisać krótko jak to widzimy i przykleić to wszędzie, żeby była jasność. A jak moderator nie będzie pewien – zawsze może wzorem Dominika zapytać to, na zamkniętym Forum, co myślą o danej sytuacji inni.

A jak ustosunkujecie się do zasady, żeby prośby moderatorów musiały być od razu spełniane? Z ewentualnym późniejszym zapytaniem „dlaczego?” Oraz z prośbą do Moderatorów, żeby jak mają wątpliwości, to jak najczęściej pytali innych?

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-11-06, 13:33   

Dobry pomysł aby był taki temat "aaaaa dlaczego?" tylko boje się jednej rzeczy że tam trafią wszystkie sprawy i nas tam w biurokrację skrajną wpakują. Czyli trzeba będzie odpisywać i wszystko argumentować dokładnym par. regulaminem forum.
Trochę jak "papugi" a nie moderatorzy...

Ale możemy spróbować jak to będzie działało - a nuż widelec...

Co do tej dopłaty to tez mam mieszane uczucia. Ale jak, będziemy do każdej "dopłaty" podchodzić indywidualnie?

Wystarczyłoby u niego zmienić ta dopłatę na "inne rozliczenie" i wiadome by było że jak chce dogadać się to zawsze się dogadać. Tylko po co to eksponować na forum.
Zrobimy precedens? Jeden, drugi?

Niech się wypowie Marcin bo ja tam za "pomagiera" wyszedłem i chciałem to wystopować ale poszło za bardzo.

Zobaczcie sprawę z logo. Do głowy by mi nie przyszło aby robić z igły widły taką sprawą.
Poczułem się zażenowany również postawą Płonity.

Dali sobie tak naprawdę spokój jak kilka osób dało jasny znak że nie chcą żadnych zmian.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-11-07, 05:22   

<Sprawdza kalendarz> Nie, nie widzę informacji od kiedy zaczęliśmy faworyzować kolekcjonerów ze względu na to jak drogie mają hobby, przykro mi. Odkąd tu jestem forum służyło mi wymianie walorów nie tylko o wartości "symbolicznej", lecz równie często przechodzącej dwu czy trzy cyfrową wartość nominalną. Czy to mnie upoważnia do pisania, że do walorów mogę dopłacić żywą gotówkę? Uważam, że nie. Dlaczego? Bo nie neguję każdego zdania moderatorów i nie kolekcjonuje koszulek piłkarskich? Najwyraźniej tak. Zaczyna mi się mocno nie podobać fakt, iż postrzegamy jednych kolekcjonerów "lepiej" od innych i dajemy im tutaj dodatkowe prawa.

Forum raz jedyny użyłem do "handlu". Po tym gdy z niewiadomych przyczyn urwał mi się kontakt z gościem z którym handlowałem na allegro, a po roku czy dwóch dziwnym trafem pojawił się tutaj. Wszystko się zgadzało, nick, e-mail, więc napisałem do niego, że ja to ja i po kilku wiadomościach przeszliśmy - jak przedtem - na e-mail. To koniec mojej zbrodniczej działalności.

Co jednak gdy ktoś wali prosto z mostu, że sprzeda kolekcje po dziadku? Bez zastanowienia wywalamy mu post i dajemy mu ostrzeżenie, żeby się ogarnął, bo tutaj się tylko wymieniamy. Byli tu też ludzie, którzy mówili, że wymienią kolekcję znaczków na tyle i tyle banknotów... aktualnych banknotów z Polski. Też się nie dawaliśmy nabrać, też uciekali potem z forum z podkulonym ogonem.

Temat grosików. Marku, zawiodłem się na Tobie. Twój imiennik faktycznie zbiera te miedziane monety i to na szczytny cel. Dwa metry ode mnie leży ich kilkaset. Czekają na wysłanie do niego, nie, nie przelewem. Ta sprawa była wielokrotnie poruszana na forum i sądziłem, że jest to wyjaśnione definitywnie. Jak można to w ogóle porównać do tego, że ktoś będzie chciał w przyszłości wymienić coś na 30 tyś. grosików poprzez przelanie na konto? To jest co najmniej żenujące, o ile nie niesmaczne. Jak mówię, byli już tacy i jakoś udawało się nam "zweryfikować" kiedy ktoś kantował, a kiedy nie.

Jest na forum też pewien Rosjanin, który nic a nic się nie kryje z tym, że zdobywa od naszych ludzi aktualne banknoty. Też mocno dyskusyjne, też nie pałam do niego miłością, jednak - patrząc na jego temat - wygląda na to, że on je faktycznie zbiera. Na tej samej zasadzie, co ja mam w kolekcji funty. Dlaczego tam nie zareagujemy?

Dopłaty? Poważnie nie zrozumieliście mojego przejaskrawionego przykładu z zapałkami? Jeżeli faktycznie pozwolimy na to, aby to zjawisko zaistniało na naszym forum to z czasem przekształci się w to co opisałem. "Przecież ja tylko chcę, aby ktoś mi dopłacił do tego, bo ma tylko to i to". Widzicie już tę lukę prawną? Bo ja zauważyłem od razu. I nie obchodzi mnie, czy ktoś kto wyszedł ostatnio z tą propozycją zbiera koszulki czy długopisy. Prawo powinno być równe dla wszystkich. Dopłata to prognoza na akceptację handlu w przyszłości. Polecam zmienić regulamin i zakazać dopłat.

No to już mi jest cieplej... Rozumiem jeszcze, że umawiamy się między sobą, że ja zbieram to, a Ty tamto. Ja mam coś dla Ciebie, Ty nie masz dla mnie, więc możesz coś ciekawego dla mnie zdobyć - również poprzez kupienie - czy to w necie czy to w realu przez wszelakiego rodzaju giełdy staroci i pchle targi. Tak miałem z Tomkiem - miałem kilkaset biletów, on nie miał dla mnie nic, to kupił specjalnie dla mnie pocztówki na allegro i byliśmy kwita. Więcej, dał mi je osobiście. To jest wymiana. Ale że dostajesz kasę i sam sobie wybierasz? Jeżeli tak postępujemy to czym się różnimy od ludzi, których tępimy na co dzień? Tym, że za dostaną kasę kupimy (prawdopodobnie) walory, a nie telefon? Jak dla mnie ta granica jest zbyt płynna. I nie uwierzę w żadne tłumaczenia, że w razie akceptacji takich zachowań za moment nie pojawią się tu ludzie, którzy będą informować, że to i to zamienią za bilety, znaczy się za pieniądze za które (zaraz, już za moment, momencik) kupią sobie bilety do kolekcji. Nie udowodnicie na co idą te pieniądze. Idea tego forum umiera na moich oczach. Straszne.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam już sporo doświadczenia na innych forach i - z całym szacunkiem - jeżeli sprawa jest klarowna (a taka była w tym przypadku biorąc pod uwagę zakaz handlu) to nie trzeba jej roztrząsać z innymi moderatorami za każdym razem gdy się pojawia. Dla mnie sprawa jest jasna. Mamy tutaj obrót bezgotówkowy i dopłata to łamanie regulaminu. Patrz. przykład z zapałkami. Jeżeli użytkownik neguje decyzję administratora - opierdol. Nie opieprz, tylko opierdol, aby nikt inny nie poszedł w jego ślady. Tym bardziej, jeżeli ktoś stwierdza, że moderator SPAMUJE mu w jego osobistym temacie. Bądźmy poważnymi ludźmi i nie dajmy się zastraszać komuś kto pozjadał wszystkie rozumy. Jestem mega zdziwiony roztrząsaniem tej sprawy, bo już mieliśmy Panów na sz., b. i p., którzy mieli bardzo podobną taktykę, tj. ośmieszenia moderatorów i z tego co pamiętam to był tutaj sojusz, że nie damy się gnębić i wprowadzać jakiejś negatywnej intonacji na kogoś kto tu odwala brudną robotę. Jak widać - nawet i u nas są równi i równiejsi. Zapamiętam to na długo.

Uwielbiam po prostu sytuację, gdy jeden moderator podważa decyzję drugiego. To jest po prostu piękne. Temat typu "dlaczego" będzie świetny. Zwłaszcza jeżeli chcecie godzinami użerać się z ludźmi, którzy nie mają co robić w domu i zaczną podważać każdą decyzję administracji. Jakiejś wypaczonej demokracji się Wam zachciało? Dajcie wszystkim ludziom od razu prawa moda, tak będzie lepiej. Nikt nie będzie musiał brać żadnej decyzji administracji na serio. Tak jak to ma miejsce teraz. Zapytam poważnie, czy to jest jakiś kabaret? Czy nie widzicie do czego to wszystko dąży? "Dajmy im narzędzie, którym będą mogli podważać decyzję moderatorów. Lepiej, pozwólmy im na to, aby nie musieli się stosować do zaleceń moderatorów... do czasu, aż..." No właśnie, aż co? Przyjdzie lepszy moderator i zamknie temat? Moderator, który będzie podważał słowa innego? Jeżeli chcecie mieć burdel na forum to fakt, róbcie tak dalej.

Nawet nie chce mi się szerzej komentować sprawy akceptacji handlu na naszej grupie na FB. Powiem Wam jedno. Może i moje poglądy odnośnie kupna i sprzedaży są konserwatywne, są czarno-białe, ale tylko dzięki takiemu podejściu możemy mieć jakąkolwiek szansę na zachowanie idei tego miejsca. Jeżeli będziemy lekceważyć próby wprowadzenia tu do obiegu gotówki to obiecuję Wam, że w niedługim czasie wszystko to pójdzie do diabła i zrobi się z tego miejsca kolejnego allegro.

Jeżeli uważacie, że się mylę (patrz. liberalna postawa Marka i nagłe wycofanie się na bezpieczną, nieinwazyjną pozycję Dominika, <inni mają to w d. i się niczym nie przejmują>) to dla mnie sygnał, że kończy się pewna era tego miejsca. Miejsca, które służyło mi wielokrotnie do wymian i powiększania (przez barter) kolekcji. Najwyższy czas stąd odejść. Nie uciec, lecz po prostu odejść z honorem z miejsca które z każdym dniem spada coraz głębiej w otchłań tego z czym zmagaliśmy się na co dzień.

Jestem naprawdę rozgoryczony tym co tu się dzieje. Dzięki Dominiku, że na początku się za mną wstawiłeś. Zresztą, słowo "wstawiłeś" brzmi całkiem tak jakbym to ja był winien. Więcej, to nie ja próbowałem - w pewien sposób - złamać/nagiąć regulamin. Ja tylko (ALBO AŻ) miałem na tyle odwagi, aby zareagować i poprosić o zmianę słowa z "dopłata" na coś co nie wiąże się bezpośrednio z pieniędzmi. Dziękuję serdecznie Marku, że publicznie zanegowałeś moją decyzję, zamiast dowalić trzeciego posta i stłamsić ewidentną rewolucję w zarodku. Być może nikt nie zauważył, że tamten (dwa lata ode mnie młodszy) gnojek przez małe g. wypierał się swoich słów i insynuacji. Wypierał się tego, że DOPŁATA MA JAKIKOLWIEK ZWIĄZEK Z PIENIĘDZMI. Stwierdził bezczelnie, że chodziło mu o "dopłatę" towarami. Jak dla mnie to zwykły gówniarz, który szuka sensacji, a takie posty, powinno na wstępie nagradzać się banami. Dzięki Wam serdecznie, że daliście mu energię do dalszego mieszania na Forum. Dajcie znać kiedy dostanie rangę moda i zacznie tworzyć nowe loga - w myśl postępu, jak zwykle. ŻEGNAM.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-11-07, 10:43   

Marcin... na spokojnie. Dlaczego się tak unosisz i od razu stawiasz się w roli pokrzywdzonego?

Co to znaczy "ŻEGNAM"???

Zaraz... mieliśmy przedyskutować sprawę, prawda?

Czyli dyskusja to dialog a nie monolog... więc ja krótko.
Jestem tu od 7 lat. Staram się, naprawdę... Ręce mi opadają jak trafia się taki gamoń jak Tianse.
Niby normalny, nic nie wskazuje anomalii a temat logo poniósł go na wyspy Bergamuty.
Źle. Wskazaliśmy mu wszyscy drogę. Nie wiem czy zakumał... ale przestał drążyć gdzie również - po jakie walca - wtórowała mu Płonita. Niby aktualizacja, modernizacja, lepszą jakość i rozdzielczość a chcieli zmiany.

Jeszcze gorzej jest jak nie możemy się my moderatorzy dogadać. Wiadomo że każdy na swój sposób reaguje i podchodzi do forum emocjonalnie.
Też tak robiłem do pewnego momentu. Jak dostałem ostrzeżenie. Dało mi to do myślenia. Za bardzo się przejmuję... przecież nie będę sobie włosów (których notabene nie mam) z głowy rwał.
I tak do tego podchodzę, bardzo lubię i nadal jestem emocjonalnie związany z tym miejscem - z forum.
Nie interesuje mnie strona FB, ja się tym zajmować nie będę - tu już jest trochę roboty.
I Marek się tym zajął. Ale nie jest nasze forum - tu jest forum. I na tym mamy się skupić... tu jesteśmy moderatorami.
Ma tam być dopuszczony jakiś handel - to niech będzie. A kij mnie to obchodzi.

Sam używam allegro, ebaya i szeroko pojętego internetu ale to moja sprawa. I nikomu do tego.
Tu staram się nie handlować. Ale grosiki Markowi Beatlesowi załatwiłem i dalej załatwiam. I mam w d... czy komuś się to podoba czy nie. Facet jest na wózku, odwiedził go ktoś z Was? Nikt?
Tak, bo daleko mieszka. W Podkowie Lęśnej. A ja byłem u niego ze dwa razy. I na podpisaniu jego książki też. Wrzucam też grosiki do jego dzbanów.
Więc na temat Marka i jego grosików nic nie chce słuchać. Ani czytać.

Postawiłem się za Tobą Marcin bo tak trzeba było choć czułem wewnętrznie że coś jest nie tak.
Ale nie w tym złym znaczeniu - słuchaj, ja tu już takie batalie przechodziłem na forum i sam o tym wiesz - że teraz jesteś wyklęty. Nie, nie jesteś żaden wyklęty tym bardziej źle coś zrobiłeś. Mogłeś popełnić jakiś błąd. Każdy go popełnia chyba że nie popełnia bo nic nie robi.
Multum popełniłem błędów na tym forum i do tego się przyznaję.
Tianse trzeba było go podkręcić ale może bardziej na PW lub nie tak dosadnie z nim wchodzić w dyskusję.
Osobiście już się nie porywam na elaboraty a napisał do mnie Tianse chyba ze dwa albo trzy w sprawie logo.

Nie zmieniłem zdania i nic nie pisałem w temacie Tiansa tylko dałem Ci do zrozumienia na "messie" na FB że trochę przesadziłeś. A zareagowałem bo dostałem sygnał nie tam od pierwszego lepszego forumowicza tylko od starego "wyjadacza" że wydaje mu się (właśnie - to subtelne odczucie) że Marcin w tym wypadku trochę przesadził.
Przecież nie możemy doprowadzić do tego aby stąd uciekali ludzie, prawda? Oczywiście, tacy jak pradera który kolekcjonował złe emocje jak najbardziej.
Za Tianse też nie przepadam. Szczególnie po logo. Ale przecież z tą "dopłatą" można było jakoś się dogadać? Czy nie tak?
Jemu że ma o tym nie pisać a czy nie weźmie kasy to jest inna sprawa bo się o tym nie dowiemy. Koszulki faktycznie są znacznie droższe od powiedzmy pocztówek, odznak czy figurek ale w jakiś sposób można różnicę w wymianie uzupełnić innym sportowymi gadżetami lub fantami na inne wymiany np. trójstronne.

Chłopak się też uniósł (on cały czas gra emocjami i daleko mu do szacunku dla innych) i teraz chce się zmywać stąd. Niby czemu nie - możemy ale zaraz... opinia idzie w świat. Po co nam to?
I jeszcze dogadać się nie możemy?

Ty też Marcin napisałeś że czas się stąd wynosić. No co Ty? To po jakiego - za przeproszeniem, wuja - Cię tu do moderatorki ponownie poprosiłem??? Dla pozoru czy co?
Abyś ładnie wyglądał albo tylko pomógł przy usuwaniu "martwych dusz"? I tyle?

Nie! Potrzebny jesteś tutaj. Teraz i w przyszłości.

Ale też podejdź z luzem. Nie ma handlu i walczymy z ich przejawami ale kurcze nie zatracajmy też pewnej logiki i umiaru. Dogadajmy się z tymi użytkownikami. Nie bądźmy jakimiś nieomylnymi ludźmi. Nie patrzmy na nich z góry ale bądźmy też zdecydowani.

Rosomak, Glopik i interfan tak naprawdę nic nie robią z moderacją. Rosomaka nie ma już od dwóch miesięcy, reszta Kolegów nie było kilka dni ale często nie ma Was Chłopaki i po kilka tygodni więc ciągnięcie moderatorki aby mieć tylko zielony pasek a w takim temacie jak i w innych brak Waszych wypowiedzi - to mija się z celem. Szczególnie że niektórzy forumowicze mogą pisać do Was w sprawach moderacji a Wy będzie na "doskok".
To też nie moja myśl tylko sugestia od właśnie użytkowników forum.

Musimy o tym też pogadać i przegłosować. Jestem ciekawy Waszych opinii - jak i samych zainteresowanych jeśli tu zajrzą.

Wracając...
Nie będziemy też z chłopaczkiem (Tianse) się przepychać. Powinien robić to co mu nakazujemy ale nie możemy też wprowadzać jakiejś hegemonii. Gdyby to poprawił od razu to byłoby po sprawie.
Ale musimy wypracować jakiś schemat działania w takich sytuacji.

Nie będziemy im dawać żadnego działu "Aaaa dlaczego" tylko wyjaśniać jak było do teraz na PW. Bo tak to faktycznie narobimy bałaganu a sobie roboty tłumaczyć się tka jak pisałem - jak "papugi"...

Przepraszam za ten elaborat i jakieś błędy oraz zagmatwania w moim stylu.

Powinniśmy się trzymać razem a nie drzeć kotów.
Wyjaśniać wszystko na spokojnie czy to tu, na PW lub FB a w pilnych sprawach tel. też do siebie mamy, prawda?

Pamiętaj Marcin, jestem z Tobą ale nie znaczy że będę się zgadzał z każdą rzeczą która tu zrobisz. To odnosi się do każdego z moderatorów i to samo Wy możecie i powinniście względem mnie zrobić.
Dyskutujemy tutaj na własne sprawy. Tam nic nie przenosimy. Dyskusję przygaszamy na forum a tutaj rozstrzygamy.

Zgadzacie się ze mną czy nie?
Zapraszam do dyskusji :-)

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2017-11-08, 19:32   

Przeczytałam dzisiaj ten zamknięty temat, Wasze wypowiedzi i ....

1. myślę, że Marek dobrze zrobił zamykając ten temat, gdyż dyskusja była już bardzo zaawansowana i idąca w złym kierunku
2. Marcin trochę za ostro zareagowałeś na jego usprawiedliwienie, a potem wszystko już popłynęło lawinowo
3. rzeczywiście dopłata w słowniku polskim jest jednoznaczna z pieniążkami, ale skoro wytłumaczył, że chodzi mu dodanie czegoś dodatkowo to wystarczyłoby powiedzieć, aby tak zmienił swój opis - byłoby grzecznie i bez niepotrzebnych nerwów. Tym bardziej, że jego wyjaśnienie było jak dla mnie ok
4. poza tym dyskusje moderatorów na forum, w tematach użytkowników, to nie dobry pomysł :-(

Marcin, nie żegnaj się z nami. Twoja pomoc jest tu na forum bardzo potrzebna!

Ja mam okresy, gdy rzadko zaglądam, ale jak tylko dostaję maila o wiadomości PW to staram się zajrzeć tam jak najszybciej.
Dlatego uważam, że Wasza trójka (czyli Marcin, Dominik i Marek) jesteście potrzebni i wg mnie w tym momencie niezastąpieni. :-)
Te forum jest właśnie dlatego takie fajne, że są w nim fajni ludzie, i że moderują je fajni ludzie. --> I TAK MA ZOSTAĆ !!
Ostatnio zmieniony przez Kasiucha 2017-11-08, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-11-08, 21:23   

Krótko i na temat. Dzięki Kasiu!

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-12-29, 19:30   

Marcin... kiedy wrócisz? :-/

Kasiucha 

Poland

Wysłany: 2017-12-29, 19:47   

Czyżby Marcin naprawdę porzucił forum?? :?:

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-12-29, 20:36   

Nie wiem ale pokazuje się tutaj i wystawia komentarze.
Na fejsie kilka razy go zaczepiłem ale był brak odzewu.

Odpowiedz do tematu