Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dana

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2009-02-28, 20:14
DANA
DANA 

Wysłany: 2007-10-12, 20:49   DANA
  Rodzaj kolekcji: kinder niespodzianki

Witam wszystkich kolekcjonerów z tego FORUM.
Jestem długoletnią kolekcjonerką kinder niespodzianek,podajników do cukierków M&M`s i prmocyjnych szklanek po nutelli oraz miniaturowych porcelanowych figurek z francuzkiego ciasta.
Oto fragment mojej kolekcji w moim prywatnym muzeum.

Jeśli posiadacie coś na zbyciu z kinder surprise tzn.figurki,karteczki,puzzle,materiały promocyjne,dioramylub wielkie reklamowe pluszaki to prosze o kontakt na adres e-mail:
[email protected]
Pozdrawiam
DANA
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2008-10-17, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Gość

Wysłany: 2007-10-13, 08:56   

Robi wrażenie! Mam gdzieś w piwnicy kompletną serię "Szalonych Krokodyli" chyba pierwszej serii z kinderków.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2007-10-13, 10:18   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Moje dzieci tez maja, ale boje sie, ze nie do konca kompletne... A masz na wymiane wampirki? Paru mi brakuje :-)

DANA 

Wysłany: 2007-10-13, 10:36   kinderki

miodek napisał/a:
Robi wrażenie! Mam gdzieś w piwnicy kompletną serię "Szalonych Krokodyli" chyba pierwszej serii z kinderków.

Jeśli to są naprawdę szalone a nie szkolne krokotylki to jestem zainteresowana.Przyślij zdjęcie tych figurek i napisz co zbierasz może mam coś na wymianę.
Pozdrawiam
DANA

[ Dodano: 2007-10-13, 11:39 ]
Kowalsik napisał/a:
Moje dzieci tez maja, ale boje sie, ze nie do konca kompletne... A masz na wymiane wampirki? Paru mi brakuje :-)

Czy masz karteczki od serii kinder ?
Wampirki jakieś mam. Jakie są potrzebne ?
Pozdrawiam
DANA

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2007-10-13, 12:12   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Przerzuce papiery dzieci :-)

Mam pięć: oba z nietoperzami, z aparatem, z prezentem, tego z napisem dieta.

DANA 

Wysłany: 2007-10-13, 13:49   

Kowalsik napisał/a:
Przerzuce papiery dzieci :-)

Mam pięć: oba z nietoperzami, z aparatem, z prezentem, tego z napisem dieta.

Mam tylko 1 figurkę:wampira siedzącego na dyni.
Czy tylko potrzebujesz wampirki bo mam całą masę innych kinderków np.figureki z Hotel Monster ?
DANA

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2007-10-13, 15:04   

Hmm - Hotel Monster, tam chyba bylo cos z nietoperzem?

DANA 

Wysłany: 2007-10-13, 16:16   

Kowalsik napisał/a:
Hmm - Hotel Monster, tam chyba bylo cos z nietoperzem?

No tak uwielbiasz Batmana i nietoperze.No to w tej serii kinderków jest jeden nietoperz.Oto on:

Jeśli tak lubisz Batmana to chcę Tobie zaprezentować jedną z moich serii fevsów (miniaturowych figurek z francuzkiego ciasta ,które zbieram) Batman Początek
No i co Ty na to ?
Pozdrawiam
DANA

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2007-10-13, 16:21   

Sliczne, zwlaszcza te trzy z nietoperzami :-)

A mozesz napisac cos o idei tych figurek? Jak przeczytalem po raz pierwszy, to myslalem, ze sa zrobione z ciasta :-) Pierwszy raz sie z taki czyms spotykam...

DANA 

Wysłany: 2007-10-13, 17:16   

Kowalsik napisał/a:
Sliczne, zwlaszcza te trzy z nietoperzami :-)

A mozesz napisac cos o idei tych figurek? Jak przeczytalem po raz pierwszy, to myslalem, ze sa zrobione z ciasta :-) Pierwszy raz sie z taki czyms spotykam...

Fevsy to francuzka nazwa a po polsku -fasolki.
Fevsy są znane i kolekcjonowane we Francji.
Pochodzą ze światecznego ciasta.
We Francji jest taka tradycja ,że na każde święto kupuje się takie specjalne ciasto z załączoną koroną z papieru ale bardzo ozdobną.Uczestnicy uczty dzielą sie tym ciastem a ten kto w swoim kawałku znajdzie fevs to badzie miał szczęście i cały wieczór chodzi w koronie.
Kolekcjonerzy nie tylko zdobywają te figurki z ciasta bo by musieli bardzo dużo go zjeść (jest tylko 1 feves w całym cieście)ale można kupić całe serie tych figurek lub wymiać się na sztuki z kolekcjonerami.Wszystko co wychodzi w kinderkach jest też w fevsach (od tego zaczęło się moje zbieractwo) i również wiele innych.
Są Iniemamocni , Epoka Lodowcowa,Aserix i Wikingowie ,Shrek i wiele innych.
W fevsach są nie tylko figurki z W. Disneya ,filmu i kina ale również z wielu różnych innych tematów - nawet z tematu sex.
Przesyłam link do strony producenta fevsów.
http://www.faboland.com/
Tam można obejrzeć wszystkie serie.
Ja zbieram tylko temat W.Disney ,telewizja ,kino,Egipt i zwierzęta.
Obejrzyj tą stronkę i opisz swoje wrażenia .
Z tego co wiem to w Polsce jest tylko 2 kolekcjonerów fevsów.Ja i moja koleżanka.
Pozdrawiam
DANA

DANA 

Wysłany: 2007-10-13, 18:46   kinderki

Kapisek napisał/a:
Też mnie to zaciekawiło. Czy w polsce są takie ciasta do kupienia?
A przy okazji mam troche figurek z kinder niespodzianki jakby zie interesowały:
dwa lisy: górnika i policjanta
duszki: z odkurzaczem, dwa małe duszki na karuzeli, duszek z kanapą
dwa strusie składane z 4 części zielony i różowy
Smerf z trąbką
taki jakby samolot w wielkimi oczami
dwa skoczki ze sprężynkami: pomarańczowy i zielony

W Polsce takich ciast nigdzie nie widziałam.Jak takie ciasto wyglada to masz zdjecie na tytułowej stronie "fabolandu" do którego link juz Tobie posłałam.
Ja wszystkie fevsy sprowadzam z Francji.Albo kupuję w "fabolandzie przez internet albo wymieniam się z francuzkimi kolekcjonerami za kinderki,magnesy na lodówkę lub podwójne fevsy .

Na co chcesz wymienić kinderki ? Mogę wziąść duszki i liski jeśli są kompletne i nieodrapane.
DANA

DANA 

Wysłany: 2007-10-14, 08:51   

Kapisek napisał/a:
mogę wymienić na kapsle albo karty do gry "duel masters" jeśli posiadasz.
niżej załączam skan całej drużyny kinderków: sorry za jakość
http://www.fotosik.pl/sho...b9a0df4b8d83cef

Sorry ale nie posiadam ani kapsli ani kart.
DANA

[ Dodano: 2007-10-14, 09:54 ]
gucio napisał/a:
DANA napisał/a:
Witam wszystkich kolekcjonerów z tego FORUM.
Jestem długoletnią kolekcjonerką kinder niespodzianek,podajników do cukierków M&M`s i prmocyjnych szklanek po nutelli oraz miniaturowych porcelanowych figurek z francuzkiego ciasta.
Oto fragment mojej kolekcji w moim prywatnym muzeum

:shock: robi wrażenie , moja córka gdzies w pojemnikach ma zabawki z kinder niespodzianek i są różne ;-) zrobię foto w tyg i wyslę. Ja zbieram smyczki i jestem tu sam :-?

Mam jakąś smycz na wymianę to przyślij te fotki.
DANA

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2007-10-14, 09:32   

Co do figurek z ciasta - sliczne. Ale najdziwiniejsze jest to, ze mam duza rodzine we Francji, ciasto francuskie jadaja, a nie slyszalem o czyms takim :-)

Co do kinder niespodzianek - postaramy sie z dziecmi skompletowac co sie da, jest wielkie pudlo czesci, cos sie usklada. Gorzej pewnie z jakoscia - najstarszymi bawila sie cala trojka, wiec np. na nalepki to nie ma co liczyc. Ale dzisiaj juz ze 40 kompletow zmontowaly...

DANA 

Wysłany: 2007-10-14, 12:46   kinderki

Tak jak już pisałam nie interesują mnie zniszczone,odrapane,nadgryźone lub bez części kinderki.Takie są praktycznie do wywalenia.
Bardziej zainteresowało mnie to ,że masz rodzinę we Francji.Zapytaj ich o fevsy.Jestem pewna,że mają pełno jeszcze nie odrapanych z ciasta.Mają też możliwość kupienia lub załatwienia ich bo tam jest tego pełno.Biorę każdego feves obojętnie z jakiego tematu bo jak juz pisałam wymieniam się nimi z kolekcjonerami z Francji.Kupię wszystkie jakie zdobędziesz lub dam za nie wszystkie kinderki jakich potrzebują twoje dzieci lub znajdę coś dla Ciebie .A tak własciwie co ty zbierasz ?Tylko nietoperze ?
Pozdrawiam
DANA

Odpowiedz do tematu