Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pzl50

Autor Wiadomość
pzl50
pzl50 

Poland

Wysłany: 2016-07-16, 18:00   pzl50
  Rodzaj kolekcji: bombki prl

Witam, kolekcjonuję stare bombki z okresu PRL. Interesują mnie głównie ciekawe kształty bmbek typu: mikołajki, bałwanki, zwierzęta, ludziki, owoce, dzwonki, księżyce, gwiazdki, szyszki , owoce itp. Mogę zaoferować na wymianę odznaki, herby miast itp.- wszystko do ustalenia. Mam ich -bombek- ok 1000 sztuk, ponizej przedstawiam 2 moje ulubione bombki:
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2018-03-09, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Pawoł 

Poland

Wysłany: 2016-07-16, 20:05   
  Rodzaj kolekcji: filatelistyka,figurki smerfów z kinder niespodzianek

Witam.Mam dość sporo bombek z PRL bo moja mama pracowała jako malarka w fabryce ozdób choinkowych ale raczej się nie wymienię bo to pamiątka rodzinna i bombki są trudne do przesyłki.

pzl50 

Poland

Wysłany: 2016-07-16, 20:19   

Wysłałem wiadomośc na PW.

pietras 

Poland

Wysłany: 2016-07-17, 09:48   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe, parę brakujących kart Wielkie Bitwy

Nie sądzę, żeby ktoś chciał oddać takie pamiątkowe bombki, zwłaszcza że biją na głowę dzisiejsze. Kto ma na choince, ten wie :-) Ale tak z obserwacji wiem, że dużo takich się marnuje w starych szkołach. Trzymają w magazynach razem ze sztucznymi choinkami, które nie zawsze wyciągają na świąteczną dekorację.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-07-18, 17:44   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Dobry pomysł.

A sprawdzałeś jakieś sklepy z takimi rzeczami?
Czasem jak im się zbije jedna bombka to pudełko jest do likwidacji. Może gdzieś leżą takie pudełka po magazynach?
Chociaż kto by trzymał to 30 lat...

Czy istnieją jeszcze producenci którzy robili takie bombasy w czasie PRL-u?
Kiedyś to były Spółdzielnie pracy etc. Może po likwidacji zostały przejęte w ręce prywatne wraz z całym zasobem.
Są też takie firmy które mają rodzinną tradycję jak K...zja :-D
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

pzl50 

Poland

Wysłany: 2016-07-24, 09:34   

Są producenci bombek z tradycją ale nie maja PRLowskich tylko wspólczesne, mam z takimi kontakt ale szukam starych z lat 60-80

kemustek 

Poland

Wysłany: 2016-07-24, 15:24   
  Rodzaj kolekcji: Karty SIM, Pudełka zapałek, Papierosy

A czy masz w zamian coś z papierosów?

Wybierasz się za granicę? Pamiętaj się o mnie i przywieź mi papierosy.

pzl50 

Poland

Wysłany: 2016-07-24, 16:54   

Niestety nie

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2016-07-24, 19:39   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

kemustek, widziałem stare fajki na zoo market. Karmeny, popularesy, klubowe... Kliknij na PW.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-03-02, 04:57   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Wpadło mi trochę starszych trochę bombek.
Czy nadal je zbierasz?

warczp 

Poland

Wysłany: 2018-03-04, 08:51   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

No cóż - raczej kolejna "martwa dusza" na naszym Forum...

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2018-03-04, 10:39   

Dokładnie. Ale tez spamerzy i inne od reklamy robią tak że zakładają konto, zapiszą 4-5 postów niby to czymś się interesują a potem cisza. Po 2-3 miesiącach wchodzą, na 2 minuty, edytują profil i wrzucają stronę www. reklamującą jakiś produkt lub platformę. Ciężko to wyłapać. Najczęściej przypadkiem. Więc od razu usuwam tych którzy pojawiają się z "rodzajem kolekcji" - "brak" :-/

Odpowiedz do tematu