Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: allegro, aukro, czyli, itp, naszego, odpowiedniki, teszvesz

Autor Wiadomość
AUKRO, TESZVESZ itp. czyli odpowiedniki naszego ALLEGRO
Gość

Wysłany: 2008-10-16, 12:37   AUKRO, TESZVESZ itp. czyli odpowiedniki naszego ALLEGRO

Hej!

Ja mam do Was pytanko - czy korzystacie z zagranicznych serwisów na bazie naszego Allegro?

Mnie zainteresowało pare przedmiotów na czeskim Aukro, ale jest jeden poważny problem, wiele ludzi stamtąd (90%) nie chce wysyłać za granicę. I tu zaczynają się schody. Żeby obejść tą niedogodność trzeba znać kogoś tam mieszkającego (najlepiej również kolekcjonera) by mógł kupić nam rzecz i wysłać (za opłata za nią lub wymianę na jakieś kolektybilia).

Znacie może jakiś sprawdzonych kolekcjonerów z Czech, Słowacji ? :-) którzy w zamian za interesujący Was przedmiot moga się wymienić na to co ich interesuje? Szukam kogoś takiego, by mógł pomóc w tej kwestii.

Myślę że to ciekawy temat, jeszcze takiego tutaj nie poruszaliśmy, a przecież Allegro (czy inne zagraniczne serwisy aukcyjne) pozwalają rozwijać się naszym kolekcjom (dużo osób tam kupuje różne rzeczy dla siebie do kolekcji).

Pozdrawiam
Karina

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
mrlover_sp 

Poland

Wysłany: 2008-10-16, 13:18   
  Rodzaj kolekcji: obrazki z gumy Turbo; monety PRL i 2zł GN

no cieszę się, że ktoś poruszył ten temat.
ja może dodałbym jeszcze rosyjski Molotok - w tych serwisach są na prawdę fajne aukcje!! o ile Rosjanie godzą się by wysyłać za granicę, o tyle Czesi faktycznie nie.
jeśli ktoś ma zaufanych kolekcjonerów (korespondujących po angielsku, a najlepiej po polsku ;-) ), to byłaby to fantastyczna sprawa.
druga sprawa, to przelew pieniędzy: z mojego konta do Rosji kosztuje mnie to >25zł + koszty przesyłki. pal licho koszty przesyłki (do 10zł), ale koszty przelewu cholernie podwyższają cenę, więc często licytować się po prostu nie opłaca. dodam, że z WesternUnion jest jeszcze drożej! poczta chyba w ogóle nie prowadzi przekazów na Wschód (tak przynajmniej wynika z internetowego cennika), a w ogóle należy zapomnieć o wkładaniu pieniędzy do koperty bo po prostu "wyparują"...

barthez 

Poland

Wysłany: 2008-10-16, 13:46   
  Rodzaj kolekcji: birofilistyka

mrlover_sp napisał/a:
a w ogóle należy zapomnieć o wkładaniu pieniędzy do koperty bo po prostu "wyparują"...

Też mnie się kiedyś tak wydawało i pewnie w wielu przypadkach tak jest, ale na przykład z Czech (co prawda to nie Wschód;)) dotarło do mnie 10 Euro w kopercie:).

Prankster 

Poland

Wysłany: 2008-10-16, 13:58   
  Rodzaj kolekcji: numizmatyka

Nie wiem jak jest z Czechami, ale w Rosji jest zakaz wysyłania pocztą pieniędzy. Taki sam zakaz jest w USA.

Gość

Wysłany: 2008-10-16, 15:08   

Jeśli chodzi o Czechy to nagminnie spotykane jest wysyłanie pieniędzy w kopertach, bynajmniej nie jest to zabronione. Z Rosją nigdy styczności nie miałam :-)

Kiedyś jeden Czech wygrał u mnie aukcje na Allegro za 100zł i wysłał pieniądze pocztą, jakie było moje zdziwienie że nasza Poczta Polska nie zajrzała do środka a 100 zł doszło do mnie całe i zdrowe w ZWYKŁEJ KOPERCIE! Banknot był owinęty innym papierkiem, by oczywiście wyglądało to na list a nie na pieniądz.

Jeśli chodzi zaś o przekazy pieniężne, tak jak wspomniano - banki, Western itp. to jest to okropnie drogie, i parokrotnie to przewyższa w ogóle wartość przedmiotu który chcemy kupić.

Warto by było się rozejrzeć za jakimiś kolekcjonerami z Czech, Słowacji, Rosji którzy mogliby kupić dla nas takie rzeczy i np. wymienić się za coś co oni kolekcjonują. Np. w jednej przesyłce wysłać coś dla paru osób, wtedy koszta by się rozłożyły, i jedna paczke do niego z tym co on kolekcjonuje w zamian za te gadżety. Napewno przesłanie takich rzeczy byłoby tańsze niż przekazy bankowe (przekazów pocztowych faktycznie nie ma na naszej poczcie na Wschód) oraz napewno bezpieczniejsze, niż wysyłanie kasy w kopercie (zawsze sprzedający może nam powiedzieć że kasy nie było w liście, i jak to udowodnisz? :-/ )

A co do amerykańskiego czy brytyjskiego e-bay - posiada ktoś konto paypal ? wiem że tam jest to ogólnie honorowane (czasami wyłącznie to).

KUBEK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 20:25   

Witam serdecznie,

jeśli chodzi o przelewanie pieniędzy za wygrane przedmioty to według mnie
najlepszym sposobem jest po prostu PayPal. Ja posiadam takie konto i
jestem z niego nawet zadowolony. Jego prowadzenie nic nie kosztuje,
przelewy dla nas są całkowicie darmowe. Wystarczy posiadać kartę kredytową.
Robiłem już kilka/kilkanaście przelewów za granicę i do tej pory wszystko było ok.

Jest to po prostu najwygodniejszy sposób i najszybszy,
pieniądze od razu pojawiają się na koncie sprzedawcy
no i oczywiście wszyscy są zadowoleni.

Jak by ktoś miał jakieś pytania odnośnie tej metody płatności to proszę pisać -
- postaram się pomóc o ile będę mógł.

Pozdrawiam,
Jakub

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2008-10-17, 20:33   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

KUBEK napisał/a:
Wystarczy posiadać kartę kredytową.
Zdaje się, że teraz to nawet karta nie jest potrzebna. Założyłem konto na PayPalu, ale jeszcze nie korzystałem z niego.

Gość

Wysłany: 2008-10-17, 20:38   

tzn można bez karty :-D bo ja juz zamknełam i jakoś nie śpieszno mi do nowej :-P

KUBEK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 20:42   

Nie wiem jak by to miało wyglądać bez karty, to znaczy moja Znajoma ma konto bez karty,
ale nie może sobie sama przelewać na nie pieniędzy, musi przelewać innemu znajomemu
i dopiero on jeśli ma przypisaną do konta kartę może przelać pieniądze na jej konto PayPal,
więc według mnie jest to troszeczkę skomplikowane i trwa znacznie dłużej niż powinno.
Najlepiej mieć kartę kredytową, choć z tego co się orientuję teraz ta karta nie musi być
nawet kredytowa, wystarczy żeby była "wypukła".

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2008-10-17, 20:45   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Jest na Paypalu takie coś po lewej stronie:

Co nowego

* Możliwość dodawania środków z rachunku bankowego do konta PayPal

A na górnym pasku po lewej jest "Dodaj środki do konta"
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2008-10-17, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  

KUBEK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 20:49   

A jeśli została dodana taka możliwość to rzeczywiście, do konta nie potrzeba już karty kredytowej.
Wcześniej tego nie było i nie wiedziałem, że zostało to dodane, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Gość

Wysłany: 2008-10-17, 20:49   

zaraz poczytam , bo właśnie miałam z tym problem na angielskim ebay

Odpowiedz do tematu