Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ankieta

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2015-03-22, 14:03
Ankieta
Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-02-08, 21:32   Ankieta

Bardzo proszę wszystkich chętnych użytkowników Forum o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej Collections.pl. Wszystkie odpowiedzi są anonimowe. W pytaniu w sekcji „Inne” proszę o wpisanie wszystkiego, co przychodzi Wam do głowy, nawet jeżeli uważacie daną sprawę za mało ważną.

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1OEfgm15KrsUzxhUyNZScARlP6rui_cwHCYg9U6Lw54w/viewform
Ostatnio zmieniony przez Wostr 2015-03-22, 14:03, w całości zmieniany 2 razy  

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-03-19, 20:02   

Jako, że ankieta została opublikowana już jakiś czas temu, to chciałbym rozwinąć tutaj kilka kwestii, które się w niej pojawiły. Nie są to wszystkie komentarze, a tylko część z nich. Niektóre niezacytowane tutaj wymagają po prostu przemyślenia i skonsultowania się. Wyniki za jakiś czas również zostaną opublikowane.

Cytat:
Sprzedaż

[Kilka wypowiedzi] Takiej możliwości nie przewidujemy. Nie wiem, czy potrzebne są tu jeszcze jakieś wyjaśnienia – jeśli tak, mogę ich znowu udzielić.

Cytat:
Podkategorie działów przeznaczone do dyskusji

Propozycja warta rozważenia. Zastanawiam się nad jej technicznym wykonaniem, bo niekoniecznie musiałby to być oddzielny dział (a po prostu obowiązkowe tagowanie tematu jako „Dyskusja” i osobne zakładki w każdym dziale wyświetlające osobno tematy z tagami „Offer”, „Want” i właśnie „Dyskusja”). Pytanie tylko, czy byłoby to na tyle widoczne, żeby ktoś z tego korzystał i czy na pewno rozbijanie dyskusji na tak wiele kategorii byłoby lepszym rozwiązaniem od obecnego „Pubu”.

Cytat:
Nie wiem czy tylko ja mam taki błąd,ale zawsze pokazuje mi że w pubie są nowe posty.Zawsze

Tutaj mogę poradzić jedynie kliknięcie w „Oznacz wszystkie posty jako przeczytane”, bo nie znam szczegółów. W razie braku poprawy, można napisać do mnie PW.

Cytat:
Bardzo denerwuje mnie ciągłe okienko informujące, że nie mogę tak szybko wyszukiwać postów. Często mam mało czasu, żeby napisać coś na forum, a przez to okienko niestety marnuję czas.

Czas został zmniejszony 4-krotnie. Wydaje mi się, że teraz będzie lepiej. W razie czego, proszę o PW.

Cytat:
Zdecydowanie powinna być dodana opcja "Search" a po wyszukaniu hasła powinna być pokazana lista kategorii zawierająca poszukiwaną frazę.

Opcja „Szukaj” jest przecież dostępna. Chyba że chodzi o zmodyfikowanie jej w jakiś sposób?

Cytat:
Powinny być oferty tylko ze zdjęciami, a nie zdjęcia wyślę na e-mail bo nie umiem wstawić zdjęć.

Wymogu takiego wprowadzić raczej się nie da, ale na pewno warto pomyśleć nad ułatwieniem w dodawaniu zdjęć. Myślę, że na początek dałoby się usunąć ograniczenia dotyczące liczby załączników w poście (w sumie takie ograniczenie na poziomie 10 jest trochę bez sensu, bo co za różnica, czy będzie jeden temat z 50 zdjęciami, czy 5 postów po 10 zdjęć każdy...)

Cytat:
dublowanie tematów przez te same osoby

Takie przypadki można zawsze zgłosić

Cytat:
multikonta użytkowników

I takie również (choć często moderatorzy wyłapują takie ewidentne przypadki).

Cytat:
Zlikwidowałbym shoutboxa. Po co to komu.

Myślę, że całkowita likwidacja raczej nie, ale przy ewentualnym odchudzaniu strony głównej, SB mógłby wylądować na jakiejś podstronie.

Cytat:
Pokazywanie zdjęć od razu będzie zabójcze dla posiadaczy wolniejszych łącz internetowych.

W przypadku takich zmian sądzę, że konieczne byłoby wprowadzenie możliwości wybrania opcji niewyświetlania zdjęć.

Cytat:
Te banery [reklamowe] niech będą na dole, żeby nie psuły klimatu.

Tylko, że wtedy taki baner jest oglądany przez znacznie mniejszą liczbę użytkowników, co w niektórych przypadkach mogłoby spowodować, że reklamodawca nawet nie będzie chciał zamieścić takiej reklamy. Choć rzeczywiście, reklama mogłaby być lepiej wkomponowana w strukturę Forum.

Cytat:
-należało by zwiększyć czas sesji (mnie to bardzo wkurza jak mnie wyloguje pisząc długi post)

Zwiększyłem dwukrotnie (30 minut).

Cytat:
nie powinno sie zarabiac na czyims hobby i szczesciu dzielenia sie pasją

Nawet gdyby ktoś chciał zarabiać na tej stronie, to obawiam się, że mogłoby to być trudne w obecnej sytuacji.

Cytat:
Przeszkadza mi to, że wyświetla się informacja, że przekroczyłam limit przeczytanych informacji. (...)

Sądzę, że chodzi o to, że w przypadku długiego nie wchodzenia na stronę, stopniowo usuwana jest liczba nieprzeczytanych postów. Jest tak, że jeżeli liczba nieprzeczytanych postów przekroczy 500, to nieprzeczytane posty są oznaczane jako przeczytane (z wyjątkiem postów z ostatnich 3 dni). Przetrzymywanie dużej ilości takich danych w bazie danych po prostu ją obciąża i jakiś limit być musi. Najlepszym rozwiązaniem byłaby tutaj możliwość wyłączenia niektórych działów Forum przez użytkownika, aby posty w nich automatycznie oznaczały się jako przeczytane.

Cytat:
Czasami występują błędy w skrypcie przy anglojęzycznych systemach Windowsa i zamiast polskich liter inni użytkownicy widzą jakieś znaczki.

Dzięki za informację. Zobaczę, co jest nie tak.

Cytat:
Chwilowo wszystko mi pasuje:):)

:-)

Erdo 

Poland

Wysłany: 2014-03-27, 16:16   
  Rodzaj kolekcji: ulotki z kina, gry PC, średniowiecze, monety do 1900 r.(repliki i oryginały)

Powinna się jeszcze znaleźć możliwość samodzielnego usuwania własnych tematów :) To mogło by ułatwić pracę moderatorom a co niektórym uporządkować oferty, bo postodsiewnia przeszkadza w szukaniu w swoich tematach :)

Ponad to segregacja na nicki w skrzynce już dawno powinna zostać wprowadzona ;-)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-03-27, 19:55   

Erdo napisał/a:
Ponad to segregacja na nicki w skrzynce już dawno powinna zostać wprowadzona

Obecne wyniki raczej wskazują na tę opcję.

Erdo napisał/a:
Powinna się jeszcze znaleźć możliwość samodzielnego usuwania własnych tematów :) To mogło by ułatwić pracę moderatorom a co niektórym uporządkować oferty, bo postodsiewnia przeszkadza w szukaniu w swoich tematach :)

Ogólnie, najlepszym rozwiązaniem byłaby opcja, w której moderatorzy nie muszą angażować się w usuwanie i sprzątanie ofert. Tylko wtedy, takie oferty i posty w nich musiałyby być ukrywane zamiast usuwane (czyli widoczne tylko dla moderatorów), aby można je było przywrócić w razie potrzeby.

Erdo 

Poland

Wysłany: 2014-03-27, 22:31   
  Rodzaj kolekcji: ulotki z kina, gry PC, średniowiecze, monety do 1900 r.(repliki i oryginały)

Wostr napisał/a:
Ogólnie, najlepszym rozwiązaniem byłaby opcja, w której moderatorzy nie muszą angażować się w usuwanie i sprzątanie ofert. Tylko wtedy, takie oferty i posty w nich musiałyby być ukrywane zamiast usuwane (czyli widoczne tylko dla moderatorów), aby można je było przywrócić w razie potrzeby.

Według mnie nie ma sensu nawet tego ukrywać, to posty czy tematy ofert (a o nich mowa). Jeżeli komuś by zależało założył by nowy temat, a nie pisał do moderatora z prośbą przywrócenia starego wątku. Tak samo nie rozumiem czyszczenia wątków, posty powinny być usuwane, a nie przenoszone do postodsiewni, moim zdaniem to bezcelowe ;-)

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-03-27, 22:35   

Ale Postodsiewnia jest czyszczona co określony czas, więc posty stamtąd są w końcu usuwane.

Poza tym nie może być możliwości, w której autor oferty ma całkowitą dowolność w usuwaniu i czyszczeniu jej, gdzie po tych działaniach nie zostaje żaden ślad. To zostawia pole do nadużyć.

Odpowiedz do tematu