Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: reklama

Autor Wiadomość
Reklama
Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-01-07, 20:06   Reklama

Takie duże dziwaczne cuś się pojawiło dziś na Forum i nie zniknie według moich przypuszczeń przez następne 3 miesiące. Być może będzie trochę narzekania, ale wyjścia nie ma.

Prosiłbym o zgłaszanie w tym wątku:
– wszystkich problemów z wyświetlaniem tej reklamy (niby sprawdzane było, czy działa w różnych przeglądarkach, ale nigdy nic nie wiadomo)
– wszystkich problemów związanych z tym serwisem pojawiających się na Forum (jeśli ktoś gdzieś np. będzie reklamował swoją aukcję tamże, to proszę nie ruszać samodzielnie, tylko napisać). Serwis ten może zamieścić jeszcze post albo w dziale „Pub”, albo w „Przedstaw się”.

Nie ma żadnych ustępstw jeśli chodzi o reklamowanie aukcji w tym portalu i wszystko wyleci, tylko chciałbym wiedzieć o każdym takim przypadku.

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-01-07, 20:57   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Proszę, proszę... mus? koszty? współpraca? :-D

Podobne do delcampe.

edit:
To ten nowy projekt?
Nie mówię że zły - bo fajny - polskie delcampe.

Ale...

edit2:
...jak mam być szczery - co mam powiedzieć Ludziom na forum?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2014-01-07, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-01-08, 19:08   

Nawet nie znałem tej strony.

Współpraca na pewno nie. Szczerze mówiąc, średnio mi się podobają takie inicjatywy i takie portale i sądzę, że skończy tak samo jak piwnica24.pl, która się u nas kiedyś reklamowała.

Sprawa wygląda tak, że przez tyle lat mieliśmy hosting i domenę za darmo. Wszystko było ok, bo nie trzeba było płacić, można było nie mieć żadnych reklam. Ale Forum się powiększa i coraz trudniej jest wymagać, że ktoś będzie chciał za darmo trzymać je u siebie na serwerze. Płacimy już sami za domenę. Obawiam się, że niedługo możemy być zmuszeni do przeniesienia się na własny serwer, a przez to koszty znacznie wzrosną. Chcieliśmy również w tym roku wprowadzić pewne modyfikacje, ale to wymagałoby opłacenia kogoś kto to zrobi. Na pewno nie udałoby się zrobić serwisu, jaki kiedyś był planowany, bo to według różnych firm koszt jakichś 10 tys. albo i więcej.

Nic nie musisz im mówić, bo ja jestem odpowiedzialny za tę reklamę. Nic się nie zmienia, oprócz tego, że jest taka reklama na górze, jest sobie jeden post i jest link w stronach kolekcjonerskich. Będą, według obecnych założeń, przez 1–3 miesiące. Potem się okaże.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-01-08, 23:06   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Przyjąłem do wiadomości.
Może poza reklamą są jakieś możliwości aby pokryć te koszty hostingu i domeny?
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-01-10, 20:13   

http://collections.pl/kol...21309.htm#94079

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-01-11, 18:52   

Załatwione. Serwisowi przypomniałem, co było przedmiotem umowy i ile im wolno.

domimuseums napisał/a:
Może poza reklamą są jakieś możliwości aby pokryć te koszty hostingu i domeny?

Teoretycznie tak. Nie wiem na ile byłoby to wystarczające, ale są przecież serwisy utrzymywane jedynie z dobrowolnych wpłat od użytkowników, np. przez PayPal. Nie wiem natomiast całkowicie, jak wygląda to od strony prawnej. Albo byłaby to darowizna, albo też trzeba by było prowadzić działalność gospodarczą i byłby to przychód.

Idąc dalej, środki takie mogłyby również pochodzić z płatnych części Forum, np. rozszerzenia pojemności konta, dodatkowych funkcji. Wtedy to już byłby przychód. Ale pomysł ten nie był nigdy brany pod uwagę.

W tym wszystkim reklama zawsze wydawała mi się najmniej inwazyjna i najlepsza, bo nie wymagała żadnego działania od użytkowników, a środki pochodziły z zewnątrz, a nie od samych użytkowników.

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2014-01-13, 18:10   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

A jakie są koszty serwera i ewentualnych uaktualnień? I ile nam daje taka reklama?

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2014-01-16, 20:16   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Koszty serwera są na razie żadne. Kosztuje nas domena 100 zł na rok.
Od początku istnienia Forum moim marzeniem było stworzyć serwis o zasięgu międzynarodowym, z taką funkcjonalnością, żeby można było przeprowadzać wymiany nawet ze szczątkową znajomością języków obcych. Forum miało być etapem przejściowym. Ta "prowizorka" trwa już prawie siedem lat. Na taki wymarzony serwis trzeba sporej kasy. Na razie udało nam się zebrać niecałe 300 zł.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-01-16, 21:23   

Domena: 100 zł/rok.
Serwer: obecnie 0 zł; w przyszłości (raczej bliższej niż dalszej) będzie to minimum 300 zł/rok (podobno 500–600 zł, ale myślę, że bliżej mojej wersji).
Uaktualnienia: nie wiadomo. W przypadku mniejszych rzeczy, są to kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych. Przy większych nawet 200–300 zł. Dotyczy to oczywiście samych modyfikacji obecnego Forum (a raczej przyszłego, bo uważam, że jeśli już coś modyfikować, to trochę nowszy silnik niż nasz phpBB by Przemo, bo niektóre funkcje nam potrzebne byłyby już wtedy zrobione, np. w takim phpBB 3). Całkowicie abstrahując od tego „wymarzonego serwisu”, na którego zrobienie potrzeba podobno kwot rzędu tysięcy złotych i na co nie widzę perspektyw.

Do niecałe 300 zł (299,65 zł) uzbierało się z reklam właśnie. Z Google Adsense (tutaj kwoty są po prostu zachwycające, rzędu kilku euro miesięcznie, no i z takiej reklamy jak ta u góry).

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-01-16, 23:05   

Czyli ile można złotych uzbierać z takiej reklamy jak ta u góry w ciągu roku? 1000-1500 zł?
Z Google Adsense licząc powiedzmy po 4-5 euro można wyciągnąć 50-60 euro czyli jakieś 200-250 zł. Jest szansa aby wpływy były na poziomie powiedzmy ok. 1500 zł? Plus zaoszczędzone 300 zł.

To by wychodziło że wpływy z reklam ledwie pokryłyby bieżące wydatki roczne - domena , serwer (nawet za 500 zł) i pozostaje 1200 zł to góra na kilka większych i mniejszych modyfikacji w tym roku.
Ten pomysł z tym serwisem międzynarodowym bez zbędnego łamania języka - super sprawa!
Tylko skąd wziąć kilka kawałków jak nie kilkunastu? Jeśli mówimy o zł a nie $ bo to już abstrakcja.

Macie jeszcze jakieś ukryte pomysły? Pewnie jak byście się podzielili nimi z całą społecznością Collections.pl to jeszcze ze sto innych - raczej nie zawsze dobrych - zostało by podrzuconych.

Ale musi być jakiś sposób aby zarobić te kilkanaście kawałków...

zgrredek 

Poland

Wysłany: 2014-01-17, 14:14   
  Rodzaj kolekcji: Klocki LEGO, książki Terry'ego Pratchetta

Trzeba się liczyć z tym, że nie jesteśmy bardzo atrakcyjnym reklamobiorcą, bo generujemy mało kliknięć. Widać to np po Google Adsense. Piwnica24 reklamowała się tylko przez miesiąc, bo mieli mało wejść z naszej strony. Kolekcjonet najpierw chciał wykupić reklamę na trzy miesiące, ale po namyśle wziął na miesiąc. A miesiąc kosztuje ich 100 zł.

domimuseums napisał/a:
Macie jeszcze jakieś ukryte pomysły? Pewnie jak byście się podzielili nimi z całą społecznością Collections.pl to jeszcze ze sto innych - raczej nie zawsze dobrych - zostało by podrzuconych.

Jednym z pomysłów było, żeby serwis wyszukiwał kontrahentów. Przykładowo jeden kolekcjoner chciałby coś od drugiego, ale nie ma niczego na wymianę. A serwis wyszukuje trzeciego, który ma coś dla jednego i chce coś od drugiego. I jest wymiana w trójkącie. Teoretycznie można by tworzyć wymiany w kwadratach, czy pięciokątach, ale im więcej uczestników tym większe ryzyko, że któreś z ogniw łańcuszka nawali.
Nie chcemy na razie wychodzić z tymi pomysłami do ludzi, bo nie chcemy robić im nadziei, że to szybko wprowadzimy. No i konkurencja też pewnie nie śpi.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-01-18, 22:48   

Trzeba ludzi przekonać w takim razie aby klikali po to tylko... aby zarabiało forum.

Co do tych wymian wielokątnych to dobry pomysł. Trochę ludzi stosuje wymiany trójstronnych lub wielostronnych. Ale i tak mało... nie łatwo znaleźć jakąś kwerendę która by wyszukiwała to czego szukają już dwie strony. Ciekawe.

Wostr 

Poland

Wysłany: 2014-01-19, 14:05   

domimuseums napisał/a:
Trzeba ludzi przekonać w takim razie aby klikali po to tylko... aby zarabiało forum.

W przypadku AdSense jednym z warunków regulaminu jest właśnie niezachęcanie do klikania ;-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2014-01-19, 16:00   

Bezsens a nie adsense ;-)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2014-01-22, 18:28   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Czyli z reklam prawie nic się nie uzbiera...

Pierwsza sprawa to polskie prawo. Żyjemy w Państwie rządzonym przez mafię, zatem trzeba z każdego interesu dać mafii działę, czyli podatek. Czy zbieranie pieniędzy na portal to nie jest działalność gospodarcza? I jak to ominąć?

Druga sprawa. Od 20 lat działam w organizacji pozarządowej i wiem, że podstawowa zasada przy zbieraniu pieniędzy brzmi: "Jak nie poprosisz, to nie dostaniesz". Można by zaapelować o drobne wpłaty, np. po każdej udanej wymianie ;) Jak będzie wiadomo ile trzeba i na co konkretnie, to się zbierze.

Co do wymian wielostronnych - ciężka sprawa. Nie bardzo widzę nawet zasadę działania czegoś takiego, taką bardziej techniczną.

Edit. A jak już zarabiać, to można np. stworzyć podforum dla wpisów reklamowych - typu aukcja na Alledrogo itp. :) Po piątaku za wpis ;)
Ostatnio zmieniony przez Kowalsik 2014-01-22, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2015-09-09, 21:30   

Czy koszty prowadzenia tego forum wzrosły?

Odpowiedz do tematu