Collections.pl używa cookies w celu ułatwienia użytkownikom korzystania z witryny, do tworzenia anonimowych statystyk oraz w celach reklamowych.

Jeżeli nie blokujesz cookies poprzez ustawienia swojej przeglądarki, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

OK
Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych Strona Główna Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

Tu Twoja kolekcja nabierze rumieńców!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: collections, mala, moze, pl, reklama, taka

Autor Wiadomość
Przesunięty przez: Wostr
2009-10-11, 16:10
A może taka mała reklama Collections.pl ??
domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:29   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Tianse napisał/a:
W grafice jestem denny i sięgam dna morza. Jednak jest fiverr, gdzie już za 5$ ludzie robią grafiki:

https://www.five...

Dziwny link. Coś chciałem tam zrobić a to padł mi komputer - restarcik...

Tianse napisał/a:
W zasadzie można by zmienić aktualny, gdyż dla nowych przybyszy zajmuje trochę czasu rozszyfrowanie, że to jest napis collections. Mówię z doświadczenia :-P

Po co zmieniać coś, co jest naszym znakiem rozpoznawczym?
Lepiej - moim zdaniem - trzymać się jednego, pierwotnego logo.
Ale zawsze można tworzyć dodatkowe logotypy...

Tianse napisał/a:
Tak właściwie, to kto jest właścicielem forum?

Hmmmm... to dłuższa ale nie grubsza sprawa.
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Jeśli posiadacie - proszę o kontakt!

Pomóż głodnym dzieciom - Kliknij w brzuszek pajacyka!
Płonita 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:40   
  Rodzaj kolekcji: bilety komunikacji miejskiej i kolejowe, wiszące anioły

domimuseums napisał/a:

Tianse napisał/a:
W zasadzie można by zmienić aktualny, gdyż dla nowych przybyszy zajmuje trochę czasu rozszyfrowanie, że to jest napis collections. Mówię z doświadczenia :-P

Na ogół to fakt, że najlepiej się trzymać jednego logo... Tyle że moim zdaniem te logo nie jest czytelne dla świeżaków, a w nich też jest spora nadzieja na wymiany. Sama pamiętam jak miałam do czynienia pierwszy raz z collections (trafiłam zupełnym przypadkiem) i w sumie się zastanawiałam co to logo oznacza... Później jakoś wpadłam na to, że z tych rzeczy układa się jakiś napis. Nie wiem, może ja taka słabo domyślna, ale to może być jakaś wskazówka do odnowienia logotypu - nawet nawiązującego do aktualnego.

betewu 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:46   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Przeczytałem kilka postów wstecz i wszystko ok jeśli chodzi o internet. Ale mam wrażenie, że pomysł z koszulkami miał raczej wyjść z promowaniem forum poza internet do świata realnego. Podobnie jak pamiętam pomysł z banerem, który mógłby pojawiać się na różnego rodzaju zlotach, aby promować forum. A pomyślcie jak wyglądałaby grupa Collections na ostatnim zlocie w Sopocie, gdyby wszyscy ubrali koszulki reklamowe i rozłożyli banerek.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:49   
  Rodzaj kolekcji: falerystyka - odznaki: pinsy, buttony, szpilki, agrafki, słupki z nakrętką i inne...

Płonita,
A kto powiedział że nie trzeba się zastanowić kiedy tu trafiasz i chwilę się zastanowić co oznacza logo? :-D

To miejsce jedyne w swoim rodzaju, może nawet magiczne, ma swój magnes - prawda że przyciąga? Nietuzinkowe ale wymagające...
Zbieram odznaki/przypinki (pins, buttons, szpilki, agrafki) muzeów, skansenów, parków, obozów koncentracyjnych i miejsc gdzie są muzea, memoriałów, oceanariów, zoo, z Syrenką warszawską, naszywki z muzeów oraz piny Hard Rock Cafe. Odznak jest już 5 000 szt.
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2017-10-29, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  

Płonita 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:49   

betewu napisał/a:
Przeczytałem kilka postów wstecz i wszystko ok jeśli chodzi o internet. Ale mam wrażenie, że pomysł z koszulkami miał raczej wyjść z promowaniem forum poza internet do świata realnego. Podobnie jak pamiętam pomysł z banerem, który mógłby pojawiać się na różnego rodzaju zlotach, aby promować forum. A pomyślcie jak wyglądałaby grupa Collections na ostatnim zlocie w Sopocie, gdyby wszyscy ubrali koszulki reklamowe i rozłożyli banerek.

Zupełnie popieram... :-) A jeśli chodzi o banner to również, choć bardziej sugerowałabym coś w formie roll-up. Patrząc po ostatnim zlocie w Sopocie to gdyby to był klasyczny banner to nie mielibyśmy gdzie go rozwiesić pod względem technicznym... A roll-up zawsze można postawić wszędzie.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:52   
  Rodzaj kolekcji: Koszulki piłkarskie

domimuseums napisał/a:
Dziwny link. Coś chciałem tam zrobić a to padł mi komputer - restarcik...

Wpisz fiverr w google. Sporo z moich znajomych korzystało i polecają. Polecili mi to na innym forum, a tam byle czego akurat mi by nie polecono. Sam też mam zamiar skorzystać.

Cytat:

Właśnie rzecz jest w tym, że żeby coś było znakiem rozpoznawczym, to powinno być yyy... proste i czytelne? Moim zdaniem, że póki forum faktycznie nie jest nigdzie rozreklamowane, to jest idealny czas aby to naprawić. Bo gdy już puści się informacje tu czy tam, to wtedy faktycznie będzie problem aby zmienić coś co jest znakiem rozpoznawczym. To tak jak z graffiti co ludzie malują. Weź kogoś kto maluje po ścianach, to wszystko rozczyta tak jakby ten tekst czytał. A weź stań i Ty spróbuj coś rozczytać :P No właśnie, mniej więcej tak teraz w nowych oczach wygląda banner dla nowych lokatorów ;) Jestem z Was na forum chyba najświeższy, więc jako ostatni przechodziłem drogę zapoznawania się z bannerem. Przyznam się bez bicia, że trochę mi zeszło zanim się pokapowałem że te rozrzucone przypadkowo w ogóle niepowiązane ze sobą rzeczy można złożyć w napis collections.pl :-P Tak naprawdę mnie o przeznaczeniu i tematyce forum poinformował napis który znajduje się trochę bardziej w prawo. Gdyby nie on to taki ja po wejściu na forum nie miałbym pojęcia gdzie jestem.

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 21:58   

Ło matko...wszystko na skróty i czarno na białym. Prosto i bez upiększeń - czytelnie :-P

Collections.pl

Dla Was młodych to najlepiej w 3 sekundy zdobyć świat?!? W 10 sek kosmos... Zatrzymajcie się... choć na chwilę. Zastanówcie się pokmińcie, przypatrzcie i stwórzcie alternatywę :-D

Płonita 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 22:13   

domimuseums, to nie kwestia zdobywania świata... A kwestia bycia przystępnym dla świata i dla różnych grup wiekowych. ;-) Z Tianse jesteśmy mniej więcej w tym samym wieku i skoro te logo nie było dla nas czytelne/zrozumiałe przy pierwszych wizytach to oznacza, że nie spełnia swojej roli do końca... A skoro jesteśmy na forum kolekcjonerów i udzielamy się w życiu kolekcjonerskim to uwierz, nie chcemy zrobić komukolwiek na złość - w końcu my sami byśmy na tym stracili. :-) Możemy poczekać na wypowiedzi jeszcze innych osób w temacie logotypu - tylko proszę, nie trzymajmy się aktualnej wersji z przyzwyczajeń... Jak się przypatrzymy to spore firmy mają proste logotypy od zawsze, a logotypy firm z tradycją też ewaluowały - nie diametralnie, ale jednak pozostając przystępnym dla ludzi młodszych (a starszym pokazać, że jednak coś się w firmie dzieje).

Mogę coś pokminić nad propozycjami nowych logotypów. Zaznaczam, że chodzi o propozycje. :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 22:35   

Płonita napisał/a:
Możemy poczekać na wypowiedzi jeszcze innych osób w temacie logotypu - tylko proszę, nie trzymajmy się aktualnej wersji z przyzwyczajeń... Jak się przypatrzymy to spore firmy mają proste logotypy od zawsze, a logotypy firm z tradycją też ewaluowały - nie diametralnie, ale jednak pozostając przystępnym dla ludzi młodszych (a starszym pokazać, że jednak coś się w firmie dzieje).

Mogę coś pokminić nad propozycjami nowych logotypów. Zaznaczam, że chodzi o propozycje. :-)

Przecież we dwójkę nie chcecie robić chyba rewolucji? :-P
Pewnie że poczekajmy. To forum a nie stowarzyszenie 3 kolekcjonerów. Logo zawsze można zmienić. Za dwa lata znowu zmienimy. A potem znowu bo komuś będzie coś nie pasowało...

Anita, to nie sprawa przyzwyczajeń a stałości :-D Jest to bardzo użyteczna cecha. Jumping nie zawsze jest jednak skuteczny :-/

Zapytajmy czy dla kogoś jest to ważna sprawa to logo, czy to sprawa przyczajeń, złośliwości ;-) - niech inni się wypowiedzą. Na tym polega forum...
Ale najważniejsze że dyskutujemy o tym :-)

Płonita 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 23:17   

domimuseums napisał/a:

Pewnie że poczekajmy. To forum a nie stowarzyszenie 3 kolekcjonerów. Logo zawsze można zmienić. Za dwa lata znowu zmienimy. A potem znowu bo komuś będzie coś nie pasowało...

Anita, to nie sprawa przyzwyczajeń a stałości :-D Jest to bardzo użyteczna cecha. Jumping nie zawsze jest jednak skuteczny :-/

Zapytajmy czy dla kogoś jest to ważna sprawa to logo, czy to sprawa przyczajeń, złośliwości ;-) - niech inni się wypowiedzą. Na tym polega forum...
Ale najważniejsze że dyskutujemy o tym :-)

Tu nie chodzi o rewolucję dwuosobową wszak :-D Tylko wypowiedzi o samym logotypie brak... A co do częstotliwości jego zmian to zmiana co dwa lata byłaby przesadą w skali 10letniej historii całego forum, a lekkie podrasowanie logotypu raz na 10 lat. Zaznaczam tu słowo "podrasowanie", bo całkowita zmiana logotypu bez żadnych nawiązań do aktualnej wersji rozmija się z celem. :-)

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-29, 23:25   

Płonita napisał/a:
betewu napisał/a:

Zupełnie popieram... :-) A jeśli chodzi o banner to również, choć bardziej sugerowałabym coś w formie roll-up. Patrząc po ostatnim zlocie w Sopocie to gdyby to był klasyczny banner to nie mielibyśmy gdzie go rozwiesić pod względem technicznym... A roll-up zawsze można postawić wszędzie.

Anita, baner da się powiesić - nawet nie duży na ścianie, regale czy czymkolwiek - roll-up też jest fajny, łatwiejszy w obsłudze, elegantszy, może trzeba go tam inaczej składać ale to nie oto chodzi :-P
Chodzi o to aby to zrobić - czy t będzie koszulka, baner czy roll-up. Zorganizować zrzutę lub pomysł na sponsora i zebrać ludzi do kupy.
Z Zebraniem ludzi w jedno miejsce to nie masz problemu :-D
Ostatnio zmieniony przez domimuseums 2017-10-30, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 04:17   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

A może nad obecnym logotypem dodać nieco ozdobny, ale przede wszystkim czytelny napis "COLLECTIONS" (wersja "na gorąco").

Logo Collections.JPG
Plik ściągnięto 0 raz(y) 34,98 KB

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 07:18   

domimuseums napisał/a:

Nikt nie mówi o rewolucji ;-) Zresztą Płonita bardzo mądrze napisała, że nikt nikomu na złość tutaj nie chce robić, gdyż przecież i nam samym zależy na tym aby forum prosperowało i wędrowało ku dobremu :)

Płonita napisał/a:
Tu nie chodzi o rewolucję dwuosobową wszak :-D Tylko wypowiedzi o samym logotypie brak... A co do częstotliwości jego zmian to zmiana co dwa lata byłaby przesadą w skali 10letniej historii całego forum, a lekkie podrasowanie logotypu raz na 10 lat. Zaznaczam tu słowo "podrasowanie", bo całkowita zmiana logotypu bez żadnych nawiązań do aktualnej wersji rozmija się z celem. :-)

Otóż to. Żadna firma nie zmienia swojego logo w 100%, aby nie tracić rozpoznawalności, jednak można się rozwijać i ewoluować. Jako przykład podam przykładowo herb Manchesteru United:

Ktoś potrafi sobie wyobrazić jakby dziś wyglądał herb z lat 60-tych na koszulce? :lol:

Rozumiem, że trzymamy się sztywno pomysłu, żeby każda litera w napisie collections.pl przedstawiała jakiś zbiór, jakąś ideę, jakiś motyw lub symbol kolekcji lub czegoś co można kolekcjonować. Tego bym się trzymał i wówczas sama idea logo forum nie ulegnie zmianie. To o co Domi tak zaciekle walczy ;)

Tak więc pierwszym krokiem do takiego logotypu jest przypisanie pewnego symbolu do każdej z liter. Najpierw sam symbol, co każda litera miałaby sobą reprezentować. Trzeba po prostu zrobić listę, każdy kto chce może coś od siebie zaproponować :)

Jeśli to zostanie ustalone, to wówczas można poszukać grafika który takie coś tanio wykona. Przykładowo na tym portalu fiverr za 5$ może ktoś by się znalazł. Tak aby to nie wyglądało jak sklejone w paincie czy gimpie, bo era tychże programów już dawno przeminęła. Lepiej aby to wyglądało porządnie. Tym bardziej jeśli chcecie stworzyć jakiś banner, roll-up lub koszulki, to takie logo przydałoby się w dużej rozdzielczości. Inaczej wyjdzie pikseloza.

Tymże sposobem można ewoluować logo forum, nie naruszając jego pierwotnej struktury, pierwotnego zamysłu i korzeni jego pochodzenia.

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 07:45   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Logotyp jest przede wszystkim rozpoznawalny, a przecież o to Nam chodzi - o unikalność i zwracanie na siebie uwagi. Istnieje już w kilku miejscach np. na gazetce, na odznakach czy w różnego rodzaju stopkach jako reklama i tego się trzymajmy. Nikt Wam nie zabrania używania dookreślenia, że jest to Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych. Jedno bez drugiego może i istnieje, ale jak są razem to się uzupełniają. Wg mnie uproszczona wersja logotypu zabije klimat tego miejsca. Symbol ma to do siebie, że nie musi być oczywisty. To miejsce ma skłaniać do refleksji. Jak ktoś nie zauważy za którymś razem co jest tam napisane to jest szansa, że zrobi głęboki oddech i na spokojnie to przemyśli. Pamiętajmy, że to miejsce nie jest skierowane tylko do 10-letnich zbieraczy naklejek Panini, którzy mają w d. wszystko inne z samą ideą Kolekcjonerstwa na czele. Kolekcjonerstwo jest dla Wielu sensem samym w sobie, motywacją do rozwoju, poznania nowego. Zamiat dywagować nad zmianą logotypu, przekopiujcie link do forum na swojego fejsa, napiszcie dlaczego odwiedzacie to miejsce i już. Jeżeli zrobiłby tak każdy z Nas czy to na FB czy to w innych miejscach w sieci gdzie przebywa... byłyby namacalne efekty w postaci nowych użytkowników na Naszym Forum.
Ostatnio zmieniony przez MarcinW 2017-10-30, 07:53, w całości zmieniany 2 razy  

MarcinW 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 07:57   
  Rodzaj kolekcji: Stare pocztówki

Co do koszulki. Po 6 listopada będę miał troszkę więcej czasu, więc zabiorę się za projektowanie koszulki. Póki co dla siebie - bo nie widzę zadeklarowanych w 100% chętnych. Oprócz logotypu, hasła forumowego i linku do strony internetowej umieszczę na niej - zapewne na drugiej stronie - moje nienaruszalne zainteresowania.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 08:43   

MarcinW napisał/a:
Logotyp jest przede wszystkim rozpoznawalny, a przecież o to Nam chodzi

Nie zgodzę się z Tobą. Jest rozpoznawalny dla ilu osób? Kilkudziesięciu? On jest przede wszystkim nieczytelny, a będąc nieczytelnym nie może być rozpoznawalnym, jeśli ma przekazywać przekaz który ma być czytelny ;-)

MarcinW napisał/a:
Wg mnie uproszczona wersja logotypu zabije klimat tego miejsca. Symbol ma to do siebie, że nie musi być oczywisty.

Nie chodzi o "oczywistość", tylko o czytelność. Dziś świat jest tak skonstruowany, że jeśli ktoś tutaj wejdzie i zobaczy coś, co mu będzie wyglądać na kilka losowo porozrzucanych przedmiotów, to zamiast zagłębiać się co to jest, po prostu wyjdzie i już tu nie wróci. Efekt jest taki, że ilu jest aktywnych użytkowników? Kilkadziesiąt? Ilu jest nowych użytkowników? Ja i kto? Kolekcjonerów z pewnością jest dużo, dużo, dużo więcej. Wielu z nich gdyby zobaczyło to co widnieje u góry to nawet by nie wpadło na pomysł, że to może być logotyp forum przeznaczonego dla nich. Ktoś kto jest kolekcjonerem i zobaczy aktualny logotyp nie jest w stanie wpaść na to, że pod tym banerem może kryć się społeczność przeznaczona dla niego O to chodzi.

I dziś nie można zmuszać ludzi do myślenia o czymś o czym jeszcze nie wiedzą, że to coś w ogóle istnieje. Gdybym kazał Ci myśleć nad tym co oznacza ten taki znak:

Siedziałbyś i kminił co to oznacza, próbował odczytywać, czy wyłączyłbyś stronę i poszedł sobie dalej? Dziś jeśli ktoś nie potrafi pokazać co oferuje, to się u niego nie zostaje. Tak dziś wygląda świat.

MarcinW napisał/a:
To miejsce ma skłaniać do refleksji.

Po pierwsze na pewno nie do refleksji nad bannerem forum, tylko nad sensem kolekcjonowania i swoją kolekcją. Po drugie to miejsce nikogo do niczego nie skłoni, jeśli nie pokaże co oferuje, bo nikogo do siebie nie przyciągnie.

Według mnie banner nie jest mocnym punktem tego forum. Tym bardziej, że dla kogoś kto go widzi pierwszy raz, jeszcze raz podkreślę, nie jest czytelny, ani nie kojarzy się z kolekcjonowaniem. Co ma jajko do kolekcjonowania? :-P

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 08:58   

Tianse, troszeczkę spuszczamy z tonu i trochę grzeczniej się wypowiadamy.
Prowadzimy kulturalną dyskusję.
Nie jest to ring bokserki aby o coś tu zaciekle walczyć.
Tym bardziej o baner... :-P

Może przejdziemy do szatni? :->

Widzę że na żart Ci się zebrało:
Co ma jajko do kolekcjonowania?
Fabergé... :-D

domimuseums 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 08:59   

Albo kinder niespodzianka ;-)

Płonita 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 09:20   

MarcinW napiszę tu swoje zdanie... Proszę nie traktuj je jako personalny atak (lub cokolwiek w tym stylu), bo wszak nie zależy mi na wojnie z kimkolwiek, a szczególnie z osobami, które mają podobne zdanie (a może i nawet takie same zdanie!) na temat kolekcjonerstwa co ja. :-)

MarcinW napisał/a:
Wg mnie uproszczona wersja logotypu zabije klimat tego miejsca. Symbol ma to do siebie, że nie musi być oczywisty.

Logotyp jakiejkolwiek marki (a tą z pewnością ma collections) powinien być czytelny dla odbiorcy. Przez słowo "czytelny" nie oznacza od razu "oczywisty", bo taki się stanie jak ktoś się wgłębi w forum. Kwestia jest to już sporna moim zdaniem. Pamiętam, jak za pierwszym razem zobaczyłam to logo, które dla mnie było przypadkową mieszanką rzeczy w pierwszym kontakcie, więc nie skupiałam się na nim i nie miałam jakichś głębszych refleksji dzięki niemu, mimo iż jestem kolekcjonerką od jakiegoś czasu i sama idea kolekcjonerstwa (niezależnie od działu) jest mi bliska. Nawet znając już aktualnie znaczenie konkretnych liter układających się w napis collections.pl nie przywiązuję do logotypu aż tak wielkiej wagi pod względem jego znaczenia i co się za nim kryje. Tak więc logotyp w aktualnej formie trochę nie spełnił funkcji, o jakiej mówisz.

MarcinW napisał/a:
To miejsce ma skłaniać do refleksji. Jak ktoś nie zauważy za którymś razem co jest tam napisane to jest szansa, że zrobi głęboki oddech i na spokojnie to przemyśli. Pamiętajmy, że to miejsce nie jest skierowane tylko do 10-letnich zbieraczy naklejek Panini, którzy mają w d. wszystko inne z samą ideą Kolekcjonerstwa na czele. Kolekcjonerstwo jest dla Wielu sensem samym w sobie, motywacją do rozwoju, poznania nowego.

W kwestii samego zamysłu kolekcjonowania to chyba się z tym wszyscy zgadzamy (wszak jesteśmy na tym forum i mniej czy bardziej zaangażowani w kolekcjonerstwo), więc tego tłumaczyć nam nie trzeba. Mimo wszystko siedzimy na forum internetowym, które też musi być czytelne dla osób młodszych (może niekoniecznie zaledwie 10latków), którzy są na początku swojej drogi kolekcjonerskiej. A oni zwracają uwagę na takie rzeczy. Kolekcjonerzy starsi (75+) raczej z for internetowych nie korzystają w tak dużym stopniu jak osoby od nich młodsze.

MarcinW napisał/a:
Zamiat dywagować nad zmianą logotypu, przekopiujcie link do forum na swojego fejsa, napiszcie dlaczego odwiedzacie to miejsce i już. Jeżeli zrobiłby tak każdy z Nas czy to na FB czy to w innych miejscach w sieci gdzie przebywa... byłyby namacalne efekty w postaci nowych użytkowników na Naszym Forum.

Jedno drugiego nie wyklucza...

MarcinW napisał/a:
Co do koszulki. Po 6 listopada będę miał troszkę więcej czasu, więc zabiorę się za projektowanie koszulki. Póki co dla siebie - bo nie widzę zadeklarowanych w 100% chętnych.

Osobiście zakup koszulki uzależniam od tego jaki będzie jej koszt. Niestety prócz idei promowania forum i wstępnych deklaracji, które mogą być naprawdę piękne, wolę się skupić na tym, co realnie mogę - a w tym konkretnym przypadku portfel prawdę mi powie. Jak będą konkrety cenowe to wtedy realnie się zadeklaruję.

Jak już wcześniej wspomniałam, za jakiś czas mogę zaproponować jakieś "podrasowane" (unowocześnione) logo collections. A to, czy faktycznie zostanie wybrane, już zależy od forumowiczów i ich opinii ostatecznych co do konkretów. :-)

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 09:27   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Ja tam jestem za trwałością i niezmiennością logo. można podać pod spodem napis z adresem i tyle.

zrw19adam10 

Poland

Wysłany: 2017-10-30, 13:00   
  Rodzaj kolekcji: SMYCZKI

Ja wam powiem szczerze :-D Trafiłem na to forum po przez wpisanie w google "forum kolekcjonerów" ponieważ szukałem strony wlaśnie gdzie będę mógł się wymienic na nowe smyczki i pozbyć się jakichś rzeczy które są mi zbędę a dla kogoś będzie skarbem. Wszedlem - zalogowałem się - poczytałem jakieś tematy, i to był koniec nie zastanawiałem się ani sekundę nad logiem. Tak więc dla mnie jest to rzecz neutralna czy logo jest czytelne dla każdego czy też nie, ponieważ jak ktoś szuka takiego forum nie będzie się specjalnie przejmował takim logo czy takim. Nie jest to w końcu wybór telefonu Apple Iphone, czy jakiś Samsung, bo tutaj jest wszystko wiadome a logo to dodatek na rozponanie na zlotach, eventach i innych spotkaniach forumowych czy wydarzeniach. :-D

Co do koszulek to podpinam się pod Płonite i wszystko zalezy jaki byłby koszt, na pewno jestem zainteresowany gadżetami forumowymi :-)

rag2 

Poland

Wysłany: 2017-10-31, 20:34   
  Rodzaj kolekcji: Kinder niespodzianki

Tianse napisał/a:
Co ma jajko do kolekcjonowania? :-P

Wypraszam sobie
:evil:
Na pewno kolekcjonerów jajek jest więcej, niż koszulek. A te kilka tysięcy zabawek też ma znaczenie.

Co do logotypu, to na stronie pozostawił bym jak jest, przecież z boku jest napis dla niekumatych, że jest to Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych. A Collections jest tylko znaczkiem firmowym (patrz Poczta Polska ma znaczek ŻUBRA - że co oni tacy ociężali są ???)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez rag2 2017-10-31, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

pietras 

Poland

Wysłany: 2017-10-31, 22:10   
  Rodzaj kolekcji: zapałki reklamowe

Logo jest nieczytelne? Hahaha serio? Co się z tymi ludźmi dzieje. Jedni widzą kształty gdzie ich nie, bo taki kreatywny mamy mózg a tu mając przed oczami litery, nie widzicie? Widząc adres strony i logo wszystko staje się jasne. Ja sobie przypomniałem o tym forum przez logo z korkociągiem właśnie i że było tylko do wymian. A logo i tak nie jest najważniejsze bo wszyscy patrzą na napis tytułowy. Ale kombinacja tytułu z logo tematycznym zapamiętuje się łatwo i dlatego jak reklama, to z tym logiem.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 07:05   

rag2 napisał/a:
Wypraszam sobie
:evil:
Na pewno kolekcjonerów jajek jest więcej, niż koszulek. A te kilka tysięcy zabawek też ma znaczenie.

Wyproś sobie dziecinne przepychanki kogo jest więcej, bo przecież nie mają one najmniejszego sensu. Nawet gdyby kolekcjonerów rolek od papieru toaletowego było najwięcej, to i tak by to kompletnie niczego na świecie nie zmieniło, więc jaki jest sens argumentacji kogo jest więcej? :roll:

I w jakiej postaci można kolekcjonować jajka? Mógłbyś wyjaśnić to tak nieświadomej osobie jak ja? Pisanki? Zbuki? Przecież na pewno tu nie chodzi o kinder niespodziankę, bo nie o kolekcjonowanie jajek w kinderkach się rozchodziło i nadal rozchodzi, tylko o to co mają w sobie w środku. Widzisz tu gdzieś jakieś jajko? W tym roku badanie wzroku miałem i jest na bardzo dobrym poziomie, a jajka nijak dopatrzyć się nie mogę :lol:

rag2 napisał/a:

Co do logotypu, to na stronie pozostawił bym jak jest, przecież z boku jest napis dla niekumatych, że jest to Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych. A Collections jest tylko znaczkiem firmowym (patrz Poczta Polska ma znaczek ŻUBRA - że co oni tacy ociężali są ???)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gdzie Ty Żubra w rogu pocztowym potrafisz zobaczyć? :shock:

FALUBAZ_ZG 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 07:19   
  Rodzaj kolekcji: metalowe odznaki sportowe, 2NG-> obojetnie jakie, piny, bilety zuzlowe

Tianse hamuj nogą.
I nie rób z siebie idioty. Jak nie zalapales o co chodzi z jajkami to sam sobie świadectwo wystawiasz.
Jeśli nie widzisz analogii i nie potrafisz skleić , ze jajko w logo symbolizuje kolekcjonowanie kinderkow to jak dla mnie jesteś ostatnią osobą, która się powinna wypowiadać o logu.

Żeby było na temat. Dotychczasowe logo jest git i nie należy to zmieniać. Jak komuś nie pasuje to trudno. A skoro jest aż tak wymagające dla odbiorcy to chyba jeszcze lepiej. Wyselekcjonuja się wartosciowszy uderzy.
http://collections.pl/viewtopic.php?p=14604#14604 --> O mnie
http://www.odznakizuzlowe.pl.tl/ --> moja kolekcja odznak
Tylko FALUBAZ i węgierski styl życia na krawędzi!!!

Kowalsik 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 08:33   
  Rodzaj kolekcji: Nietoperze, kapsle i plastykowe zakrętki polskie, zawieszki od herbaty

Cóż - kolekcjonerów jaj Faberge paru jest... A mój Wujek kolekcjonuje jajka, w różnej postaci, ma na pewno ponad setkę. W tym polskie pisanki.

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 09:09   

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Tianse hamuj nogą.

Cytat:
I nie rób z siebie idioty.

Hamuj, hamuj. I nie rób, bo używanymi wyrażeniami i bogactwem językowym, lub jego brakiem, samemu sobie świadectwo wystawiasz.

FALUBAZ_ZG napisał/a:
Jeśli nie widzisz analogii i nie potrafisz skleić , ze jajko w logo symbolizuje kolekcjonowanie kinderkow to jak dla mnie jesteś ostatnią osobą, która się powinna wypowiadać o logu.

Weź to jajko i pokaż ludziom. Zapytaj się czy to przypomina kinder niespodziankę czy jajko pomalowane na wzór flagi Polski. Tylko uważaj, bo wyniki mogą Cię bardzo mocno zszokować. I cieszę się, że Ty jesteś pierwszą osobą, która potrafi tak wszystko sklejać, że ma prawo do wypowiedzi o grafice w stylu lat PRL-owskich. Gdy będę chciał coś zrobić to zgłoszę się do Ciebie abyś mi objawił który to ja jestem w kolejce, aby móc coś zrobić.

Jeśli Ci się logo podoba, to mi nic do tego. Ja wyrażam swoje zdanie, do którego mam prawo. Tobie może się nawet podobać logo sprzed 100 lat, mi ma prawo grafika na poziomie painta się nie podobać.

Cytat:
Cóż - kolekcjonerów jaj Faberge paru jest...

U nas na forum jeszcze nikogo nie spotkałem, bo to dość kosztowne wydaje się być. Strach na ceny nawet patrzeć ;-)

betewu 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 09:49   
  Rodzaj kolekcji: bilety, stemple turystyczne

Coraz mniej chętnie czyta się ten wątek. Walka o pietruszkę ze skakaniem sobie do oczu. Przykre.

warczp 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 09:55   
  Rodzaj kolekcji: Korki od win, basset (kolekcja tematyczna), odznaki-herby miast polskich, naklejki z kodami krajów ( PL,D,RUS,...)

Super Tianse za propozycję w kwestii logo. Dobrze jest jak czasem ktoś spojrzy świeżym wzrokiem.
Przy tej okazji uwidoczniły się dwa stanowiska: nowatorskie i tradycyjne. Póki co jednak większość osób jest za dotychczasowym wariantem to niech tak zostanie. :-)
A o jajko nie ma co się kłócić: już Arystoteles miał problem z jakiem i kurą ;-)
Zostawmy ten temat bez dalszych dopowiedzeń (po co się denerwować).

Tianse 

Poland

Wysłany: 2017-11-01, 10:00   

To może podsumuję:
1. Po pierwsze nie ma z tego co wiem klarownego właściciela forum. Brak więc takiej 100% osoby decyzyjnej, która miałaby 100% wpływ i możliwości działania jeśli chodzi o forum. Ten fakt tak naprawdę może blokować wiele spraw.
2. Jak rozumiem aktualna grafika jest tak małego rozmiaru, ktoś wcześniej o tym wspominał, że nie da się z niej zrobić użytku w celu bannerów czy roll-up'ów.
3. Co do grafiki są podzielone zdania - jednym się podoba, inni twierdzą że jest za stara i ma czasy świetności za sobą.

Podsumowując powyższe 3 najważniejsze punkty, co by kto nie napisał to i tak nic z tego nie wyniknie, bo z aktualnym logo nie ma co się reklamować gdyż na pracę ala paint szkoda kasy, a nawet jeśli by się chciało to i tak nie ma fizycznej możliwości wykonać jakiegoś baneru reklamowego. Do tego to logo ma swoich zwolenników, pomimo iż nie spełnia definicji samego logotypu (proste, czytelne, z jasnym przekazem - poczytajcie sobie o tym). A na koniec nie ma właściciela forum. Więc w zasadzie jak kto by się tu nie naprodukował, to i tak z tego nic nie wyniknie.

warczp napisał/a:
Zostawmy ten temat bez dalszych dopowiedzeń (po co się denerwować).

Amen.
Ostatnio zmieniony przez Tianse 2017-11-01, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu